Erken Yaşta Saçların Dökülmesine Mezoterapi?

Saç dökülmesinde mezoterapi işe yarar mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Saç dökülmesi şikayetlerinde genellikle saç mezoterapisi etkin olabilmektedir ve sıklıkla tercih edilen uygulamalar arasındadır. Saç mezoterapisi saç köklerini güçlendirip mevcut saç tellerinde güçlenme, dolgunluk ve parlaklık sağlamaktadır. Seans sayısı ve seans aralığı muayene sonrasında kişiye özel programlanmaktadır. Ortalama 7-14 gün gibi aralıklarla, 6-8 seans kadar takip gerektiren bir işlemdir. Enjeksiyon yöntemi ile yapılmakta olan bu uygulamada hissedilen acının minimum olduğu söylenebilir.

Hocam ii günler. Yaşım 30 olmadı daha ama bu yıl okadar çok saç dökülmem olduki artık kel kalmaktan korkar hale geldim. Kadınım bir de saçsız bir kadın olma fikri beni çok korkutuyor. Erken yaşta saçların dökülmesine mezoterapi yapılabilir mi ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Saç mezoterapisi, saçın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, aminoasitler ve yüzey genişleticilerin saçlı deriye doğrudan enjeksiyon ile aktarılması işlemidir. Etkili bir yöntemdir. Çünkü bir cilt yüzeyine bir ürünün sürülmesi ile enjekte edilmesi arasında fark büyüktür. Ayrıca cilt yüzeyinde iğnenin yarattığı ufak yaralar cildin kendi kendini yenilemesine olanak sağlar ve cilt dokusunda beslenme ve iyileşme sürekli hale gelmiş olur. Bu durum da yeni saç köklerinin gelişip büyümesine, mevcutların ise korunmasına yardımcı olur.

Selamlar ben 28 yaşında bir erkeğim. Geçtiğimiz senelerde azar azar tepemde baya açılma oldu. Doktora gittim herkesin önerdiği ürünleri kullandım sonuç genetik dendi ve kaldım bu dertle başbaşa. Bi denemediğim mezoterapi kaldı. Bana erken yaşta saçların dökülmesine mezoterapinin işe yarayıp yaramayacağını söylermisiniz çok teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Saç dökülmesi, kadın erkek genç yaşlı herkesi etkileyebilen bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Neyse ki her geçen gün yeni tıbbi çözümler doğuyor ve bunlar gelişmeye devam ediyor. Saç dökülmesi tedavisinde son zamanlarda en başarılı yöntemlerden birisi saç mezoterapisi tedavisidir. Bu yöntem sayesinde saç dökülmesi büyük bir oranda azalarak, mevcut saçların daha sağlıklı olması mümkün oluyor. Mevcut bir tedaviniz varsa bu tedaviye destek tedavisi olarak da kullanılabilir. Seanslar tamamen kişinin tercihine ve ihtiyaçlarına göre planlanır.

Doktor hanım,saçlarım nedenini bilmediğim bi sebepten asırı dökülmeye basladı.tepe kısımlarınıda küçük açılmalar var ve açılmaşlar daha fazla büyümeden tedavi olmak istiyorum.erken yaşta saçların dökülmesinin nedeni nedir ve saç mezoterapisi etkili olur mu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Genetik yatkınlık, stres, hormonal bozukluk, ilaç kullanımı gibi nedenler saçların dökülmesinde etkilidir. Saç dökülmesini iyileştirmek ve saçların daha sağlıklı olmasını sağlamak için Saç Mezoterapi yöntemi kullanılmaktadır. Saç Mezoterapisi, kıl köklerinin beslenmesini sağlayan vitamin, antioksidan ve aminoasitlerin deri içine iğnelerle enjekte edilmesi işlemidir. Tedavinin kaç seans süreceği kişiye göre değişmektedir. İşlem sırasında enjeksiyon yapıldığı için bölgede hafif acı hissedebilirsiniz. Fakat anestezik kremler ile uygulama yapılacak bölge uyuşturularak acı önlenebilir.

Buket hanım,26 yasındayım fakat saçlarım cok dökülüyor saçlarımı taramaya bile korkuyorum artık.erken yaşlarda saç dökülmesine uygulanacak bi tedavi varmıdır?saç mezoterapisi diye bir yöntem duydum işe yararmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kadın-erkek herkese uygulanabilen Saç Mezoterapisi, saç dökülmesini önemli oranda azaltır, saçta oluşan kepeği yok etmeye yardımcı olur ve saçın uzamasını sağlar.
Saç Mezoterapisi, saçın gereksinim duyduğu vitamin, mineral ve protein karışımını deri altına (dermis tabakasına) ince uçlu iğnelerle enjekte etmektedir. Doğal maddelerden oluşan bu özel karışım hücresel metabolizmanın uyarılmasını sağlamaktadır. Uygulamadan sonra kısa bir süre saçların yıkanmaması ve bölgeye herhangi bir ilaç ya da bakım kürleri sürülmemesi gereklidir. Seans sayısı, saçın durumuna göre uzman doktor tarafından muayenede belirlenmektedir. İlk ay ortalama bir hafta ara ile bir seans yapılmakta ve toplam 10 seans sürmektedir. Diğer aylar ise 15 günde bir seans uygulanmaktadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar