Yüzün Gergin ve Parlak Olması İçin

Yüzün gergin ve parlak olması için Scarlet S tedavisi uygulanabilir mi,hakkında bilgi verir misiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ciltteki ince kırışıklıkların oluşumunu azaltmaya ve tonunu eşitlemeye yardımcı olan altın iğne Scarlet-S, son zamanların popüler uygulamalarından birisi. Epidermis ve dermişteki problemleri aynı anda tedavi edebilen bu yöntem mikro iğneler aracılığı ile cilt altına radyofrekans enerjisinin verilmesi ile kolejeni harekete geçirerek cildin kendi doğal onarım mekanizmasını devreye sokuyor. Cilt altındaki kolajen doku uyarılarak bağ dokuların sıkılaşması sağlanıyor, cilt toparlanıyor ve sıkılaşıyor. Scarlet-S, üstünde 25 adet altın mikro iğne bulunan tek kullanımlık bir başlık sayesinde, cilt altına radyofrekans dalgaları vermek üzerine tasarlanmış. Böylece cilt yüzeyine hiçbir hasar vermeden, ciltteki onarımı hızlandırmakta. Ayrıca uygulama sonrasında kolajen ve elastin üretiminin artırılması için Somon DNA’sı kombine şekilde uygulanabilir. İşlem öncesinde yüze lokal anestezik krem tatbik edilerek ağrının minimum hissedilmesi amaçlanmaktadır. Uygulama sonrası 1-2 saat süren hafif bir kızarıklık oluşur. Cildin durumuna göre 20 günlük aralıklarla 3 ya da 4 seans uygulama yapılabilir. Tedaviden sonra cildin nemlendirilmesi ve güneş koruyucu kullanılması oldukça önemlidir. Hastaların birçoğu uygulamadan birkaç gün sonra ciltlerinin dokusunda bir iyileşme, ciltlerinin daha parlak, canlı ve pürüzsüz gözlemlediklerin belirtmektedirler.

merhaba buket hanım ben 39 yaşındayım ve yüzüm biraz sarktı eskisi gibi sıkı görnmüyor. Işıltısı gitti de sanki biraz. Ben de ilk baa önerdikleri hydrafacilda onu yaptırdım ama sadece bir cilt bakımı etkisi yaptı benim istediğim daha ileri sonuç veren bir şeydir.Böyle yüzün gergin ve parlak olması için yapılacak bir işlem varmıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaş ilerledikçe cildin savunma mekanizmaları eskisi gibi çalışmadığından olumsuz çevresel faktörler etkisini daha güçlü bir şekilde gösterecektir. Dolayısıyla erken yaşlardan itibaren alınacak tedbirler ve yaşa uygun doğru klinik uygulamalarla anti-aging stratejiler belirlemek mantıklı olabilir. Yaş ilerledikçe cildin savunma mekanizmaları eskisi gibi çalışmadığından olumsuz çevresel faktörler etkisini daha güçlü bir şekilde gösterecektir. Dolayısıyla erken yaşlardan itibaren alınacak tedbirler ve yaşa uygun doğru klinik uygulamalarla hastalarımıza kılavuzluk yaparak anti-aging stratejiler belirliyoruz. Cildiniz tam olarak ihtiyacı olan tedaviyi belirleyebilmemiz için muayene olmanız gerekmektedir. Böylece, doğru anti-aging stratejiler hazırlayabilir ve etkin bir cilt bakım rutini uygulayabiliriz.

Hocam iyi günler… Güzel bir cildin sırrı nedir? Bazı kadınlar bu konuda çok şanslı harika ciltleri var. E sokakta yürürlerken durdurup da soramıyorum nedir sırrınız diye. Siz söylermisiniz örnerğin yüzün gergin ve parlak olması için ne yaptırabilirim?Tşkler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaşlanmanın etkisiyle birlikte ciltte, çizgiler, kırışıklıklar, sarkma ve çökmeler meydana gelmeye başlar. İlk gençlik yıllarındaki parlaklığını kaybetmeye başlayan cilt, renk düzensizlikleri ile yorgun, donuk bir görünüm almaya başlar. Ancak, endişelenmenize gerek yok zira, yeni teknolojiler ve anti-aging uygulamalar sayesinde yılların etkileriyle savaşmak mümkün. Inmode, ClearLift, Emerge, Icon, Thermage, Ulthera, Scarlet S, VShape ve Baby Face Beauty teknolojileri, etkinlikleri ve farklı cilt sorunlarına yenilikçi yaklaşımlar sağlamaları ile anti-aging dünyasının ilk akla gelenleri arasında yer alıyor. Bu sistemler evde uygulanan cilt bakım rutinini desteklemekten çok öteye geçerek, krem ve serumların hiç ulaşamayacağı derin tabakalara kadar etki ederek, ciltte hayal ettiğinizin ötesinde bir gençleşme sağlayabiliyor.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar