Coolsculpting, Gıdı Eritme

CoolMini Gıdı Eritme

Daha çekici bir boyun ve daha biçimli yüz hatlarıyla aranızda duran engel gıdınız olabilir.

Çene altı ve boyun arasında belirli ölçüde bir açı vardır. Bu durum bazen yapısal olarak orantısız olabilir, bazen de kilo ve yağlanma ile bu oran bozulabilir. Çene altındaki dolgunluk, halk diliyle ‘gıdı’, estetik açıdan rahatsızlık veren bir problemdir.

Kırışıklıklar her ne kadar kremlerle, çeşitli yöntemlerle en aza indirgenebilse de, ne kadar kilo verilse de boyun, boyun altı ve gıdı bölgesindeki yağlar istenilen şekilde yok olmuyor ve bu da kişiye daha kilolu bir görünüm veriyor. Kilo alımı ya da doğuştan genetik olarak var olan gıdı problemini azaltmak için çeşitli yöntemlere sahibiz. Ve bu yöntemler cerrahi operasyon olmadan yapılabiliyor.

Gıdı bölgesinde fazla yağ dokusu olan durumlarda bıçak altına yatmak ve anestezi almak istemeyenler için kullandığımız bir teknoloji var: CoolSculpting. Vücuttan yağların donarak atılmasını sağlayan CoolSculpting teknolojisi, çene hattındaki yağlar için de kullanılabiliyor. Zeltiq CoolMini adındaki küçük bir aplikatörle çene altına 45 dakikalık bir seans yapılıyor. Genelde sonuçlar iki ay sonra gözle görülür şekilde ortaya çıkıyor. Pek çok kişi iki seans yaptırmayı tercih etse de, bir seansta dâhi çene altındaki yağ dokusunda azalma oluşuyor ve çene silueti keskinleşiyor.

Zeltiq CoolSculpting nedir?
Yağ hücrelerini dondurarak ölmelerini sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. Yağ hücreleri hedef alınarak yağ tabakasının bulunduğu bölgeler soğuk aracılığıyla parçalanıyor. Yağ hücreleri soğuğun etkisiyle daralıp büzülünce lenfatik sistem tarafından vücuttan atılıyor. Etkisi uygulamadan hemen sonra çok hafif olarak başlasa da en iyi sonuçlar 2 ay sonra alınıyor. Uygulama sırasında deri altındaki yağ tabakası hedef alınarak cilt yüzeyinde herhangi bir tahriş ya da hasara neden olmuyor. İşlem, yağ hücrelerinin apoptozis sürecine girmelerine neden oluyor. Apoptozis yağ hücre fonksiyonları küçülmesi, geri dönüşümsüz kaybı anlamına geliyor. Ölü yağ hücreleri vücudun doğal enflamatuvar sistemi ile vücuttan atılarak, zaman içerisinde yağ tabakasında önemli bir miktarda incelme meydana gelmesini sağlıyor.

CoolMini nasıl çalışıyor?
Zeltiq CoolMini, CoolSculpting gibi etki ediyor. Yağ hücrelerini belirli bir dereceye kadar, diğer dokulara zarar vermeden soğutarak vücuttan atılmalarını sağlıyor. FDA onaylı ve patentli teknoloji, cilt altındaki yağ hücrelerini hedef alarak eliminasyon noktasına kadar yağ hücreleri dondururken diğer dokular zarar görmez. Zeltiq CoolMini cihazı düşük sıcaklıkta vakum masajı kullanılarak ve aynı anda kontrollü soğutma sağlayarak yağ hücrelerinin özel bir hafif vakumlu el aparatı ile yağ hücrelerinin uygulama başlığının haznesi içine çekilmesini sağlamaktadır. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı kontrollü bir şekilde soğutur ve Cryolipolysis teknolojisi ile soğutulan yağ hücreleri bir süre sonra vücuttan atılır. Sistem bir ya da iki seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunu %30 ile %40 oranında azaltırken aynı zamanda sıcaklıktaki ani düşüş cildin sıkılaşması da sağlamaktadır.

CoolMini işlemi nasıl yapılır?
İşlem sırasında, fazlalıkların olduğu bölgeye cildin donarak hasar görmemesi için ıslak mendil benzeri koruyucu özel bir malzeme yerleştirilir. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak sorunlu bölgeyi uygulama başlığının haznesinin içine çeker ve 45 dakika sürecek tedavi başlar. İşlemin ilk 5-10 dakikasında uygulama yapılan bölgede soğukluk hissedilir. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı kontrollü bir şekilde soğutur. Konforlu ve rahat olan işlemden birkaç hafta sonra yapısal değişikliğe uğrayan yağ hücreleri lenf sistemiyle vücuttan atılır. 2-3 ay sonra tedavinin tam sonuçları ortaya çıkar. İlk tedaviden 2 ay sonra yağ dokusu hala fazla ise aynı bölgeye uygulanan ikinci bir seans ile alınan sonuç optimum seviyeye çıkar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir