Erkek Hastalarda Kıl Azaltma İşlemi

Lazer epilasyon ile erkeklerde kılları tamamen yok etmek değil de kısa ve seyrek hale getirmek mümkün müdür?Kaç seansta bu duruma ulaşılabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kıl yoğunluğuna bağlı olmakla birlikte erkek hastalarda seyreltme işlemi 4-6 seans arasında çalışarak gerçekleştirilebilir. Daha sonra 3-4 ay kadar işlem yapılmamaktadır. Mevcut kıl yoğunluğu ve yapısı kişi için uygun ise tedavi sonlandırılır.

Hocam,lazer epilasyonu herkes yaptırabilir mi? bu uygulama erkeklerde hangi bölgelere uygulanabiliyor? fiyat bilglendirmesi yapabilirmisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Evet, artık kadınlar gibi erkeklerde istenmeyen kıllarından lazer epilasyon yöntemiyle kurtulabilmektedir. Erkeklerin kıl yapısı daha kalın ve acı eşikleri de kadınlara göre çok daha düşük olduğundan, ağrı ve rahatsızlık hissi vermeyen Buz lazer en çok tercih edilen ve benim de hastalarıma önerdiğim bir yöntemdir. Genelde erkekler, göğüs, sırt, omuz ve ense bölgelerinde aşırı kıllanma şikayetlerinden dolayı lazer epilasyona başvurmaktadırlar. Bunların dışında sakal bölgesinin düzeltilmesinde, kaş aralarındaki veya ellerdeki ve ayaklardaki fazla kılların alınmasında da lazer epilasyondan faydalanılmaktadır. Lazer epilasyon uygulaması ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Hocam iyi günler erkeklerde lazer epilasyon uygulaması yaptırabilirmi yani iişlemden verim almamız mümkün mü bizimde kadınlar giibi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de istenmeyen tüylere lazer sistemleriyle müdahale edebilmek mümkündür. Çünkü epilasyon; istenmeyen tüylerin-kılların çeşitli yöntemlerle vücuttan zayıflatılarak azaltılmasıdır. Bu tanıma göre cilt tipi veya cinsiyetten bağımsız bir işlemdir. Erkeklerde genellikle en çok şikayetçi olunan bölgeler sırt ve göğüs bölgeleridir. Bu bölgelerdeki tüyleri azaltmada ütüleme lazer teknolojisi olarak da anılan, Soprano Lazerlerle uygulama yapılabilmekte. Bu lazerin saniyedeki atış sayısı diğerlerine göre daha fazla. Buna rağmen ağrıya sebep olabilecek enerji seviyesi daha uygun. Bu uygulama, bir çok farklı cilt tipinde uygulanabilen bir sistemdir.

Erkek hastalar için sırtta ve göğüste buz lazer ile kıl azaltma işlemi yapılırmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Evet, her yaştan kadın ve erkeğe her bölgede bu uygulama yapılabilir. Son zamanlarda çok sık tercih edilen Buz lazer işlemi erkelerde, göğüs ve sırt bölgeleri dahil; omuz, bacak, kol, koltukaltı, ense, boyun, sakal üstü, kaş üstü ,tüm sakal, kulak, genital, kalça bölgelerinede uygulanabilmektedir. Buz lazer uygulamasının seans sayısı ise; kişinin cilt tipine, kıl yapısına ve yoğunluğuna göre değişmekle birlikte genelde 6-8 seanstır.

Erkek hastalarda kıl azaltma işlemi için ne önerirsinzi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Erkeklerin acı eşiği kadınlara göre daha düşüktür, bu yüzden size önerim acı ve ağrı hissini azaltan Soprano Ice Buz lazer teknolojisini yaptırmanız. İşlemi bölgesel olarak yaptırabileceğiniz gibi (göğüs, sırt, koltuk altı, kol, bacak, sakal üstü vs) aynı zamanda tüm vücut için de uygulatabilirsiniz. Uygulamadan önce kıl köklerine etki edecek ürünler kullanılmamalı ve kıllar jiletle alınmalıdır.

Merhaba Buket hocam 32 yaşında bir erkeğim. erkek hastalarda kıl azaltma işlemi için ne önerirsinzi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Erkeklerin acı eşiği kadınlara göre daha düşüktür, bu yüzden size önerim acı ve ağrı hissi daha hafif olan Soprano Ice lazer teknolojisini yaptırmanız olabilir. İşlemi bölgesel olarak yaptırabileceğiniz gibi (göğüs, sırt, koltuk altı, kol, bacak, sakal üstü vs) aynı zamanda tüm vücut için de uygulatabilirsiniz. Uygulamadan önce kıl köklerine etki edecek ürünler kullanılmamalı ve kıllar jiletle alınmalıdır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar