Mezoterapide Ne Gibi Yan Etkiler Görülür?

Mezoterapide ne gibi yan etkilere rastlanabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezoterapide, önemli yan etkiler görülmez. İşlemden bir gün sonra, enjeksiyon etkisi sebebiyle, uygulanan bölgelerde hafif morluklar olabilir. Bunlar makyajla kapatılabilecek gibidir. Nadiren de olsa, alerji ya da enfeksiyon görülebilir. Bunlar da kolayca tedavi edilebiliyor.

İyi günler dilerim. Ben yüzüme mezoterapi yaptırmayı düşünüyorum ve aklımda bir soru mezoterapide ne gibi yan etkiler görülür sorusu var. Eğer bir riski yoksa yaptırmak istiyorum.Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezoterapide meydana gelen yan etkiler genellikle minimaldir. Bu yan etkiler kızarıklık, morluk, iğne yerlerinde ufak şişlikler şeklinde gözlenebilir. Ancak bu tip yan etkiler de, doz aşımı ilaçlar sebebiyle oluşur. Bazı hassas hastalarda alerjik reaksiyonlar gözlenebilir. Bu durum da çok nadirdir. Bu nedenle hekimler olarak biz hastalara işlemden evvel herhangi bir alerjisi olup olmadığını sorarız. Eğer yan etki olarak alerji meydana geldiyse bile kendiliğinden veya kısa süreli kullanılabilecek alerji ilaçlarıyla sona erecektir.

Hocam ben daha önce kimyasal peeling olmuştum.ama inanın bin pişman oldm.cildimde apse yaptı rengini bozdu.bazı yerler çok soyuldu bazı yerlerse az. Netice olarak hiç bir faydasını göremedim gibi bir de bir süre tedavi oldum. Bu gunlerde cildme mezoterapi düşünüyorum. Mezoterapide ne gibi yan etkiler görülür. Sizce buna yeltenmem doğrumu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezoterapi; farmakolojik vitamin, mineral, aminoasit ve enzimlerin karışım halinde ve küçük miktarlarda derinin orta tabakasına (dermise) enjekte edilmesi yöntemidir. Mezoterapi veya vitamin enjeksiyonunu kadı/erkek herkes yaptırabilir. Hücrelere vitamin takviyesi işlemi çok ince uçlu iğnelerle ve yüzeysel yapıldığı için ağrı duyulmaz. Cildimize vitamin enjeksiyonu sonrası şişlik, ciltte soyulma, kabuklanma ve morarma beklenmez. Bol güneş kremi sürülerek gündelik hayata kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar