Yüzümün Gergin Olması İçin Ulthera

Yüzün daha gergin olması için Ulthera uygulaması işe yarar mı? Hakkında bilgi verebilir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz germe ameliyatlarının alternatif olarak kabul edilen Ulthera ile tek seansta daha genç bir yüze kavuşmak mümkün. Ultherapy odaklanmış ultrasonik dalgaların yarattığı lokal ısı sayesinde ciltte sıkılaşma sağlıyor. Başta kollajen olmak üzere protein yapıdaki doku elemanları ısı etkisi ile sıkışıyorlar. Bu sistem cildin alt katmanını hedef alırken cilt yüzeyine hiç zarar vermiyor. Uygulama esnasında, enerji verilen alanda ağrı değil ama hafif noktasal karıncalanma hissedilebilmektedir. Her cilt tipine ve rengine güvenle uygulanabilir. Uygulama öncesi ve sonrasında özel bakıma ihtiyaç yoktur. Uygulama sonrasında, cilt yüzeyinde hafif bir kızarıklık meydana gelebilir ve bu kızarıklık da 1-2 saate kaybolur. Sonuçlar yaklaşık 3 ay sonra belirginleşir. Tek seanslık bu uygulamanın olumlu sonuçları 3 ila 5 yıla kadar kalıcılığını sürdürüyor. Ulthera özellikle yüz bölgesinde sınırlı kalmayıp, yüzün alt kısımları, boyun ve dekolte bölgesini gençleştirmede ve ciltte sıkılaşma ve yüz konturlarında belirginleşme de son derece etkili bir teknolojidir.

botokssuz dolgusuz gerginlik sıkılık sağlamak istiyorm.Enjeksiyonlardan biraz korkuyorum acıkcası.Yüzümün gergin olması için ultherapy önerir misiniz?yaş 38 sorunum hafif sarkık bir yüz.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Tüm yüzü toparlayıp yukarı kalkma etkisi yaratmak için aynı seansta tüm yüze uygulama yapılabilir. İhtiyac duyulan her yaşta uygulanabilmekle birlikte çok ileri yaşlarda, sarkma ve gevşemenin çok ileri düzeyde olduğu kişilerde etkisi sınırlıdır. Daha genç yaşlarda sonuçlar oldukça tatmin edici olabilmektedir. Boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını ifade etmişlerdir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar