Dolgun Yanaklar İçin Ne Yapmalı ?

Çok kilolu olmasam da yüz ve yanaklar çok dolgun görünüyor. Daha ince bir surat şekli için ne yapılabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yanak bölgesindeki yağ dokusunu monopolar radyofrekans teknolojisi ile sarsarak parçalamak mümkün. Çok küçük yapılı olan kan, damar, sinir ve kemik hücreleri sarsıntıya rahatlıkla direniyor ve zarar görmüyor. Yanak yağlarını azaltan, yanak dokusunun sıkılaşmasını sağlayan bu teknoloji ağız içinden uygulanıyor. Tedavi sadece 15-20 dakika sürüyor.

Çenemin daha belirgin yanaklarımın da daha az dolgun olması için ne yapılmalı. Aslında dolgun yanaklar için ne yapılmalı gerektiğini internette çok aratsam da karşıma düzgün bir sonuç çıkmadı. Ben enjeksiyondan da çok korkuyorm. Bana uygun bir yöntem varsa bildirebilir misiniz? Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Son yıllarda televizyon yıldızlarının da tercih ettiği zarif yüz hatları, ancak daha ince, daha içe çökük yanaklarla mümkün oluyor. Yani zayıf insanların yuvarlak yüz hatları, tombul bir yüzü olabiliyor ya da ne kadar kilo verirseniz verin yüzünüz incelmeyebiliyor. Anti-aging dünyasına yeni katılan bir teknoloji var. Adı Agassi. Bu bir radyofrekans teknolojisi. Kolajen üretimini tetikleyerek dokularda sıkılaşma da sağlayan işlem sadece 20 dakika kadar sürüyor.

Merhaba buket hanım ben istiyorum ki yüzüm şişman şişman olmasın dolgun yanaklar için ne yapılmalı en şişman yerim yanaklarım.Bu durum beni hiç kadınsı görünmediğim için rahatsız ediyor. Ne gibi şeyler yaptırabilirim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Hem kadınlarda hem de erkeklerde yanaklarda yağ yastıkları bulunur. Kimi zaman genetik özelliklerle kimi zaman da kilo alımına bağlı olarak bu yağ miktarı istenilenden daha fazla olabilir. Bu durum da yüzün daha toplu yuvarlak gözükmesine neden olur. Bölgesel yağ birikimi kilo verilse de çok fazla küçülme göstermeyebilmekte. Yaşla birlikte bu yağ yastıkçığı yerçekiminin de etkisiyle aşağıya doğru yer değiştirir ve yüzümüzün daha sarkık görümesine neden olabilir. Orta yüz bölgesinde elmacık kemiklerinin belirgin olması; elmacık kemiklerin hemen altından başlayan ve çene kemiğine doğru uzanan yanak bölgesinin ise daha çukur olması idealdir. Bunun için Agassi yönteminden faydalanılabilir. Bu yöntemle, ağız içinden uygulanan monopolar radyofrekans enerjisiyle hem yanak hem çene hattındaki fazla yağ kitlesi parçalanıyor. Parçalanan yağ hücreleri bir süre sonra lenf sistemiyle vücuttan atılıyor Kolajen üretimini tetikleyerek dokularda sıkılaşma da sağlayan işlem sadece 20 dakika kadar sürüyor.

Vücudumun yüz hariç herhangi bir bölgesinde kilo yada fazlalıklar yok fakat yanaklarımdan dolayı yüzüm kilolu gözüküyorr. dolgun yanaklar nasıl eritilir?bu durum için ne yapmalıyım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bölgesel fazlalıkları hedef alan Zeltiq Coolsculpting teknolojisi, bölgesel yağlanma konusunda etkinliği kanıtlanmış, güvenilir bir sistemdir. Zeltiq Coolsculpting, radyofrekans dalgaları kullanılarak vücutta yağ oranı yüksek bölgelerde incelme ve sıkılaşma sağlamaktadır. Vücutta her bölgeye uygulanabilen tedavinin etkisi üç haftadan sonra gözlemlenmeye başlamaktadır. Ağrısız ve kolay uygulanan bir sistem olan Zeltiq, bölgesel yağlanmada belirgin azalma sağlar ve yüz dahil tüm vücutta bölgesel zayıflamaya yardımcı olur. İşlem sonrasında ciltte hafif kızarıklık görülmesi normaldir. Bu etki tedaviden birkaç gün sonra tamamen geçer.

Merhaba,daha sıkı, dolgun ve şiş yanaklar için hangi tedaviyi yaptırmalıyım? seans sayısı ve fiyatı nedir? bunlar hakkındada bilgilendirme yapabilirmisiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Radyo frekans teknolojisinin kullanıldığı, FDA tarafından onaylı Thermage CPT tedavisinden faydalanabilirsiniz. Bu tedavi, radyo frekans dalgaları ile kontrollü bir şekilde bağ dokuyu ısıtmakta ve kolajen liflerinin üretiminin artmasını sağlamaktadır. Böylece bölgede daha sıkı bir görünüm elde edilebilmektedir. Uygulamadan sonra elmacık kemiklerinin daha belirgin olması arzu edilirse dolgu enjeksiyonlarından da faydalanılabilir. Kadın-erkek her cilt tipine uygulanabilen bu yöntemler için tek seans yeterli olmaktadır. Thermage seansından hemen sonra uygulanan bölgede sıkılaşma ve gerginlik hissedilebilir. Sitemizde fiyat bilgilendirmesi yapılamamaktadır. Kliniğimize ulaşırsanız size yardımcı olabiliriz.

Hocam spor,diyet herşeyi yaptım fakat yıllardır kilo veremiyorum.asında yüzüm hariç diğer bölgeleri cok dertmiyorm.kilo aldıgımda bu en cok yüzüme yansıyo ve yanaklarım cok dolgun.bu durum için ne yapmalıyım?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Dolgun yanaklar çocukluk ve ergenlik dönemlerinde göze hoş gelebilmektedir. Ancak yaş ilerledikçe dolgun görünüm çekiciliğini kaybetmeye başlamaktadır. Yüz bölgesinden kilo vermek kişi için zorlu bir süreç olduğundan cerrahi işlem gerektirmeyen bazı estetik uygulamalardan yararlanılabilir. Ultrason ve Radyo frekans teknolojilerinin de kullanıldığı bu alternatif yöntemler; Thermage CPT, Ultherapy ve Vshape tedavileridir. Dolgun yanaklarını inceltmek isteyen kişiler öncelikle bir doktor tarafından muayene edilmeli ve kişiye uygun tedavi yöntemi seçilmelidir. Yanakları dolgun gösteren yağ dokusunun, Radyo frekans dalgaları ile bölgede kontrollü ısı yaratılarak parçalanması sağlanabilir. Bu sayede hem yağ kitlesinde erime görülmekte hem de kolajen üretimi artarak bölgede incelme ve sıkılaşma sağlanmaktadır.

Buket hanım, yapım gereği hayatım boyunca kilolu bi insan olmadım hatta olmam gereken kilonun biraz altındayım ama yüzüm için aynısını soyleyemiyorum.geniş bir yüzüm,dolgun yanaklarım var ve vücudumla orantılı değil.hangi tedaviyi yaptırmalıyım?dolgun ve şiş gözüken yanaklara ne yapılmalı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Sadece kilo alan kişilerde değil bazen zayıf olan kişilerde de dolgun yanaklar ya da yüzde şişkinlik görülebilmektedir. Kişinin zayıf olmasına rağmen yüz bölgesinin daha dolgun olmasının nedenleri genetik yapı, anemi, sağlıksız beslenme, sigara ve alkol kullanımı veya bazı alerjik reaksiyonlar olabilmektedir. Bu estetik problemin ortadan kaldırılması için Ultherapy ve Vshape yöntemlerinden yararlanılabilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar