Mezoterapi Uygulamaları

Saç Dolgusu

Saç dökülmesi erkekler ve kadınlar için zorlu bir problemdir. Çünkü saçlarımız çevremize genel vücut sağlığımız ve ruhsal durumuzla ilgili ilk ipuçlarını verdiğimiz organımızdır. Aynı zamanda dinamik, yaşam döngüsü olan ve pek çok faktörden etkilenen yaşayan bir organdır.

Sağlıklı, canlı, temiz, bakımlı bir saç karşı tarafta olumlu bir izlenimin başlangıcıdır. Hepimiz zaman zaman saçlarımızda dökülme, cansızlık, solukluk, kırılma gibi sorunlar yaşayabiliriz. Özellikle kadınlarda güzel görünmek gerçekten önemlidir ve çoğu kadın dolgun ve bakımlı saçların güzelliklerine güzellik kattığını düşünmektedirler. 

Saç dökülmesi, incelmesi veya seyrelmesinin sebepleri çok çeşitli olup detaylı araştırılması gereken bir konudur. Bunlar genetik (andro genetik alopesi) sebepler; diyabet, beslenme bozuklukları, hormonel bozukluklar (tiroit bezi hastalıkları), doğum sonrası dönemi, menopoz, anemi (kansızlık), bazı ilaçlar ve kronik hastalıklar olabilir. Bunların yanı sıra çok sık fön uygulaması yapılması, kötü fırçalama, saçları sıkı toplama, saça uyum sağlayamayan şampuanlar, boya, perma, renk açma işlemleri de saçlarda bir çok probleme sebep olabilir.

Psikolojik etmenler, güneş, deniz suyu, havuz sularındaki klor da saçları olumsuz etkiler. Bu gibi nedenlerin araştırılması için öncelikli olarak doktorunuza danışmalısınız. Zira belli tetkiklerin, kan analizlerinin yapılması gerekmektedir. Elde edilen sonuçlara göre uygulanabilecek birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu tedavileri destekleyen pek çok yardımcı uygulama da saçların sağlığına bir an önce kavuşması için tercih edilebilmektedir.

Saç Dolgusu;
Son zamanlarda geliştirilen saç dolgusu; kıl köklerinin canlanmasını ve saçlı derinin yeniden yapılanmasını sağlayan yenileyici peptit kompleksi ve büyüme faktörleri ile formülle edilmiştir.

Saç dolgusu; saç dökülmesi, kalınlık artışı ve daha fazlası dahil olmak üzere pek çok saç sorununun tedavisinde kullanılmak üzere uygulanmaktadır. Saç telleri incelen ve dökülme problemi yaşayan herkes için yapılabilen bir uygulamadır. Hem kadınlar hem de erkekler üzerinde uygulanabilir.

Saç dolgusunun amacı saç hücrelerini canlandırmak ve saç derisini güçlendirmektir. Her paket bir şırınga içerisinde 1cc jel içerir. Dolgu maddesi, saç köklerine ve saç tellerine enjekte edilerek saç yoğunluğu ve kalınlığını artırır. Sonuçta saç daha dolgun ve güçlü gözükür.

Dr. CYJ Saç Dolgusu Nasıl Kullanılır?
Ürünün içeriğindeki jel 1 CC’lik şırınga ile kişinin saçlı derisine 1’er cm aralıklarlar enjekte edilir. Jel, kafa derisine enjekte edildikten sonra, kan dolaşımını en küçük damarlara kadar hızlandırır. Saç hücrelerini canlandırarak saç kaybının önlenmesine yardımcı olur.

İçeriğinde bulunan canlandırıcı peptidler, hyaluronik asit, büyüme faktörleri ve kök hücre bileşiminin, zayıflamış kıl köklerini güçlendirerek saç kalınlığını artırmak gibi pek çok faydası bulunmaktadır. 15 gün arayla yapılan 4 seanslık uygulamadan sonra ise saçın parlaklığı artar, zayıf ve kuru görünümü azalır. Saçlar daha kolay şekil alır, daha havalı ve bakımlı dururlar. İçeriğindeki formül test edilmiş ve onaylanmış olup yapılan testlerde insan vücuduna herhangi bir zararı tespit edilmemiştir.

Saç Dolgusunun Avantajları Şöyle Özetlenebilir:
• Saç foliküllerini güçlendirerek saç kaybını önler
• Saçın canlanmasını ve sağlıklı uzamasını sağlar
• Saç renginin korunmasına ve saçın daha parlak çıkmasına yardımcı olur
• Saçlı deride kan dolaşımını artırarak saçın daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar
• Saç ekimi sonrası kalıcılık ve başarı oranını artırır
• Saç dökülmesi yaşayan kişilerde mevcut tedavilerine yardımcı olarak saç kaybını önleyici ve yeni saç folikülleri oluşumunu destekleyici rol oynar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir