Mezoterapi İşlemi Kimlere Yapılmamalıdır?

Mezoterapi işleminin yaptırılmaması gereken durumlar nelerdir? Bu işlem kimlere yapılmamalıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezoterapi, hamilelere, emziren annelere, deride aktif enfeksiyonu olanlara ve uygulanan maddeye karşı alerjisi olanlara yapılmaz. Ayrıca aşırı derecede sarkmış ciltte, derin izler ve lekelerde ilk ve tek tedavi seçeneği olarak düşünülmemelidir. Bu ve benzeri vakalarda, diğer tedavi yöntemleri ile birlikte kullanılması daha etkili olabilmektedir.

Mezoterapi işlemi kimlere yapılmamalıdır?benim alerjik ve hassas bir cildim varç cildimdeki lekelere mezoterapi yaptırsam zararı olurmu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezoterapi tedavisinde gereken ilaç dozundan fazla uygulama yapılırsa, ciltte kızarıklık ve tahriş yaşanması mümkündür. Alerjisi olan hastalarımıza işlemden önce alerjinin yaşandığı ilaçlarla ilgili bilgi edindikten sonra işlem gerçekleştirilir. Eğer hassas bir cilt yapısı varsa kullanılan maddeleri de buna uygun şekilde güncellemekteyiz. Bu tedavide hyaluronik asit, vitamin ve minareller, amino asitler, antioksidanlar cilde minik iğnelerle uygulanır. Böylece cilt nemlenir ve cilt altındaki kolajen ve elastin üretiminin artması sağlanır.

Merhaba benim annem cildindeki kahverengi lekelere mezoterappi yaptırmak istiyor. Ben de açıkçası endişeliyim çünkü şeker hastası acaba bir sorun yaratırmı diye düüşünüyorum. Mezoterapi işlemi kimlere yapılmamalıdır ve benim annem dogru bir adaymı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Merhaba, mezoterapi, gebelerde, emziren annelerde, şeker hastalarında, kanser hastalarında, kan pıhtılaşma sorunu olanlarda, kullanılan ilaçlardan birisine alerjisi olan kişilerde, kalp hastalığı bulunan hastalarda uygulanmamaktadır. Anneniz de şeker hastası olduğu için bu gruba girmektedir. Hydrafacial tedavisi de lekelerde iyi sonuç alabildiğimiz bir tedavidir. Cilde yan etkisi neredeyse hiç olmayan bu tedaviden de alternatif olarak faydalanmak mümkündür.

Mezoterapi işleminin uygulanmaması gereken durumlar nelerdir,kimlere yapılmamalıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezoterapi tedavisinin; siğil, uçuk, egzama, sedef hastalığı gibi cilt enfeksiyonu olan kişilere, kan sulandırıcı kullanan kişilere, immunsupresif tedavi alan (Kortizon) hastalara, cilt kanseri bulunanlara, hamile ya da emziren kişilere uygulanmasını doğru bulmuyor ve tercih etmiyorum. Ayrıca kişinin tedavi göreceği cilt problemleri aşırı düzeyde ise Mezoterapi işlemi tek başına uygulanmamalı, diğer tedavi yöntemleri ile birlikte kombine uygulanması daha etkili sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

sivilce ve aknelerin tedavisi için mezoterapi yaptırmayı düşünüyorum ama uygulanmaması gereken durumlar var mı?mezoterapi işlemi kiimlere uygulanmaz?tedavinin yan etkileri nelerdir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cilt problemlerinin giderilmesi ve yaşlanma belirtilerinin kontrol altına alınması için uygulanan yüz mezoterapisi, özel olarak hazırlanmış ilaç kokteylinin deri altına
enjekte edilmesi şeklinde olduğundan bazı kişilere Mezoterapi tedavisi uygulanamamaktadır. Mezoterapi işlemi, gebe ve emzirme döneminde olan kadınlara,
kanser hastalığı olan, kemoterapi ve radyoterapi alan hastalara, akne ve sivilce tedavisi gören kişilere, deride enfeksiyon ya da alerjik problemleri olan kişilere yapılmamalıdır. Tedavinin ciddi yan etkileri bulunmamaktadır. İşlemden sonra iğnelerden kaynaklı hafif morluklar ya da kızarıklıklar olabilir, fakat bu durum geçicidir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar