Şakak Dolgusu

Göz kenarlarında yer alan şakaklar, yüzün yaşlanma belirtilerini ilk gösteren bölgelerinden biridir. Ancak, hastalar genellikle yüz gençleşmesi istediklerinde göz ardı ederler. Şakak derisi yaşla incelme eğilimindedir, oyuk/çökmüş bir görünüm alabilir. Ayrıca birçok hasta, bu bölgeye doğru uzanan “kaz ayakları” kırışıklıklarına sahiptir. Dermal dolgu maddesi enjeksiyonları, şakaklarda kaybedilen hacmi geri kazandırmak ve kırışıklıkları doldurmak için kullanılabilir.

Şakak Dolgusu Nedir?

Zamanla cilt elastikiyetini ve hacmini kaybeder. Şakaklarınız zamanla; oyuk veya çukur bir görünüme bürünerek yorgun veya hasta görünmenize sebep olabilir. Tekrarlayan göz hareketleri, göz çevresindeki kırışıklıklara neden olarak yüzün bu kısmını daha yaşlı gösterebilir. Şakak dolgusu enjeksiyonları, kaybedilen volumü geri kazandırarak, yüz simetrisinize denge kazandırır. Tedaviden sonra birçok hasta yüzünün daha genç göründüğünü fark edebilmektedir.

Şakak Dolgusu İçin Kimler Doğru Aday?

Şakaklarınızın belirgin şekilde çukur veya kırışmış olduğunu fark ettiyseniz, şakak dolgusu enjeksiyonu yaptırabilirsiniz. Yüzünüzün bu bölümünün görünümünden rahatsızsanız, dermal dolgu maddeleriyle yapılan şakak tedavisi size uygun olabilir. Genellikle hastalar, yaşlanmanın etkileri konusunda endişe duyan yetişkinlerdir, ancak bu tedavi aynı zamanda genetik etkilerden dolayı şakakları çökük veya kırışık olan kişilere de uygulanabilmekte. Genel sağlık durumu iyi olan yetişkinlerin çoğu dermal dolgu maddesi enjeksiyonlarından faydalanabilirler.

Tedaviden Ne Beklemeliyim?

Şakaklardaki problemler için dermal dolgu maddesi enjeksiyonları uygulanır. Şakak bölgesinde çeşitli dolgu maddeleri kullanılabilmektedir. Dolgular birkaç farklı tiptedir; kalıcı, yarı kalıcı ve kalıcı olmayan. En yaygın kullandığımız kalıcı olmayan dolgulardır, çünkü etkileri geçicidir ve kötü sonuçlanması durumunda kolayca geri alınabilir. Kalıcı dolgular günümüzde pek kullanılmaz çünkü geriye dönüşü en zor olan dolgu tipidir; yalnızca cerrahi olarak çıkarılabilir. Muayenede sizin için en uygun olan dolgu maddesini ve markasını belirlemek mümkün olabilmektedir.

İşlem, dermal dolgu maddesiyle karıştırılabilen anestezik maddeler ile de uygulanabilir. Böylece tedavinin konforu artırılır. Bu jel karışım, doğrudan şakaklara ince bir iğne ile enjekte edilir. Daha sonra şakaklardaki hacim artarak, cildin gençleşmiş bir görünüm kazanması mümkün olabilmektedir.

Tedavi Sonrası

Bu tedavi, bir saatten kısa sürer ve istirahat gerektirmez. İşten izin almadan daha genç görünmek isteyenler için popüler bir “öğle yemeği” uygulamasıdır. Yani öğle yemeği arasında tedavi gerçekleştirilebilir ve sonrasında, hasta ofise hemen geri dönebilir.

Dolgu Uygulamaları ile ilişkili diğer konular

Dudak Dolgusunda Doğallıktan Ödün Vermeyin

Dudak dolgusunun oturması biraz zaman alıyor. Peki, onlar hakkında gerçekten ne biliyorsunuz ve sonuçlardan neler beklemelisiniz? Dudak dolguları; herkesin ilgisini çekmese de Türkiye Google aramalarında en çok aranan estetik terimlerden birisi.
Devamını Oku

Botoks mu Yaptırmalı, Dolgu mu?

Yaşımız ilerliyor. Aynaya her baktığımızda bunu görebiliyoruz. İçimizde belki yirmi yaşında hissediyoruz ama aynada görünen başka bir hikâye anlatıyor. İlerleryen yaşla, genetik özellik, sigara ve alkol, yorgunluk, çevresel faktörlerle birlikte cildimizde...
Devamını Oku

Dolgu Uygulaması Nedir?

Kozmetik alanında yaşanan gelişmelerden en heyecan vericisi, enjekte edilebilir dolgu maddelerinde meydana gelmiştir. Enjeksiyonla uygulanan dolgu maddeleri, birçok farklı kozmetik uygulama için, hatta cerrahi olmayan yüz germe işlemi için de kullanılabil...
Devamını Oku

Yüzde Botoks ve Dolgu Uygulaması

İlerleyen yaşla birlikte yüz ovalinde meydana gelen sarkmalar kadınların en büyük şikayetlerinden. Her kadının hedefi ise yüz konturunu yeniden şekillendiren, ince çizgileri ve derin kırışıklıkları azaltan tedaviler.
Devamını Oku

Yüz Dolgusu ile Ameliyatsız Estetik

Acısız, tekrarlanabilir ve ulaşılabilir uygulamalarda kullanılan hyalüronik asit; medikal estetik malzemesi olarak gösteriliyor. En dikkat çeken özelliği ise anti-aging'de, geniş bir uygulama alanına sahip olması...
Devamını Oku