Cilt Gençleştirme

Dna Işıltısı

Hücresel Seviyede Lifting ve Gençleşme ile Yaşınızı Geriye Alın

DNA Işıltısı olarak bilinen Nucleofill; doğal polünükleotitler içeren, cildin biyolojik olarak yeniden yapılandırılmasını sağlayan yeni nesil bir mezoterapidir.

 Bu yenilikçi tedavi 3 temel unsuru barındırır; lifting, antioksidan ve hidrasyon. DNA ışıltısını diğer mezoterapi uygulamalarından ayıran en temel özelliği de bu üç yönlü bir mekanizma ile cildi yeniden inşa etmeye teşvik eden polinükleotitleri içeren biyoteknolojisidir.

 Yaş almakla ve çevresel faktörlerle meydana gelen hücresel yıkımlar, ciltte azalan mineraller, vitaminler, kollajenler yaşlanmanın temel unsurlarıdır. Nucleofil Strong ciltte meydana gelen bu eksilmeleri tamamlayarak ve hücresel onarım sağlayarak cilt kalitesini iyileştirir ve yaşlanmanın olumsuz etkileri ile savaşarak cildi yeniler. Cilt tonunu düzenler, ince kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Yüksek antioksidan etkisiyle birlikte yoğun nemlendirme de sağlar.

Nucleofill; ciltte şu şekilde çalışmaktadır;

İlk eylem yolu, derideki fibroblastlar üzerindeki reseptörlerin uyarılmasıdır. Tip I kolajen ve elastin üretim süreci uyarılır, bu da cildin kalkmasına yani lifting etkisine neden olur.

İkinci mekanizma, serbest radikallerin ve antioksidan aktivitenin uzaklaştırılmasıdır. Polinükleitler suyu bağlar ve hücre dışı matrisin uzun süreli izo-ozmotik hidrasyonunu sağlar, sonuç olarak cilt nemlenir ve sıkılaşır.

Nucleofill ile elde edilecek sonuçlar;

 • cilt canlandırma, parlaklık
 • cilt elastikiyetinin iyileştirilmesi
 • kırışıkların tedavi edilmesi ve yeni çizgi oluşumunu engellemesi
 • Cilt sarkmasında azalma – lifting etkisi
 • Foto-yaşlanma ve foto-hasarın azaltılması
 • cilt hidrasyonunun iyileştirilmesi- nemlendirme
 • cilt yenilenmesi
 • yaşlanma karşıtı önlem

Nucleofill Soft ile Göz Çevresi İçin Özel Uygulama

Göz çevresi bölgesi son derece hassas bir alandır. Sürekli çevre kirliliğine maruz kalan ve mimik kullanılırken sürekli harekete maruz kalan perioküler bölge yüzün geri kalanına göre daha hızlı yaşlanma eğilimindedir.

Yüksek derecede saflaştırılmış Polinükleotid matrisli Nucleofill Soft DNA Işıltısı, ciltte hem derin düzeyde (yağ ve kemik dokusu) hem de dermiste (fibroblast stimülasyonu) biyo-rejenerasyon süreçlerini aktive edebilir.

Nucleofill Eyes, aşağıda sıralanan etkiler için özel olarak tasarlanmıştır.

 • Şişlik ve göz altı torbaları,
 • Göz çevresi kırışıklıkları,
 • Göz çevresindeki cildin yenilenmesi,
 • Derin dokuların biyolojik olarak yeniden yapılandırılması.

Nucleofill DNA Işıltısı Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Nucleofill DNA Işıltısı seans sayısını belirleyen en önemli kriter cilt durumu ve cildin biyolojk yaşıdır bu sebeple seans sayılarında ve uygulama aralıklarında değişiklik olabilir. Genellikle 10-14 gün aralıklarla 3 seans önerilmektedir. 

Nucleofill DNA Işıltısı Sonuçları Ne Zaman Görülür?

İlk seans sonrasında bile cildin gerginliğini hissetmeye başlarsınız. Ciltteki gözle görülür etkiler genellikle 2 hafta sonra yoğun bir şekilde görülür. Bu aşamada bir sonraki seansın zamanı da yaklaşmış olur. Protokol tamamlandıktan yaklaşık 2-3 ay boyunca cilt giderek iyileşmeye, sıkılaşmaya devam eder. Cilt altında kolajen sentezi bir süre daha devam eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir