Buz Lazer İnce Tüyleri Görür mü?

Karın bölgesindeki nce ve siyah tüyler için hangi lazer tipi etkili olur ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Öncelikle işlem yapılacak bölgedeki kıl yapısını görmeden kesin bir şey söylemek doğru olmaz. Soprano Ice Buz Lazer normalden biraz daha ince tüyleri de görebilmektedir. Ancak mutlaka uzman hekiminize görünüp uygunluğunun değerlendirilmesi gerekir. Uygun görülürse bu doğrultuda işlem gerçekleştirilebilir. Bu bölge için 6 hafta seans aralıklarıyla ortalama 8 seans çalışılmaktadır. Ancak bazı hastaların bazı bölgeleri direnç gösterebildiği için bir kaç seans daha fazla çalışmak gerekebilir.

Buket hanım,18 yasındayım ve yüz, kol, bacak için buz lazere gidicem fakat bir iki sorum var öncesinde. epilasyon için yasım cok mu erken? bu uygulama sarı renk ve ince tüyleride görür mü? seans sayısı nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz lazer, 18 yaşını doldurmuş ve herhangi bir sağlık problemi bulunmayan kadın-erkek herkese uygulanabilir. Ayrıca Buz Lazer diğer epilasyon uygulamalarının başarılı olamadığı yüz bölgesindeki ince ve derin köklere sahip kıllar için uygun bir epilasyon yöntemidir. Bunun nedeni de uygulamanın daha uzun dalga boyuna sahip olmasıdır. Seans süresi kişinin cilt tipi, kıl yapısı ve rengine bağlı olarak değişmekte olup, ortalama 6-8 seans sürmektedir.

buz lazer yüzdeki ince tüyleri görür mü?diğer lazer epilasyon yöntemleri buz lazer kadar etkili değilmis dogru mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Buz lazerin en önemli avantajı her kıl rengine ve yapısına uygulama yapılabilmesidir. Bu sayede açık tenli ve ayva tüylere sahip kişiler de Buz epilasyon ile tüylerinden kurtulabilmektedir. FDA onaylı bir uygulama olan Buz lazerde, 810 nm dalga boyundaki diode lazer teknolojisi kullanılmaktadır. Ayrıca soğutucu başlığı ile ağrı ya da acı hissedilmemekte ve cilt yüzeyi tahriş olmamaktadır. Tüm bu özellikler Buz lazeri diğer epilasyon cihazlarından daha avantajlı yapmaktadır.

bacak ve özel bölgeye lazer epilasyon yaptırıyorum. 2. seasım bitti. 3. Ye başlayacagımbu bölgelerdeki tüylerim siyah ve kalın olduğundan baya azaldı ama kollar gibi ince tüylerin olduğu yerlerde buz lazer düşünüyorum. Buz lazer ince tüyleri görür mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yolu lazer epilasyon tedavisidir. Lazer epilasyon sistemlerinin birbirlerine göre bazı avantajları ve dezavantajları vardır. Soprano Ice Buz lazer sistemi bu cihazların içindeki en son teknolojiye sahip olanıdır. Buz Lazer uygulaması ile ten veya tüy renginiz ne olursa olsun sonuç elde edilebiliyor. Özellikle ince tüylerde etkili olmayı amaçlıyor.

Buz lazer deneyimini hiç bilmiyorum. Bir sağlık kuruluşunda yaptırmayı düşünüyorum. Benim sorum buz lazer ince tüyleri de görür mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soprano Ice yani buz lazer cihazı, diğer cihazlardan farklı olarak en ince tüyleri de görebiliyor. Yanı sıra, en koyu yani esmer tenlere bile sorunsuz uygulanabiliyor. Böylece, yaz aylarında bronz tene dahi lazer epilasyon uygulayabiliyoruz.

Buz lazer ince ve açık renkli tüyleri görür mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Soprano Ice (buz lazer) sistemi ile günümüzde farklı ten ve tüy rengi kombinasyonlarına sahip kişilere de güvenle dört mevsim lazer epilasyon uygulanabiliyor. Başarılı sonuçlar da alınabiliyor.Ancak yine de tüyleri görüp tedavi öncesinde değerlendirmek gerekiyor

Sarışınlar ve ince tüylü kişiler buz lazerle tüylerinden kurtulabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

ince veya kalın tüylerde, tüy renginden bağımsız olarak (sarı, kızıl, siyah) Soprano Ice (buz lazer) sistemiyle çok olumlu geri dönüşler alabilmekteyiz. Soprano Ice’ı diğer lazer sistemlerinden ayıran bir diğer avantajı da her mevsim uygulanabilir olması. Ten renginizin koyu olması veya bronzlaşmış olmanız bu lazer sisteminde bir engel teşkil etmemekte.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar