Lazer Epilasyon Gebe Kalmaya Engel Bir Durum Oluşturur Mu?

Lazer epilasyon ilerde çocuk sahibi olmaya engel bir durum oluşturur mu ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyon yöntemlerinin gebeliğe engel bir duruma sebep olduğuyla ilgili herhangi bir araştırma mevcut değildir. Ayrıca herhangi bir lazer yöntemini uygulamış ve sonrasında gebe kalmış pek çok danışan bulunmaktadır. Burada asıl göz önünde bulundurmanız gereken konu tüy yapınıza, rengine ve uygulamayı düşündüğünüz bölgeye ve ağrı eşiğinize en uygun olan yöntemi bulmak olmalıdır. Son teknoloji Soprano Ice lazer sisteminin eski nesil lazer epilasyon yöntemlerine göre en belirgin farkı çok daha konforlu ve acısız olmasıdır. Bunun yanı sıra açık renk ve ince tüylerde de iyi sonuçlar vermesi tercih edilen bir yöntem olmasını sağlamaktadır.

Doktor hanım,genital ve bikini bölgelerine lazer epilasyon yaptırırsm ilerde gebe kalmaya engel birr durum oluşturur mu?internette cok farklı şeylerr yazıyo bu yüzden size sormak istedm.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyon uygulaması, istenmeyen tüylere lazer ışını ile atışlar yapılarak kıl köklerinin yakılması ve kılların tekrar çıkmasının engellenmesi işlemidir. Lazer ışını ile yapılan bu atışlar derinin sadece 1-2 mm altındaki kıl köklerine etki etmektedir. Işın
kıla renk veren melanin pigmenti tarafından emilerek kıl kökü tahrip edilmektedir. Bu yüzden ışınlar iç organlara etki etmemektedir. Ayrıca lazer epilasyon FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu) tarafından onaylanmış ve kabul görmüş bir tedavi yöntemidir. Lazer epilasyon sonrasında, hassas ciltli kişilerde geçici kızarıklıklar olabilmekte fakat kalıcı yan etkiler ya da görülmemektedir.

Buz epilasyon dusunuyorm ama lazer ışınları yumurtalıklara zaarar verirmi?gebe kalmayaı engel bir durum oluştururmu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bugüne kadar yapılan araştırmalarda lazer epilasyonun yumurtalıklara zarar vermesi, kısırlığa ya da kansere neden olması ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır. Lazer epilasyon, sadece cilt yüzeyine yakın olan kıl köklerini tahrip etmek ve tekrar kıl çıkmasını engellemek amacı ile kullanılmaktadır. İşlem, yumurtalıklara ya da vücuttaki diğer organlara zarar vermemektedir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar