Erkeklerde Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Sırt, boyun, elmacık kemikleri ile kaş arasında kalan bölgelerde aşırı tüylenme var. Lazer uygulaması öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyon yaptırmaya başlamadan önce çok fazla uzamış kıllarınız varsa bunları jilet veya makasla köküne etki etmeden almanız gerekmektedir. Öncesinde solaryuma gidilmemesi bir diğer önemli hatırlatmalarımızdandır. Tüylerinize öncesinde sarartma işlemi yapmamanızı öneririz. Bunun dışında, bazı uzun süreli kullanılan sivilce ilaçları deriyi çok fazla incelttiği için en az 6 ay geçtikten sonra lazere başlanılması daha doğru olacaktır. Kıl yapınıza ve ten renginize en uygun yöntemi belirlemek için kliniğimizi arayarak randevu alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Erkeklerde lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanır?epilasyondan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir.?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Erkeklerde lazer epilasyon; göğüs, sırt, omuz, bacak, kol, koltukaltı, ense, boyun, sakal üstü , kaş ortası, kaş üstü ,tüm sakal, kulak, el üstü, ayak üstü ,genital, kalça bölgelerine uygulanabilmektedir. Lazer epilasyondan önce, uygulama yapılacak bölgedeki kıllar jilet ya da makine ile alınmalıdır. Ayrıca kıllara sarartma yapılmaması gereklidir. Tedaviden yaklaşık bir ay öncesine kadar fazla bronzlaşmamaya dikkat edilmelidir. Eğer izotretinoin vb. içeren kullanılan bir ilaç varsa mutlaka uzman kişiye bilgi verilmelidir.

Erkeklerde tüm vücut lazer epilasyon yaptırabilirmi?epilasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken şeyler varmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Günümüzde en az kadınlar kadar erkeklerde bakımlarına önem vermektedirler. İster sağlık için ya da bakım için olsun lazer epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı gittikçe artmaktadır. Erkekler lazer epilasyonu; göğüs, sırt, koltuk altı, kol, bacak, sakal üstü gibi bölgesel yaptırabildikleri gibi bütün vücuda da yaptırabilme şansları vardır. İşlemden 4-5 hafta öncesinde kıllara ağda, tüy dökücü krem gibi kıl köklerine etki edebilecek ürünler kullanılmamalı, kıllar jiletle alınmalıdır. Kişi solaryuma gitmekten kaçınmalıdır. Eğer cilt rahatsızlığınız veya kullandığınız bir ilaç var ise mutlaka uzman kişiyi uyarmalısınız.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar