Saç Mezoterapisi Acıtır mı?

Saç mezoterapisi iğne ile mi yapılıyor? Yoksa başka bir yöntemle mi?Nasıl bir uygulaması var ?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Evet saç mezoterapisi küçük insülin iğneleriyle uygulanmaktadır. Küçük enjeksiyonlar yardımıyla saçlı deriye hazır vitamin kokteyleri enjekte edilerek yapılan bir işlemdir. Seans süreleri ortalama olarak 30 dakikadır. İşlem yapıldıktan sonra kişi normal yaşantısına devam edebilmektedir.

Selamlar saç mezoterapisi saçların dökülmesi için yapılırmı? Benim kafamda saç kalmadı gibi birşey. Son yıllarda baya döküldü psikolojimi de kötü yaptı. Belki mezoterapi işe yarar diye düşünüyorm.ne derseiniz. Sizce işe yarar mı ve saç mezoterapisi acıtırmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Saç mezoterapisi uygulaması ucu oldukça ince olan iğneler ile yapıldığı için hasta fazla acı hissetmez. Saç mezoterapisi işleminin ardından buzlu ped uygulaması yapılarak hissedilen acının hafifletilmesi ve rahatlaması mümkün olabilmektedir. İşlemden sonra kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Herhangi bir istirahat gerektirmemektedir.

Hocam ince telli ve dökülen saçlarımma mezoterapi tedavisi yaptırmak istiyorum.benim tek korkum işlem çok acıtır mı çünkü kafa derim biraz hassas..

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Saç mezoterapisinde, dökülen saçların iyileştirilmesi ve saçların kalitesini artırmak için saç köklerine vitamin, mineral ve aminoasit gibi doğal maddeler içeren özel karışımlar enjekte edilmektedir. Mezolifting uygulamasında bu maddeler derinin 1-2 mm altına mikro enjeksiyonlar ile uygulanmaktadır. Mezoterapi ağrısız bir uygulamadır, ancak deriye uygulanan ince uçlu iğneler nedeniyle hafif acı hissedilebilmektedir. Fakat işlemden önce uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik kremler sürülerek acı tamamen ortadan kaldırılabilir.

hocam iyi günler bütün kan testlerimi tam tamam yaptırdım. kansızlık, hormonlarda bozukluk hiç biri yok, stresli bi karakterim var veya diğer engellenemeyen nedenlerden ötürü saçlarımın dökülmesi durmuyor.Saç mezoterapisi düşünüyorum. Ama korkum acıtır mı kısmı? Acı hissi şiddetli midir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Öncelikle, saçınızın dökülme nedenleri üzerinde durarak gerekli tahlilleri ve kontrolleri yaptırmanızın ardından hala açıklanamayan bir dökülme sorunu yaşıyorsanız saç mezoterapisinden fayda göreceğinize inanıyorum. Çünkü mezoterapi ile saç köklerinin ihtiyacı olan vitaminler enjekte edilir ve saçlar daha çok güçlenir ve daha hızlı uzar. Dökülmesi gereken saçlar yine dökülecektir ancak, beslenen kökler yeni saçların büyümesini hızlandıracaktır. İşlem sırasında hissedilen acı çok şiddetli değil. Hassasiyetiniz fazla ise mezoterapi öncesinde lokal anestezik kremlerden faydalanabilmekteyiz.

Hocam saç mezoterapisi çok can acıtır mı ve seans sırasında saçlarım dökülür mü?Zararı varmıdır? Cvplarsanız sevnirim.Sağoulun.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ağrı eşiğiniz çok düşükse uygulamadan önce lokal anestezik kremler ile saç derisini mezoterapiye daha hazır hale getirmek mümkün. Çok daha hassas kişiler için lokal anestezik iğnelerden de faydalanılabilir. İşlem sırasında uygulamadan kaynaklanan saç dökülmesi yaşanmaz. Nadiren, saç deriniz çok kısa süreliğine kanayabilir. Bu da 2-3 dakika içinde son bulmaktadır. Sağlıklı günler dilerim.

Saç mezoterapisi nedir etkili bir yöntemmidir ve acıtır mı hocamTşkler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Saç mezoterapisi, saçın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, keratolitik bazı ajanlar, aminoasitler ve yüzey genişleticilerin saçlı deriye direkt enjekte edilmesi işlemidir. Örneklemek gerekirse bir ürünün saçlı deriye sürülmesi 1 birim etkili ise, ürünün saçlı deriye enjekte edilmesi 8 birim etki gösterir. Acı hissi hastaya bağlı olarak değişebilmekte. Ağrı eşiği çok düşük hastalara işlem öncesinde anestezik bir krem uygulaması yapabiliyoruz.

Saçlarımın tepe bölgesi ve önleri çok açıldı. 31 yaşındayım ve daha önce hiç mezoterapi yaptırmadım.bu işlemin arkadaşım dökülmelere çok iyi geldiğini söyledi.Saç mezoterapisi acıtır mı?Ben bir denemek istiyorum sadece tek endişem acıtması.Bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum.Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Saç mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitaminlerin, minarellerin, proteinlerin, vs. saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Ağrı yaşanıyor ancak dayanılamayacak şiddette bir ağrı söz konusu değildir. Mezoterapi dökülmeyi iyileştirmek ve kontrol altına almak için yardımcı bir yöntemdir. Sonuçlar yüz güldürücü ve kalıcıdır. Saç gelişimi için gerekli olan eksiklerin giderilmesiyle daha dolgun, hacimli ve parlak saçlara sahip olabiliyorsunuz. Yan etki riski oldukça az ve ihmal edilebilir olup, etki çok kısa sürede elde edilebiliyor.

Hocam iyi günler,2 doğumumdan sonra ve düzenliği kullandığım antideprresan ilaçlardan dolayı saçlarım çok döküldü. Çok fazla saç kayıplarım oldu. Saç mezoterapisi yaptırmak istiyorum ama acıtır mı bundan emin değilim.Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Sağolunuz…

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Saç mezoterapisinin yapıldığı kafa derisi oldukça sert bir yapıya sahiptir ve yumuşak deri kadar acımaz. Dayanılamayacak bir acı söz konusu değildir. Yine de hastanın talebine göre anestezi spreyi işlemden önce uygulanabilir. Bu işlemden sonra saçlar 2 gün yıkanmamalı ve bu süreçten sonra ise çok sıcak su ile yıkama yapılmamalı. Tavsiye edilen özel şampuanı kullanmanız, işlemin etkili olması açısından önemlidir. Buna ek olarak işlem bölgesi korunmalıdır.

Saç kıran hastalığı için ilaçlar işe yaramadı bir de saç mezoterapisini deneyeceğim. Saç mezoterapisi acıtır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Saç mezoterapisi, saçlı deride saç gelişimini arttırarak belirgin iyileşme sağlayabilmektedir. Saç kıran hastalığında, saç seyrelmesinde ve saç dökülmesinde, saç mezoterapisi yöntemi, diğer yöntemlere göre daha çabuk sonuç verebilmektedir.

Bir kere saç mezoterapisi yaptırmıştım. İnanılmaz acımıştı. Dayanamamış ağlamıştım. Yine yaptıracağım ama bölgeyi bir şekilde uyuşturmak mümkün mü?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Saç mezoterapisi; saç mezoterapisi, saçınıza gerekli vitaminlerin, minerallerin, keratolitiklerin, aminoasit ve saç yüzeyi genişleticilerinin saçlı deriye enjekte edilmesi işlemidir. Saç dökülmesini durdurmak ve saçın kalitesini artırmak için uygulanabilmektedir. Bu tedavi yöntemi, ölmemiş ama uykudaki saç hücrelerini de uyarabilen bir yöntemdir. Uygulama sırasında çok şiddetli olmasa da acı hissedilebilmektedir. Ancak bu dayanılamayacak bir acı değildir. Devam edemeyen hastalara anestezik kremler uygulayabilmekteyiz.

Saç dökülmemin sebebini bilmiyorum ama uzun zamandır dökülüyor. Genetik değil onu biliyorum. Annemin de babamın da saçları gür. Mezoterapi önerdi bir arkadaşım. Kendisinde faydalı olmuş. Saç mezoterapisi çok acıtır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Saç mezoterapisi sırasında ağrı hissettiğini söyleyen hastalarım olduğu gibi hiç canı yanmayan hastalar da mevcut. Bu tamamen kişye ve ağrı eşiğine bağlı bir durum. Ancak ağrı hissedilmesi durumunda da tedaviyi devam ettirebilmek için bölgeye anestezik kremler veya enjeksiyonlar yapılabilmektedir.

Hocam son zamanlarda saça mezoterapi yaptırmak çok yaygın. Bu çok acıtan bir tedavimi?Sonuçta kafa derisine enjeksiyon yapılıyor. Açıkcası benim dökülme şikayetim fazla yok sadece saçlarımı canlandırmak için düşünüyorum.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Saçınızın ihtiyaç duyduğu mineral, vitamin ve keratolitik bazı ajanları direkt derinize uygulayarak gerçekleştirdiğimiz yönteme saç mezoterapisi diyoruz. Yalnızca dökülme yaşayan hastalara değil, mevcut saçları korumak ve canlandırmak için de uygulanabilmekte. İnce iğnelerle gerçekleştirilen bu işlemde kısa sürede serumu enjekte ettiğimiz için şiddetli bir ağrı yada sızı duymamaktasınız. Acı hissedilebilir ancak bu hafiftir.

Saç dökülmesi genetikse, hiç bir şeyin uzun ömürlü olmadığını biliyorum ama yine de mezoterapiden umudum çok yüksek. Ben düzenli olarak yaptırmaya karar verdim. Gittiği yere kadar gitsin. Ancak merak ettiğim mezoterapi yaptırırken çok acıtırmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Saç mezoterapisi uygulamasının kişide ağrı hissi oluşturması durumunda uygulamadan 30-45 dakika önce uygulama alanına lokal anastezik kremler uygulanabilmekte. Çok daha duyarlı alanlarda lokal anestezi iğneleri kullanılabilir.

Merhaba Buket hanım ben 32 yaşındayım ve bir senedir saçım inanılmaz dökülüyor. Saç mezoterapisinin iyi geldiğini duydum ama bu işlem çok can acıtır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Saç mezoterapisinde, kan alınması esnasında duyulan rahatsızlıktan daha büyük boyutta bir acı hissi beklenmez. Saç dökülmesi, çeşitli nedenlerle meydana gelebilir. Saç mezoterapisi, beslenme ve dolaşum bozukluğunu tedavi ettiği için dökülmeyi büyük oranda durdurabilmektedir. Diğer bir artısı da saç kalitesini artırmaktır.

Saç seyrelmesi ve saç dökülmesini gidermekte, saç mezoterapisi yöntemi diğer yöntemlere göre daha çabuk sonuç vermektedir.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Saç mezoterapisinde, cildin orta tabakasına 4 ile 6 mm çapında ve ince iğnelerle enjeksiyon yapılmaktadır. Ağrı hastadan hastaya değişebilmekte. Bazı hastalar sinek ısırığı şeklinde tarif ederken, bazılarında enjeksiyona bağlı olarak hafif bir ağrı, acı hissedilebiliyor.

Saç dökülmesine mezoterapi yaptırmak çok acıtır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ağrı eşiği çok düşük ve bu konuda normal insanlardan daha hassas bir bünyeye sahip kişiler enjeksiyon süresince bir miktar ağrı hissedebilir. Fakat işlem uzun süreler devam etmez ve birkaç enjeksiyondan sonra alışılır. Dayanılamayacak şiddette bir acı değildir.

Saçlarım çok ince telli olduğu ve çok döküldüğü için mezoterapi yaptırmak istiyorum. Saç mezoterapisi acıtır mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Saç mezoterapisi saç kayıpları ve saç tellerinin zayıflaması durumlarında tercih ettiğimiz bir uygulama. mezoterapi uygulamasını çoğunlukla derinin 1,5mm altına çok ince uçlu iğnelerle yapıyoruz.Dolayısıyla hissedilen acı da az oluyor

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar