Yanak dolgusu, yüz bölgesine uyguladığımız diğer dolgular gibi hyalüronik asit içerikli enjeksiyon tedavisidir. 

Yanak dolgusundan sonra yüzün geneli daha kalkık görünür, kırışıklıklar giderilir ve lifting etkisi ortaya çıkar. Yanak dolgusunun bir diğer etkisi ise alın ve çene çıkıntıları arasındaki farkı eşitlemektir. Böylece yüz, altın orana yaklaşır. Yanak kontürünün ortaya çıkmasını ve yanak üzerindeki kırışıkların daha az belirgin olmasını isteyen kişiler için en çok tercih edilen tedavilerden birisidir.

Yanak dolgusu işleminden sonra kişilerin yüz hatları daha belirgin ve genç görünür. 

Cilt yaşlanmaya, hastalıklara veya çevresel faktörlere bağlı olarak incelerek hacmini kaybedebilir. Bu durumun sonucu olarak yanaklarda çöküklük oluşup kişiye; daha yaşlı, yorgun ve halsiz bir görünüm verebilir. 

Yanak dolgusu, yanakların toparlanıp gergin hâle getirilerek kişinin genç ve enerjik görünümünü geri kazanmasını sağlayan uygulamadır.

Yanak dolgusunun en önemli özelliği, yüzdeki zayıf estetik görünümünü hacimlendirmek ve kişinin yüzüne belirgin bir elmacık kemiği efekti oluşturmaktır.

Yanak dolgusu orta yüze kaybettiği hacmi geri kazandırır.

Yanak dolgusu ile yanak konturu oluşturmak, hafif bir lifting etkisi ile birlikte yanaklara dolgunluk ve hacim kazandırmak mümkündür. Bazı kişiler ideal kilolarında olsalar da yüzleri ince ve zayıf görünür. Bu durumun sonucu olarak yaşlarını daha çok ele verirler. Yanak dolgusu ile yüze daha dolgun ve yuvarlak bir yüz hattı vererek daha genç ve dinamik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Orta yüze kaybettiği hacmi geri kazandıran yanak dolgusu işlemi sonrasında, yüz büyük ölçüde değişecektir. Bu tedavi için kliniğimize yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir zaman ayırmanız yeterli olacaktır.

Kimler Yanak Dolgusu İçin Uygun Adaylardır?

  • İleri yaş için yanak dolgusu: Yaşın ilerlemesi sebebiyle yüzde hacim kaybı yaşayan hastalar için uygundur. Amaç, daha genç bir görünüm elde etmektir. Bu da yüzün zaman içerisinde kaybettiği hacim doldurarak gerçekleştirilir.
  • Kilo kaybından sonra yanak dolgusu: Fazla kilo kayıpları durumunda insanlar yüzlerindeki dolgunluğu kaybedebilmektedir. Yanak dolgusuyla kaybolan hacmi yüze geri kazandırmak için yanak dolgusu uygulanabilir. Böylece yeni görünümünüzü dengelemek mümkün olabilecektir.
  • Genç yaşta yapılan yanak dolgusu: Daha genç yaşta yapılan yanak dolguları çoğunlukla daha tanımlı ve belirgin yüz hattı elde etmek amacıyla gerçekleştirilir. Yanakları dolgunlaştırmak, elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirmek ve daha çekici bir ifade elde etmek için yanak dolgusundan faydalanılır.

Yanak dolgusu sonrasında, tüm dolgu maddelerinde olduğu gibi sonuçlar derhal fark edilebilmektedir. İşlemin tam etkisi iki ila dört hafta sonrasında daha net bir şekilde gözlenir. 

Yanak Dolgusu Ne Kadar Süre Etkilidir?

İlk yanak dolgunuzun, işlemden sonraki ilk 12-24 ay kadar etkili olmasını bekleriz. Yine de bu durumun kişiye özgü olduğunu bilmek gerekir.

İşlemden sonra yan etki minimaldir.

Yanak Dolgusunun Zararı Var mı?

Yanak dolgusunun kişiye bir zararı olmaz.  Düşük bir ihtimal de olsa işlemden sonra geçici olarak bir miktar şişlik ve morarma gerçekleşebilir. Bu da kısa süre sonra kaybolmaktadır.