Mezoterapi Ne Sıklıkla Uygulanır?

Sivilce izleri için kaç seans mezoterapi uygulanması gerekir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Sivilce izleri için mezoterapi, başlangıçta 1-4 hafta aralıklarla uygulanır. Ortalama 4-6 seans sonrası 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir. Yüz mezoterapisi sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Tedavi bittikten sonra cilt kendini yenilemeye devam eder.

Merhaba doktor hanım mezoterapi isteyen biri ne sıklıkla bu tedaviyi uygulamalıdır? aklımda iki tedavi var birisi scarlet s birisi de mezoterapi ama scarleti biraz daha zor buluyorum bu yüzden sanırım mezoterapiyi deneyeceğim. kafam biraz karışık bilg ltfn.teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezoterapi yaptırmak isteyen hastalarımın genellikle ilk sorusu mezoterapi ne sıklıkla uygulanır oluyor. Bunun tek ve kesin bir cevabı olmamakla birlikte eğer yüze uygulanacak mezoterapi tedavisi soruluyorsa, genel olarak işlem ilk başlarda 1 ve 4 hafta aralıklı şekilde ortalama 1 ila 6 seans kadar uygulanabilmekte. Sonuçların kalıcı olması için 3-6 ay arasında tedavinin tekrarlanması gerekebilir.

selam buket hocam cildimdeki nemsizlik ve donuk görüntü için mezoterapi yaptırayım diyorum.normalde sadece haftasonlar ankarada oluyorum iş dolayısıyla. Mezoterapi ne sıklıkla uygulanır. Hafta sonları gelmem yeterli olurmu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Mezoterapi; vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin tek başlarına ya da genellikle karışım halinde derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon ile uygulanması tekniğidir. Cilde uygulanacak mezoterapi ilk başlarda 1 ila 4 hafta aralıklarla uygulanır. Ortalama 3-6 seans sonrası 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir. Yüze uygulanacak mezoterapi etkileri ikinci seanstan sonra gözlemlenmeye başlar. Tedavi bittikten sonra cilt yenilenmeye devam eder.

Hocam,saç mezoterapisi ne sıklıkla uygulanır?cok yogun bi sekilde saçlarım döküldüğü için tepe kısmı baya acıldı…

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Saç Mezoterapisine başlamadan önce doktor tarafından kişinin saç yapısı analiz edilerek, saçın ne kadar döküldüğü, neden döküldüğü ve saçın tel yapısı analiz edilmelidir. Bu işlemden sonra Mezoterapinin seans sıklığı belirlenir. Saçın ihtiyacına göre genelde haftada bir veya iki seans uygulanmaktadır. Fakat yoğun dökülme döneminde haftada 1 kez, daha sonra ise ayda bir kez uygulanacak şekilde yapılabilir.

Yüz bölgesindeki hafif kırışıklık ve lekelere mezoterapi önerirmisiniz?ne sıklıkla uygulanması gerekir?yan etkileri varmıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz mezoterapisinde amaç, kişiyi olduğundan daha yaşlı gösteren kırışıklık, lekelenmeler, izler, cansızlık gibi belirtilerde iyileştirici etki yaratmak ve cildin olduğundan daha genç, sağlıklı görünmesini sağlamaktır. Yüz Mezoterapi tedavisinde, deri altına yani epidermis tabakasına vitamin, mineral, antioksidanlar ve aminoasitler gibi doğal maddeler enjeksiyonlar ile uygulanarak, cildin alt ve üst tabakalarında doku yenilenmesi sağlanmaktadır. Tedavide seans sıklığı, kişiye göre değişmekle birlikte ilk ay 3-4 seans; ikinci ay 15 günde 1 seans; üçüncü ay 15 günde 1 seans şeklinde uygulanmaktadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar