Cilt Gençleştirme

Ayna Ayna Söyle Bana Var Mı Bir Gençlik Sırrı ?

Bir noktada, aynada gördüğünüz yaşlanma belirtilerini görmezden gelmek zor olabiliyor. Keşke masallarda olduğu gibi aynalardan medet umabilseydik ve onlar bize gençliğin sırrını verebilselerdi. Gerçek dünyada, sihir yok ama neyse ki bunun yerine modern medikal estetik uygulamaları var!

Göz çevresinde veya dudaklarınızdaki küçük kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri, bazen de sarkık ciltler… Önceden, bıçağın altına girmeden saati geri çevirmek için yapılabilecek çok az seçenek vardı. Fakat artık günümüzde, cerrahi olmayan birçok kozmetik prosedürle zamanın yüzünüzdeki etkilerini yumuşatabilirsiniz.

Botoks; hala invaziv olmayan tedaviler arasında liderliğini sürdürüyor. Bu enjekte edilebilir tedavi yöntemi; yüz kaslarını gevşetir ve sonuçları oldukça etkilidir. Bu hızlı ve kısmen acısız prosedürün öğle yemeği molası sırasında yapılabilmesi ve cildinizde anında tazelenmiş ve rahatlamış bir görünüm sağlaması göz önüne alındığında, bu kadar popüler olması şaşırtıcı değil.

Alın kırışıklıklarınız sizi üzüyorsa, botulinum toksini (Botoks) enjeksiyonları geçici bir düzeltme sağlayabilir. Botoks işlemleri, Botulinum bakterisinden elde edilen toksinin saflaştırılmış bir versiyonuyla yapılırlar. Küçük dozlarda yapılan botoks enjeksiyonu, kaz ayaklarına, çatık kaşlara ve benzeri kırışıklıklara sebep olan yüz kaslarını gevşetir. İşlem sadece birkaç dakika sürer ve ağrı hissi minimumdur.

Kimyasal Peeling’te; glikolik asit, laktik asit veya triklorasetik asit gibi asitler cilde uygulanır ve ölü deri hücrelerinin soyulmasını sağlayarak üst tabakayı temizler. Uygulanması 15 dakika kadar sürer. Biraz acı ve tahriş hissedebilirsiniz. Uygulamadan birkaç gün sonra, cildinizin üst katmanları soyularak daha yeni ve pürüzsüz bir görünüm elde edilir.

Kimyasal peeling; kırışıklıkları, yaşlılık lekelerini, renk değişikliklerini, güneş lekelerini ve yüzeysel yara izlerini tedavi etmek için kullanılır. Daha güçlü konsantrasyonlarda, yaralamaya cevaben kollajen üretimi ile, yeni, daha sıkı bir cilt elde edilebiliyor.

Mezoterapi; cildi sıkılaştırmak, saç dökülmesini tedavi etmek, selüliti en aza indirmek ve pigmentli cildi aydınlatmak için birçok ilaç, vitamin, homeopatik ilaç, hormon veya enzim enjeksiyonunu içeren invazif olmayan bir kozmetik tekniği için kullanılan geniş bir terimdir. Mezoterapi kullanımını destekleyen çok az araştırma vardır ve FDA onaylı değildir. Buna rağmen, birçok insan, cerrahi olmayan kozmetik donanımlar dünyasında yan etkisi olmadığı için mezoterapiye bir şans verir.

Thermage; sarkık bir cilt için Thermage kurtarıcınız olabilir. Bu cihaz cildinizi radyo frekans enerjisi ile ısıtır. Isı, vücudunuzun, cildi sıkılaştıracak kolajenleri stimule etmesini sağlar. Thermage ağrılı olabilir, ancak bir seans genellikle optimum sonuçlar için yeterlidir. Bu prosedür ağrısızdır ve istirahat süresi gerektirmez. Dünyada, milyonu aşkın tedavi uygulanmıştır ve doğallığıyla ünlü yıldız Gwyneth Paltrow da Thermage’den çok güzel sonuçlar aldığını her fırsatta vurgulamaktadır.

Sıvılarla Yüz Germe; sarkık cilt problemleri için illa ki bıçak altına yatmak gerekmiyor. Sıvılarla yüz germe, Juvederm ve Restylane gibi enjekte edilebilir jel dolgu maddelerini, yüzü nazikçe sıkılaştırarak lifting etkisi yaratmak, kırışıklıkları ve kıvrımları azaltmak ve daha parlak, daha canlı bir görünüm oluşturmak için kullanan cerrahi olmayan bir prosedürdür. Bu yüz şekillendirme prosedürünün etkisi iki yıla kadar sürüyor.

Lazer Tedavileri; Lazer tedavileri orta ila derin çizgileri ve kırışıklıkları büyük ölçüde yok edebilir ve cilt tonunu, dokusunu ve sıkılığını önemli ölçüde iyileştirebilir. Lazerlerin farklı cilt katmanlarındaki belirli hücre türlerini hedefleme yeteneği, cilt lekeleri, pigmentli doğum lekeleri ve ciltteki damarlı görünümü tedavi etmeyi sağlar. Ayrıca sivilce çukurlarını ve diğer birçok yara izini de silebilirler. Sizin için en uygun lazer tedavisini muayene sonrasında belirlemek mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir