Tek Seansla Ameliyatsız Yüz Gerdirme

Yüzdeki gevşeklik için tek seansta yaptırılabilecek bir uygulama varmı? Ultherapy veya Thermage yöntemleri yardımcı olabilir mi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Thermage, Ulthera gibi sistemler, doku altına ısı verilerek kolajen üretiminin artmasını sağlayan uygulamalardır. Bu uygulama için ideal adaylar cildinde hafif bir gevşeme olan ama ameliyata henüz ihtiyaç duymayan kişilerdir. Enerji kaynağı olarak radyo frekansı kullanılan Thermage, ciltteki kolajeni ısıtarak daha düzgün, daha sıkı bir cilt için yeni kolajen üreterek yeniden biçimlendirme sağlamaktadır. Thermage ile bir ölçüde sıkılaşma sağlanıyor ancak bu ne tür bir sıkılaşma istediğinize bağlı küçük çapta bir sıkılaşma isteniyorsa Thermage uygun olabilir. Ultherapy ile gevşek deriyi kaldırıp sıkılaştırmak için ultrasonun gücünden faydalanan bu yüz ve boyun sıkılaştırıcı, sıkı bir görünüm sağlayacak daha fazla kolajeni üretmek için cildin alt tabakalarına enerji göndermektedir. Sonuçları hemen ortaya çıkmıyor, cilt kasılmaya başladıkça ve zaman içinde iki ile üç ay arasında etkisi görülebiliyor.

Hocam 39 yaşındayım cildimde hani yüz germe ameliyatını gerektirecek bir durum yok ama çok gergin de değil. Tek seansla Ameliyatsız yüz gerdirme için uygulanan bir işleminizi var mı??benim sorunum çok büyük değil çok da hafif değil sizden bu yönde yardm isteiyorum.Tşklerr.e

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ultherapy, ameliyatsız yüz gerdirme seçeneklerinin ilk sıralarında yer almaktadır. Ultherapy tedavisi sırasında odaklı ultrason dalgaları cildin altına gönderiliyor ve cildin alt tabakalarındaki kolajen üretimini artırıyor. Bu da uygulama yapılan bölgede sıkılaşma ve gerilme etkisi yaratıyor. İşlem sırasında, enerji verilen yerde belirgin bir ağrı yaşanmaz ama belki bir miktar rahatsızlık hissedebilirsiniz. İşlem sonrasında, ciltte hoş bir gerginlik ve sıkılaşma olacaktır. Ancak bir yüz germe ameliyatının sonuçlarını beklemek de gerçekçi olmaz. Yüz germe ameliyatını daha ileri yıllara atmak için Ulthera doğru bir seçenek olabilir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar