Gıdı Eritme

Çene altındaki fazlalıklar ve elastikiyet kaybı, yüze olduğundan daha yaşlı bir görünüm verir.

İster genetik faktörler ister sık sık kilo alıp vermek olsun çene altı bölgesindeki yağ toplanması ve bu duruma eşlik eden elastikiyet kaybı, sizi hem olduğunuzdan daha yaşlı ve kilolu gösterir. Çene altındaki fazlalıklar halk arasında gıdı olarak bilinir ve yüz ovalinin bozulmasına neden olur.
Bu estetik probleme yeni nesil teknolojilerle müdahale etmek mümkün.

Çift çene, yani gıdı görüntüsünü düzeltmekte başarılı sistemlerden biri radyo frekans ve ultrason teknolojilerini bir arada kullanan VShape, diğeri ise yağ hücrelerini dondurarak azaltan CoolSculpting CoolMini… Hastanın hangisinden fayda sağlayacağını belirlemek ise tedavinin en önemli adımı.

Zeltiq CoolMini
Harvard Üniversitesi bilim insanlarınca geliştirilen FDA onaylı CoolSculpting, yağ hücrelerini düşük ısılara maruz bırakarak etki ediyor. Sistemin daha ufak alanlar için tasarlanmış başlığı çene altındaki yağ fazlalığına da müdahale etmeyi mümkün kılıyor. Zeltiq CoolMini, gıdı bölgesinde biriken yağ hücrelerini dondurarak, parçalanmalarını sağlıyor. Parçalanmış yağ hücreleri metabolize edilerek lenf sistemi aracılığıyla doğal yollardan vücuttan atılıyor.

CoolMini tedavisi ortalama bir saat sürüyor ve işlem sonrasında hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebiliyor. Pek çok hastada tek bir seans yeterli oluyor ama yağ dokusu daha fazla olan kişilerde ikinci bir seansa ihtiyaç duyulabiliyor. İşlemin etkisi 15 günün ardından ortaya çıkmaya başlasa da nihai sonuç için iki-üç ay geçmesi gerek.

VShape
VShape teknolojisi ultrason dalgaları ile çok iri yapılı olan yağ hücrelerini sarsarak parçalarken, radyo frekans enerjisi ile cilt ve cilt altı bağ dokusunu yüksek ısı ile uyarır.
İşlem sırasında kılcal damarlar, sinir ve kemik hücreleri zarar görmez, bu yüzden de tedavi sonrasında morluk, ödem gözlenmez. VShape ısıtıcı kavitasyonel dalgalarla çalışmadığından yüz bölgesinde güvenle uygulanabilir. Tedavinin uygulanması hastanın yaşı ve cildinin yapısına göre 4-6 seanstır. İlk ya da ikinci seansın ardından tedavinin olumlu etkileri gözlenmeye başlar.

Seans aralığı 10-15 gün olarak belirlenen VShape tedavisi ortalama 15-20 dakika sürer. Hasta tedavinin hemen ardından gündelik yaşamına dönebilir. Tedavinin olumlu sonuçlarının kalıcılığı için 6 ayda bir birer seans öneriliyor ve sistem gıdı bölgesindeki yağ dokusuna ve cildin sıkılığına aynı anda müdahale ederek, çene hattında belirgin bir toparlanma yapıyor.

Gıdınız Kabusunuz Olmasın!

Gıdı, fiziksel görünümünüzün can sıkıcı bir parçası olabilir. Gıdı; genetik faktörler, yaşlanma, bazen de obezite nedeniyle oluşabilirler. Ancak bazı kişilerde, zayıf ve formda olmak bile gıdı oluşumunun önüne geçemeyebiliyor.
Devamını Oku

CoolMini Gıdı Eritme

Daha çekici bir boyun ve daha biçimli yüz hatlarıyla aranızda duran engel gıdınız olabilir. Çene altı ve boyun arasında belirli ölçüde bir açı vardır. Bu durum bazen yapısal olarak orantısız olabilir, bazen de kilo ve yağlanma ile bu oran bozulabilir.
Devamını Oku

VShape ile Boyun Ve Gıdı Tedavisi

Geçen yılların bedenimizde yarattığı problemlerden biri de gıdı ve boyun bölgesindeki sarkma ve kırışmalardır. Elbette herkes boyun ve çene bölgesinde sarkma ve gevşeme sorunları yaşamadan güzel yaş almak ister.
Devamını Oku