Ameliyatsız Yüz Germe

Günümüzde ameliyattan çekinenler için alternatif yöntemler var. Botoks, dolgu, çeşitli vitamin uygulamaları, doku sıkılaştıran bazı enjeksiyonlar sıkça başvurulan seçenekler arasında. Bunun yanında enerji teknolojileri; lazer, radyofrekans ve ultrasonik uygulamalarla yüzde gençleştirme, cilt kalitesinde artış, cilt üzerindeki düzensizliklerin azaltılması, renk düzeninin sağlanması mümkün.

Sıvılarla yüz germe; Yaşlanma etkisiyle hacmini kaybetmiş olan bölgelerin, kırışıklıkların ve ince çizgilerin doldurulmasıyla cildin gerilmesini sağlayan yöntemlerdir.

Botoks; Yüzdeki kırışıklıklar, daha çok alın, göz çevresi ve kaş arası kırışıklıklarının tedavisinde kullanılıyor. Botoks, enjekte edilen bölgede geçici süre kasların işlevini kısıtlıyor. Kullanım süresi ise 5-6 ay, arzu edilirse tekrarlanabiliyor.

Dolgu; Yüzdeki kırışıklıkların ve çökmelerin giderilmesi, yüz kontürlerinin iyileştirilmesinde kullanılıyor. Büyük çoğunluğu laboratuvar ortamında elde edilen dolgunun ciltte kişiden kişiye değişen belli kalış süreleri vardır. İstenirse uygulama 8 ay-1 yıl sonra tekrarlanabiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta seçilen dolgu malzemesinin  kaliteli  ve güvenilir olması, iyi bir teknikle uygulanmasıdır.

Ameliyat olmadan yüz germe yöntemleri; ultrasound teknolojisi ve radyofrekansla cilt altından cildin en üst tabakasına kadar olan tüm tabakalarda gençleşme, yenilenme, sıkılaşma meydana gelebiliyor.

Thermage CPT; ciltte elastikiyet kaybı olan kişilerde, sıkılaşma sağlanması amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir.Yüz ovali deformasyonunun düzeltilmesi, orta yüz bölgesinde nasolabial kıvrım denilen burun kenarından dudak kenarına inen çizginin belirginliğinin azaltılması, göz kapağı ve kaşlardaki düşüklüğün toparlanması, çene altında gıdı denilen bölgedeki gevşekliğin giderilmesi, cilt gevşekliğinin giderilmesi ve tonunun arttırılması amaçlarıyla kullanılıyor. Thermage uygulaması tek seans şeklinde uygulanıyor. Uygulama sonrası cilt altı dokuların ısınmasına nedeni ile hafif derecede kızarıklık ve ödem oluşabilir. Ancak kişi işem sonrası günlük yaşantısına devam edebiliyor. Tedavi sonrası ciltte kolajen artımı ve deforme olmuş kolajen liflerin toparlanması, genellikle üç hafta içinde görülmeye başlanıyor ve bu süreç altı ay boyunca devamlılık gösteriyor. Altı ay sonraki sonuç ise etkisini yaklaşık iki yıl sürdürüyor. Thermage'ın diğer cilt sıkılaştırma uygulamalarına göre en önemli farklarından biri, tek seanslık bir tedavinin yeterli olması.

Ultherapy; odaklanmış ultrason dalgalarını kullanan ameliyatsız yüz germe yöntemidir. Tedavi esnasında cildin altını görüntüleme özelliğine sahiptir. Bu özellik uygulamanın doğru derinlikte yapılmasını sağlar. Ulthera; yüz, boyun  ve dekoltede kullanılan cerrahi olmayan, ultrasound etkisi ile ciltte sarkmaları toparlayan, lifting etkili bir tedavi yöntemidir. Ulthera için uygun aday, yüz ve boyun bölgesinde sarkma ve gevşeme olduğunu düşünen herkes diyebiliriz. Klinik denemelerde herhangi bir yan etkisi olmadığı ispatlanmış ultrasound, tıpta 50 yıldan uzun süredir bir çok alanda kullanılıyor. FDA onaylı bir cihaz olan Ulthera ile 30-60 dakika süren tek bir tedavi yapılıyor. Cilt ve bağ dokusu bu tedavi sonrası yenilenme ve yapılanma sürecine giriyor. Bu süreç 3-6 ay sürüyor. Cilt altındaki bağ dokusunu güçlendiren tedavi sonrasında cilt çok daha sıkı, gergin bir görünüme kavuşuyor. Özellikle düşük göz kapağına sahipseniz, Ulthera'nın göz çevresindeki lifting ve toparlanma etkisinden faydalanabilirsiniz.

VShape; yüz şekillendirme ve boyun, çene bölgesini cerrahiye gerek duyulmadan toparlamak için özel olarak geliştirilmiş bir sistemdir. VShape, sarkma veya fazla kilo nedeniyle "U" şeklini almış yüzleri, gıdı bölgesindeki birikimleri yeniden şekillendirip yüze tekrar "V" şeklini vermeyi amaçlar. Bunun için ultrason ve radyofrekans sistemlerini beraber kullanır. Ultrasound ve radyofrekans sistemi ile cildin içindeki kollajen lifleri ısıtılarak cildin dış yüzeyi belirgin şekilde gerginleştirilir ve bağ dokusundaki sarkmalar toparlanır. Etkili bir tedavi programı için 10 gün arayla 4-6 seans uygulama yapılır. Hastalar ilk seansdan itibaren tedavinin sonuçlarını gözlemlemeye başlar. VShape'in en büyük avantajı kesici delici bir yöntem olmaması ve seans sonrasında kişinin günlük aktivitelerine kaldığı yerden devam edebilmesidir. Yüzün her bölgesinde kullanılan VShape teknolojisi sadece yüze "V" formunu sağlamakta değil, boyundaki sarkmalar ve kırışıklıklar için de uygun bir yöntemdir.

ClearLift; Pixel Q-Switch lazer olarak bilinen Clearlift, lazerle cilt gençleştirmede neredeyse acısız ve non ablatif bir yaklaşımdır. Clearlift gençlere özgü bir zindelik için cilt dokusunu ve rengini iyileştiren, kırışıklıkları azaltan, kahverengi yaş lekelerini azaltan bir kollajen yenileme tedavisidir. Boyun çizgilerini, büyük gözenekleri, sarkmış cildi ve ince çizgileri hedef alan Clearlift; geleneksel bölgesel veya pixelli lazer cilt yenileme tedavilerinden farklıdır çünkü dermisin daha da derinlerine iner. Bu da yenilenmenin alt tabakalarda gerçekleşmesi demektir.

Sıvılarla Yüz Germe

Ameliyat olmadan daha genç görünmek istiyorsanız, sıvılarla yüz germe işlemi minimum maliyet ve iyileşme süresi ile gözle görülür sonuçlar sağlayabilir.
Devamını Oku

Yüzünü Yeniden Şekillendir

Kadınların estetik uygulamalara başvurmasının iki nedeni var: Ya yüzlerinin beğenmedikleri bir özelliğini değiştirmek ya da zamanı geri döndürmek için.
Devamını Oku

Her Daim Genç Bir Yüz

Yaşlanma belirtilerini önlemek ya da azaltmak mı istiyorsunuz? Cilde sağlıklı bir parlaklık veren, nemlendiren ve kırışıklıkları hafifleten bu yenilikçi tedavilerden destek almaya ne dersiniz?
Devamını Oku

Daha Sıkı Bir Cilt İçin…

Yüzünüze, yaşla beraber kaybolan formunu yeniden kazandırmanın bir yolu da cildinizi sıkılaştırmaktan geçiyor. Yeni nesil lazerlerle cildinize bu gençlik dokunuşunu vermek mümkün.
Devamını Oku

Yüz Germede Thermage mı Ultherapy mı?

Cildimizin sıkılığını korumak söz konusu olduğunda, maalesef zaman aleyhimize işler. Neyse ki yeni teknolojiler sayesinde artık güçlü anti-aging araçlara sahibiz.
Devamını Oku

Thermage CPT Yüz Uygulamaları

Thermage yüz uygulaması ameliyat ya da iğne olmadan, yüzde doğal, genç bir görünüm yaratır cildin sıkılaşmasına ve pürüzsüzleşmesine yardımcı olur.
Devamını Oku

Thermage Cpt İle Etkili Anti-Aging

Radyofrekans teknolojisi ile etki eden Thermage CPT, başarısı kanıtlanmış bir sistemin en mükemmeleştirilmiş versiyonu. Yüz, göz çevresi ve vücuttaki yaşlanma belirtilerini geri döndüren teknolojinin sırrı cildin kolajen üretimini tetikleyerek, gençleşme sürecini tetiklemesi.
Devamını Oku

Yüz Dolgusu ile Ameliyatsız Estetik

Acısız, tekrarlanabilir ve ulaşılabilir uygulamalarda kullanılan hyalüronik asit; medikal estetik malzemesi olarak gösteriliyor. En dikkat çeken özelliği ise anti-aging'de, geniş bir uygulama alanına sahip olması...
Devamını Oku

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe

Uthera, cilt altı kollajenden zengin dermis dediğimiz tabaka ve daha derinlerde cildin askısı olarak tanımladığımız kas dokusunun zarında yarattığı etki ile Kollajenin yeniden yapılanmasını (lifting etkisi). Zamanla aşağıya doğru inen yüzümüzün tekrar yukarıya doğru asılmasını (up-lift etkisi) sağlar.
Devamını Oku

Ultherapy Yüz Germe

Yüz bölgesi ve boyun uygulamasında cilt kalitesinde artma, ciltte sıkılaşma ve lifting etkisiyle yüz ovalinde toparlanma gözlemlenir.
Devamını Oku

VShape ile Ameliyatsız Yüz Şekillendirme

Otuzlu yaşlardan itibaren cildin kendini yenileme süreci yavaşlamaya başlar. Cilt eskisine oranla daha kurudur. Göz çevresinde çizgiler belirmeye başlar. Takip eden yıllarda farkedersiniz ki cildiniz sıkılığını da kaybetmeye başlamıştır
Devamını Oku

Ultherapy ile Ameliyatsız Yüz Germe

Güzel ve bakımlı görünmek özgüveni artıran fiziksel bir özelliktir. Yüz estetiği, sadece yaşlanmaya bağlı değişikliklerin onarılması değil güzel ve alımlı bir yüz görünümünün sağlanmasıdır.
Devamını Oku

Ultherapy ile 45 Dakikada Ameliyatsız Yüz Germe

Ultherapy, lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe işlemini yapabilen bir yöntemdir.
Devamını Oku

Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonları

Mezolift, cilt germe anlamına gelir. Cildin elastikiyeti, zamanla kaybettiği nemle beraber azalır. Hem ışıltısını hem de sağlıklı rengini kaybeder. Mezolifting ile cilde, vitamin, amino asit, hyalüronik asit gibi cildin yapı taşı olan maddeler küçük enjeksiyonlar şeklinde verilir. Cildin yaşlanma etkilerini gidermek ve cildin yenilenmesini sağlamak amacıyla yüz, boyun, dekolte ve ellere uygulanır.
Devamını Oku

Ameliyatsız Yüz Germe İçin Dolgu Enjeksiyonları

Dolgu enjeksiyonu ile yüzün çeşitli bölgelerinde hafif çizgilerden, derin kırışıklıklara kadar sonuç almak ve lifting yapmak mümkündür. Genellikle hyalüronik asit içeren bu maddelerle yüzdeki kırışıklıklar ve çökmelerin içleri doldurularak tedavi edilebilir ve yüze germe efekti verilebilir.
Devamını Oku

ClearLift Lazer Tedavisi

ClearLift  lazer yüz germede, cilt yapılandırılmasında alışıla gelmiş işlemlere alternatif bir tedavidir. Ciltteki kırışıklıklar ve çizgilerde, özellikle de göz çevresi, ağız ve dudak çevresi, boyun-dekolte gibi yerlerde uygulanabilir. ClearLift lazer yüzeydeki epidermise kontrollü onarımı sağlar.
Devamını Oku