Yüz Mezoterapisi Nedir ?

Yüz mezoterapisi tam olarak nedir?Bilgi verebilir misiniz, teşekkürler?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz mezoterapisinde ilaçlar, karıştırılarak cildin içine ve altına düşük miktarlarda doğrudan enjekte edilir. Bu sayede, cilt etkili maddelerden kısa süre içerisinde faydalanabilir. Ayrıca, ilaçlar az miktarda verildiği için kullanılan maddelerin yan etki oluşturma ihtimali de düşer. Yüz mezoterapisi (mezolift) cildi yenileyebilen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olabilen doğal ve faydalı bir yöntemdir.

Merhaba doktor buket hanım. Bir konuda görüşlerinizi almak isterim. Cildimde gençliğimden kalan bazı çukur bazı leke şeklinde izler var. Çukurlarım çok derin değil ama genel olarak baktığınızda cildimin bir tedaviye ihtiyacı olduğu beilli oluyor. Yüz mezoterapisini son zamanlarda duyuyuyorm. Size sormak istediğim yüz mezoterapisi nedir. benim bahzettiğim şikayetlere etkisi olurmu?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Deri üzerinde farklı tipte leke gelişebilmektedir. Cilt lekelerinin nedenleri arasında; güneşe bağlı lekeler, yaşlılık lekeleri, hamilelik sürecinde yaşanan lekeler, sivilce sonrası gelişen sivilce lekeleri, ailesel yatkınlık nedeniyle gelişen lekeler (Ota nevus gibi) sayılabilmektedir. Ciltte koyu renkte görünen lekenin renginde açılma sağlayabilen, özel bitkisel ilaç karışımlarının cilde özel mezoterapi iğneleri ile uygulanması yöntemidir. Tedavi 4-6 seans kadar uygulanır. Elde edilecek olan sonuç cilt lekesinin yüzeyel ya da derinde olmasına göre değişmektedir. Kliniğimizde gerçekleştireceğiniz bir muayene ile doğru tedaviyi ve seans sayısını belirlemek mümkün olabilecektir.

İyi günler hocam yüzdeki solukluk ve cansızlık için mezoterapi olur mu yüz mezoterapisi nedir tam olarak ve ben kaç seans yaptırmalı mıyız?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz mezoterapisi, her 3-4 haftada bir en az 4 seans yapılmalıdır. Bazı durumlarda, 8-12 seansa kadar devam edilmesini önerebiliyoruz. Ortalama 3-4 hafta arasında yapılan bu vitamin takviyesi ile ilerleyen zaman içinde ciltteki kırışıklıkların azaldığı, mat görüntünün yerine daha canlı bir cilt görünümü kazandığımızı, lekelerin azaldığı gözlemlenebilmektedir.

yüzde oluşan lekelere mezoterapi uygulanırmı?yüz mezoterapisi nedir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cilt lekelerinin nedenleri; güneşe bağlı lekeler, yaşlılık lekeleri, sivilce lekeleri ya da genetik kaynaklı lekeler olabilmektedir. Cilt lekelerinin tedavisinde uygulanabilen yöntemlerden biri de Yüz Mezoterapisidir. Mezolift diye de anılan Yüz Mezoterapisi oldukça etkili bir antiaging tedavidir. Mezoterapi, cildin ihtiyacı olan vitamin, antioksidan ve minerallerden oluşan özel ilaç karışımlarının cilde ince iğneler ile uygulanması yöntemidir. Bu tedavi, kollajen sentezini uyararak ciltte yenilenme, gençleşme ve sıkılaşma sağlamaktadır. Tedavi haftalık uygulamalar şeklinde 2-6 seans uygulanmaktadır.

Merhaba buket hanım,34 yasındayım ve yüzümde ergenlikten kalan sivilce izleri var. ayrıca hafif kırışıklıklarda oluşmaya basladığı için cildime uygun bir tedaviye baslamak istiyorum.arkadaşlarım yüz mezoterapisi önerdii.bende tedaviye baslamadan önce uzman birinden bilgi almak istedim, nedir, nasıl uygulanır ve yan etkileri nelerdir gibisinden…

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüz mezoterapisi (Mezolifting), özel olarak hazırlanmış içerisinde Hyalüronik asit, vitaminler, antioksidanlar, mineraller ve aminoasitlerin bulunduğu kokteyl ilacın yüz bölgesinde deri altına enjekte edilmesine dayanan etkili bir tedavi yöntemidir. Bu karışım ilaç sayesinde cilt ihtiyaç duyduğu vitamin, protein, mineraller ile bağ dokudaki kolajen üretimini tetiklemektedir. Böylece deri kendini yenileyerek hasarlı bölgeyi onarmaktadır. Mezoterapi uygulamasının hekimler tarafından yapıldığı takdirde ciddi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar