Lazer Epilasyonda Seans Aralığı

Buz lazer ücretleri ve seans sıklığı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Sopranoice( Buz lazer) sisteminde seans aralıkları 6 haftadır. Seansı yaptırdıktan sonra kontrol gerektirmez. Tüyler azaldıkça ve daha geç çıkmaya başladıkça seans aralıkları biraz daha uzayabilir. Sağlık Bakanlığı onaylı ve mevzuata uygun merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir.

Yüzümdeki ince tüyler için buz lazer epilasyon düşünüyorm.epilasyonda seans sayısı ve aralıkları ile ilgili bilgi verirmisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Seans sayısı, deneyimli bir doktor tarafından kişinin cilt yapısı, kıl kalınlığı, kıl rengi ve ten rengi incelendikten sonra belirlenmektedir. Ayrıca uygulanacak bölgeye göre de saens sayısı ve aralıkları değişmektedir. Genel olarak 4-6 seans yeterli olmakla birlikte, gövde, kol ve bacak için ortalama 6-8 seans, yüz için 8-10 seans olabilmektedir. Seans sayısı arttıkça, seans aralıkları azalmaktadır.

MErhabalar benim sorum şöyle, tüm vücut için lazer epilasyonda seansları ve seansların aralığı ne kadar olmalıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Tedavide seans sayısı, kişinin cilt ve kıl yapısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca seans sayısına kişinin yaşı, cinsiyeti, hormonal faktörler, ilaç kullanımları ve metabolizma da etki edebilmektedir. Bununla birlikte ortalama 6-8 seans sonunda kalıcı sonuçlar elde etmek mümkün olabilmektedir. Seans aralıkları ise lazerin uygulandığı bölgeye ve lazer teknolojisine göre değişmekle birlikte genel olarak 4-6 hafta olarak ifade edilebilir.

Lazer epilasyonda en uygun seans aralığı ne olmalıdır. Bazıları 6 hafta diyor bazıları 8 bnzıları 4 hafta diyor. Siz ne dersiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Her bireyin tüylerinin çıkma ve evreleri birbirinden farklıdır. Vücudun farklı bölgelerinde bile tüylerin çıkma süreleri birbirinden farklı olabilmekte. Dolayısıyla, esas olan bir sonraki seansta tüylerin çıkmış olması. Seans sıklığı yüz bölgesinde 1.5 ay olabilir. Vücut için ise genellikle, seanstan sonraki 4-6 hafta süreyle yeni tüy/kıl çıkmaz. Yeni tüyler çıktığı zaman ise yeni seans zamanı gelmiş demektir.

buz lazer epilasyonu yaptıracağım.ama Ankaraada yaşamadığım için seans aralıklarının ne kadar olacağını bilmek isterim. Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer epilasyon uygulamalarının geldiği en son teknoloji, Buz Lazer sistemidir. Buz lazer cihazıyla yapılan uygulamalar için tüylerin dökülme süresi yaklaşık 7-9 hafta aralığındadır. Bir bölgenin tamamen istenmeyen tüylerden kurtulma seans sayısı ise ortalama 6 dır. Buz lazer (Soprano Ice) uygulaması yaz aylarında da yapılmakta olduğundan seanslarınıza ara vermek durumunda da kalmazsınız.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar