Boyun ve Dekolte, Gıdı Eritme, VShape

VShape ile Boyun Ve Gıdı Tedavisi

Geçen yılların bedenimizde yarattığı problemlerden biri de gıdı ve boyun bölgesindeki sarkma ve kırışmalardır. Elbette herkes boyun ve çene bölgesinde sarkma ve gevşeme sorunları yaşamadan güzel yaş almak ister. Çene kemiği üstünde veya altında yapılacak VShape uygulaması “çift çene” olarak da adlandırdığımız görünümü düzeltmeye yardımcı oluyor.

VShape teknolojisi, gıdı ve boyun bölgesindeki yağları eritmek ve cildi sıkılaştırmak için uygulanan çeşitli cerrahi prosedürlere alternatif ameliyatsız tedavi olanağı sunuyor. Yöntemde önce ultrasound yani akustik ses dalgalarıyla, aşağıya doğru sarkan yağ dokusu hedef alınır ve yağ hücreleri küçültülür. Hemen ardından uygulanan radyofrekans (RF) ile cildin derin tabakalarındaki kollajen lifleri ısıtılarak cildin dış yüzeyi gözle görülür şekilde sıkılaştırılır. Aynı zamanda cildin alt tabakalarındaki destek dokulardaki sarkmalar toparlanır.

Bazı cilt tipleri yaşlanmaya daha elverişlidir. Çene altındaki fazlalık yani gıdığımız, ister küçük ister büyük olsun, hepimiz ondan kurtulmak isteriz. Bazen bu problem fazla kilo alımıyla beraber olduğu gibi çoğu zaman da kilodan bağımsız olarak kendini gösterebilir. Son yıllarda meydana gelen teknolojik gelişmeler bu bölgede oluşan sarkma ve kırışıklıkların ameliyatsız olarak, radyofrekans ve ultrason cihazlarıyla tedavisine olanak sağlamakta. Hatta bu cihazlar ameliyatla elde edilen sonuçların çok daha iyi hale getirilmesi ve iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla da kullanılmaktadır.

Boyun ve gıdı estetiği için ilk aşamada çok kutuplu radyofrekans ve ultrason teknolojilerinin birleşiminden oluşan VShape kullanılıyor. Bu yöntemle boyun ve gıdı bölgesindeki ince kırışıklıklar, sarkmalar için 5-6 seansta  etkin sonuçlar sağlanabiliyor. Ağrısız olan işlem, anestezi gerektirmiyor ve kişi, işlem sonrası hemen sosyal hayatına geri dönebiliyor. İşlem yaklaşık olarak 20-30 dakika sürüyor. Etkileri uygulamadan hemen sonra hissediliyor. Kalıcılığı kişinin yaşı, genetik yapısı ve uygulanan cilt bakımlarına göre 1-3 yıl sürebiliyor. Altı ayda bir, 1 veya 2 seans idame uygulama yapılması sonuçların daha kalıcı olmasını sağlıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir