Mezoterapi Uygulamaları

Saç Mezoterapisi

Saç dökülmelerini önlemek ve kontrol altına almak, yeni saç çıkışını düzenlemek ve saçın kalitesini artırmak için saçlı deriye uygulanan mezoterapi şekline saçlı deri mezoterapisi diyoruz.

Saç sağlığı hem kadınlar hem de erkekler için çok önemlidir. Bu konuda sıklıkla karşılaştığımız sorunlar saçlarda dökülme, kopma, kepeklenme, saçların cansız ve hacimsiz görünmesidir.

Saç mezoterapisinde ilaç karışımları küçük dozlar halinde cilt altına verilir. Bu yöntemin en önemli özelliği doz karışımlarının küçük olup bölgesel olarak kullanılabilmesidir. Ağız, kan veya damar yoluyla alınan ilaçların tümü her zaman hedef dokuya kadar ulaşamamaktadır. Çünkü ilaçların bir kısmı emilemeden parçalanarak atılır ve ilacın etkisi bu yüzden sınırlı kalır. Mezoterapide ise küçük miktarlarda yapılan minik enjeksiyonlarla ilaçlar doğrudan problemli bölgeye gönderilir. Böylelikle tedaviden maksimum fayda sağlanırken ilaçların sistemik dolaşıma geçişi de ihmal edilebilir düzeyde olduğu için yan etki riski de oldukça azdır.

Saç mezoterapisinde patolojik olmayan saç sorunlarının ( yavaş uzama, dökülme, incelme, kuruluk, sebore ) çözümüne yönelik özel formüller kullanılır.

Saç folikülünün canlandırılması; Arjinin, Glutamin, Glisin ve Ornitin hücre proliferasyonu için önemlidir. Bu besinler saç uzamasını desteklemek için kökü güçlendirir.

Kılcal damar liflerinin güçlendirilmesi ve korunması; Kılcal damar liflerini oluşturan keratinin iki ana bileşeni olan sistein ve çinko saça sağlık ve güzellik kazandırmakta kullanılır.

Büyümenin harekete geçirilmesi; B grubu vitaminler, saç foliküllerinin yenilenmesini destekler ve saç uzamasına yardımcı olur.

Saç derisinin beslenmesi ve nemlendirilmesi; Hyalüronik Asit saç foliküllerinin çevresindeki dokuyu kurumaya ve kepeklenmeye karşı korur.

Seanslar kişiye göre değişmekle birlikte ilk ay haftada 1 seans, ikinci ay 15 günde 1 seans, üçüncü ay 15 günde 1 seans, sonrasında ayda 1 seans idame şeklinde düzenlenmektedir.

Bu tedaviden beklediğimiz sonuçlar,

Saç kalitesinin iyileşmesi, saç dolgunluğunun ve hacminin geri kazanılması

Saç derisinin korunması, kepeklenme ve kuruluğun iyileştirilmesi

Saç  dökülmesinin yavaşlaması ve saçın yeniden çıkmasının harekete geçirilmesi 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir