Gıdı Eritme

Gıdınız Kabusunuz Olmasın!

Gıdı, fiziksel görünümünüzün can sıkıcı bir parçası olabilir. Gıdı; genetik faktörler, yaşlanma, bazen de obezite nedeniyle oluşabilirler. Ancak bazı kişilerde, zayıf ve formda olmak bile gıdı oluşumunun önüne geçemeyebiliyor. Neyse ki gıdı oluşumunun, yüzünüzün genç görünümüne gölge düşürmemesi için pek çok alternatif mevcut. 

Gıdı eritme tedavisi için hem ameliyatlı hem de ameliyatsız pek çok çözüm mevcuttur. Operasyondan sonra kısa istirahat süreleri ve yapılacak işlemin riskinin minimum olması sebebiyle seçimi hastalar genellikle ameliyatsız, yani invaziv olmayan seçeneklerden yana kullanmaktadır. 

Ameliyatsız seçenekler arasında enjeksiyonla bölgedeki fazla yağı eritmede etkili enjeksiyonlardan faydalanılabileceği gibi, CoolSculpting gibi, yağ hücrelerini dondurarak yok olmasını sağlayan sistemlerden de yararlanılabilir. Böylece gıdı görünümü büyük oranda azaltılabilir.

Genetik, yaş ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarının birçoğu gıdı oluşumunu artırabilir. Fakat endişeye gerek yok, çünkü yalnız değilsiniz!..Gıdı oluşumu oldukça yaygındır. Özellikle de yaşlandıkça ve cildiniz elastikiyetini kaybettikçe… Sahip olduğumuz pratikle, kliniğimizde, ameliyatsız, basit ve etkili çözümler sunabiliyoruz.

CoolSculpting

CoolSculpting olarak da bilinen Cryolypolysis, cildi ve altındaki dokuları soğutan yeni bir prosedürdür. Bu yöntem etkilidir çünkü, yağ hücreleri soğuk sıcaklıklara duyarlıdır. Seanslarla, yağ hücreleri işlemden sonraki birkaç gün içinde parçalanır ve vücuttan dışarı atılır. Bu method, gıdı gibi diyet ve egzersize cevap vermeyen inatçı yağlara müdahale etmek için geliştirilmiştir.

CoolSculpting, vücut şekillendirmede yenilikçi bir lazer teknolojisidir. 2012 yılında FDA onayı almıştır. İşlem invaziv değildir ve anestezi gerektirmez. Bugüne kadar dünya genelinde 6.000.000’den fazla işlem yapılmıştır.

Tedaviden sonraki birkaç gün içinde kaybolmasını beklediğimiz, geçici yan etkilerle karşılaşabilirsiniz. İşlemden sonra nadiren şişme ve morarma meydana gelebilir. 

Eğer Raynaud hastalığı veya soğuk sıcaklıklara karşı aşırı bir duyarlılık öykünüz varsa, CoolSculpting sizin için doğru bir seçenek olmayabilir. 

İşlem, çene ve gıdı için yaklaşık 35-40 dakika sürer. Minimum istirahat süresi maksimum konfor söz konusudur. İşlemden hemen sonra günlük aktivitelerinize dönebilmeniz mümkündür.

Sonuçlar, kişiden kişiye değişmekle birlikte, ortalama 6 ila 12 hafta arasında görülmektedir. Tedavinizden ortalama 6 hafta sonra, tatmin edici sonuçlar aldığınızdan emin olmak ve tedavi edilen bölgedeki değişimi değerlendirmek için inceleme randevusu alabilirsiniz.

V-Shape

V-Shape yüz şekillendirmede, ultrason ve radyofrekans olmak üzere iki ayrı teknolojiyi birleştiren non-invaziv bir tedavi yöntemidir. Ultrason, yağ hücrelerine etki ederken; radyofrekans, yağın azaltılmasına ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. V-Shape, güvenli ve ağrısız olup, cilt sıkılaştırma ve yüz şekillendirme için cerrahi bütün prosedürlere harika bir alternatiftir. V-Shape sayesinde, gıdı bölgesindeki fazla yağlar azaltılarak çene hattında belirgin bir toparlanma ve V şekli bir hat oluşturmak mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir