Mezoterapi Uygulamaları

Mezoterapi; farmakolojik vitamin, mineral, aminoasit ve enzimlerin karışım halinde ve küçük miktarlarda derinin orta tabakasına (dermise) enjekte edilmesi yöntemidir. Bu yönteme göre ilaçlar, doğrudan patolojinin olduğu ve istenilen bölgeye enjekte edildiği için bütün vücuda dağılmaz ve çok daha az miktarlarda kullanılır. Bu sayede etki gücü artarken yan etki olasılığı azalır.

Tarihçesi: Mezoterapi ilk kez 1952 yılında Fransız doktor Michel Pistor tarafından tanımlanmış bir intra dermal tedavi konseptidir.İlk olarak spor sonucu oluşan travmalar, enfeksiyon hastalıkları, romatizma ve dolaşım bozukluğu tedavilerinde kullanılmıştır. Ancak kısa süre sonra estetik amaçlı tedavilerde de kullanılabileceği keşfedilmiştir. Günümüzde başta Fransa olmak üzere Avrupa ülkeleri ile Kuzey ve Güney Amerika ülkelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kullanım alanları
İlk kez 60 yıl önce kullanılan mezoterapinin günümüzde kullanım alanı oldukça geniştir. Mezoestetik en sık olarak selülit, bölgesel zayıflama, saç dökülmesi, elastikiyet kaybı, akne ve akne skarları tedavisinde kullanılır.

Nasıl uygulanır?
Mezoterapinin kelime anlamı orta deri tedavisidir. Tedavi edilecek bölgeye 4mm uzunluğunda çok ince iğneler kullanılarak, çok küçük miktarlardaki ilaç karışımları lokal olarak enjekte edilir.Kullanılan ilaçlar dokunun ihtiyacına göre hazırlanan özel ilaç kokteylleridir ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmalıdır. Mezoterapide ilaçların lokal olarak uygulanması bize bazı avantajlar sunar. Yan etkiler azalır, aktif biyoyararlanım yükselir ve seans aralıkları diğer rutin uygulamalara göre daha uzundur.

Saç Dolgusu

Saç dökülmesi erkekler ve kadınlar için zorlu bir problemdir. Çünkü saçlarımız çevremize genel vücut sağlığımız ve ruhsal durumuzla ilgili ilk ipuçlarını verdiğimiz organımızdır. Aynı zamanda dinamik, yaşam döngüsü olan ve pek çok faktörden etkilenen yaşayan bir organdır.
Devamını Oku

Bölgesel Zayıflama Lipoliz

Lipoliz, mezoterapinin bölgesel yağ eritme amacıyla kullanılan özel bir şekli ve medikal tedavi yöntemidir. Uygulamada soyadan elde edilen PPC (fosfatidilkolin) kullanılır. Aslında fosfatidilkolin insan vücudunda da sentezlenen ve hücre zarlarının çoğunda bulunan bir fosfogliseriddir. 
Devamını Oku

Saç Mezoterapisi

Saç dökülmelerini önlemek ve kontrol altına almak, yeni saç çıkışını düzenlemek ve saçın kalitesini artırmak için saçlı deriye uygulanan mezoterapi şekline saçlı deri mezoterapisi diyoruz.
Devamını Oku