Tek Seansta Yüz Sıkılaştırma

Yüz oval bozukluğu, gevşekliği ve boyun altındaki sarmalar durumda yüzün daha sıkı ve genç görünmesi için ne önerirsiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Günümüzde cildin yapısına göre kişiye en uygun teknoloji ve yöntemlerle şikayetleri gözle görülebilir oranda iyileştirebilecek pek çok güvenli uygulama bulunmaktadır. Kimin hangi işleme ihtiyaç duyacağı değişebilmektedir. İlerleyen yaşla birlikte ciltte meydana gelen sarkmalar için Thermage veya Ultherapy gibi farklı uygulamalar ihtiyaçları karşılayabilmektedir. Ameliyatsız yüz ve boyun germe işlemlerinde kullanılan Ultherapy, cerrahi herhangi bir uygulama yapılmadan, sadece cihazın ses dalgalarının cilt alt dokusuna iletilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Cilt yüzeyinden ortalama 4 mm içeriye odaklanan ultrason dalgaları ile ısı hasarı oluşturularak, kolajen üretimi tetikleniyor. Isı enerjisi oluşturan ultrason dalgaları, hem arzu edilen doku derinliğine ulaşılmasına fayda sağlıyor, böylece cilt üst yüzeyine herhangi bir zarar vermeden yüz ovalinde gençleşme sağlanıyor. Ultherapy’nin cilt altındaki bağ dokusunda kolajen üretimini artırmaya yönelik işlem ortalama 45-60 dakika sürer. Bir diğer sistem olan Thermage estetik uygulama yöntemleri arasında cildi sıkılaştıran, sağlıklı bir kolajen dokusu oluşturan bir uygulamadır. Patentli bir radyo frekans dalgaları kullanılarak cilt altı bağ dokusunu oluşturan kollajen bantların ısınmasını sağlayarak gevşek cildi sıkılaştırır ve toparlayarak kırışıklarını ortadan kaldırır. Uygulama 30 dk ile 90 dk arasıdır ve tedavi edilecek bölgeye göre değişir. Her iki uygulamadan hemen sonra kişi günlük yaşantılarına dönebiliyor. Bazı hastalarda ise orta derecede bir kızarıklık (güneş yanığı gibi) görülüp kısa süre sonra kayboluyor. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmediği takdirde tedaviden sonra hiçbir özel bakım gerektirmiyor. Seansın hemen ardından, cildinizin daha gergin, yumuşak ve genç göründüğünü fark edebiliyorsunuz. Ulthera ve Thermage’in diğer cilt yenileme sistemlerine üstünlüğü ise tek seanslık bir tedavi olması, yan etkilerinin bulunmamasıdır.

Doktor hanım internette arastırırken ulthrapy tedavisini gördum ve seans sayısı daha az uygulanabiliyormuş.bu tedaviyle hafif sarkma ve ince çizgiler için tek seansta yüz sıkılaştırma mümkünmüdür?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Günümüzde ameliyatsız yüz germe için en sık tercih edilen yöntem Ultherapy teknolojisidir. Ultherapy, odaklı ultrason dalgalarını kullanılarak derinin 3-4 mm altındaki bağ dokularda bulunan kolajen ve elastin liflerinin sentezini tetiklemeye yardımcı olmaktadır. Tedavi, özellikle 35-65 yaş arasında zamanla oluşan kolajen ve nem kaybı, sarkmalar, ve kırışıklıklarda sonuçlar daha etkili ve kalıcılığı uzun sürelidir.

merhaba düğünden önce kırışıklıklardan ve hafif sarkmalardan kurtulmak için yüzümü gerdirmek istiyorum.tek seansta yüz sıkılaştırma mümkün mü??

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ulthera teknolojisi, estetik operasyonlara gerek duyulmadığında ve hızlı bir çözüm gerektiğinde iyileşme süresine ihtiyaç duymadan göz çevresi, çene altı, boyun ve dekolte bölgesindeki gevşeme ve sarkmaların tedavisinde ve kırışıklıkların giderilmesinde kullanılabiliyor. Cilde belirli derinliklerde ve güvenli bir şekilde gönderilen ultrason dalgaları, bölgeye ısı vererek dokudaki kolajen ve lif artışı sağlamaktadır. Bunun sonucunda da, dokular kendini onarmaya başlarak genç ve güzel bir görünüm elde edilebilmektedir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte tek seansta sıkılaştırma yapmak mümkün olabilmekte.

merhabalar 45 yaşındayım yüzmde en ufak bir müdhale yok.Botoks bile hiç yaptırmadım. Ancak artık cildimde daha sııkı bir görüntü istiyorum.Tek seansta kolayca yüz sıkılaştırmanın mümkün olduğu bir işlem var mı?Tşkekrler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cildi sıkılaştıran ve tek seans uygulanan iki sistem var: Ulthera ve Thermage. Ulthera, focus ultrasound teknolojisinin kullanıldığı ‘tek’ cilt yenileme (skin rejunevation) yöntemidir. Güvenilir teknolojisi sayesinde ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır. Thermage RF teknolojisi cildin derin katmanlarına radyo frekansı enerjisi göndererek etki eder. Her iki teknolojinin etkileri işlemden birkaç hafta sonra görülmeye başlanmaktadır. Elastikiyet kaybının hafif olduğu durumlarda oldukça başarılı sonuçlar almamızı sağlayan sistemlerdendir.

Yaşımdan dolayı vücudumdaki bir çok yerde sarkma oluştu artık. En çokta yüzümdeki sarkmalar beni çok rahatsız ediyor. Çok yoğun bir iş tempom var zamanım yok açıkçası bir yandan da bu yüzümdeki sarkmalardan bir an önce en kısa sürede kurtulmak istiyorum. Tek seansta yüz sıkılaştırma yapabiliyor musunuz? Eğer yapabiliyorsanız çok mutlu olurum.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yaşlanma ile birlikte oluşan sarkmalardan sonsuza kadar kurtulmanın bir yolu yok. Ancak bu elastikiyet kaybı ve aşağıya doğru yüzün düşmesinin büyük ölçüde giderilmesinde ve yavaşlatılmasında kullandığımız bir çok yöntem mevcut. Burada amaç yüz bölgenizeki kolajen elastin üretimini artırmaktır. Thermage ve Ultherapy gibi yöntemler ile bu sarkma etkilerini yavaşlatabiliriz. Bu yöntemler ile tek seansta tatmin edici sonuçlar elde edebiliriz.

Ben 45 yaşındayım.Yaşıma bağlı olarak vücudumda ve yüz bölgemde kırışıklıkların olması normal elbette ama yüzüm ön planda olduğu için daha genç görünsün istiyorum, öyle uzun süreli tedaviler de istemiyorum. Tek seans şeklinde yüz sıkılaştırmak için uyguladığınız bir yöntem varmıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bayanların en hassas olduğu bölgelerden birisi de yüz bölgesidir. Bunun için bir çok ameliyatsız tedavilerimiz bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Ultherapy yöntemidir. Boyun, alın bölgesi, çenedeki gıdı sarkmalarını gerdiren ve sıkılaştıran, dekolte bölgesindeki çizgi ve kırışıklıkların onarılmasına yardımcı olan FDA onaylı tek seanslı bir tedavidir. Ultherapy’de, ultrason enerjisi kullanılır. Cildin yüzeyine zarar vermeden, cildin alt katmanlarına etki eder ve cildin kalojen üretimini uyararak zaman içerisinde dokuda germe etkisi yapar, kendinizi daha canlı ve genç hissetmenize yardımcı olur.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar