Coolsculpting, VelaShape, Vücut Şekillendirme

Yeni Nesil Vücut Şekillendirme Programları

Kilo vermenin hayalinizdeki vücuda kavuşmaya yeterli olmadığını çok iyi biliyorsunuz. Eskiden orantılı bir vücudun tek yolu cerrahi müdahalelerdi. Ancak güzelleşmenin bu cephesinin vücutta oluşan çukurluklar, deformasyon riski ve uzun süren bir iyileşme süreci gibi olumsuzluklarla el ele yürüdüğünü hatırlatmakta fayda var. Neyse ki yeni teknolojiler sayesinde artık bıçak altına yatmadan bölgesel fazlalıklardan kurtulmak, hatta daha sıkı ve selülitsiz bir siluete kavuşmak mümkün. Vücut şekillendirmek, bölgesel fazlalıklardan kurtulmak için CoolSculpting hem son derece etkili hem de son derece konforlu bir sistemdir. Tedavi VelaShape ile kombine edildiğinde alınan sonuçların başarı oranı da artar. Bu sistemlere ve her ikisinin de ardındaki teknolojiye daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Vücut şekillendirme cihazlarının, hızlı sonuç verdiği için tercih edildiğini belirten Medikal Estetik Uzmanı Dr. Buket Yıldırım, bölgesel incelme ve selülit sorunlarına en iyi çözüm olarak Zeltiq CoolSculpting ve VelaShape III teknolojilerinden faydalandığım söylüyor. Her iki cihazın da yenilendiğini ve daha etkin sonuçlar verdiğini anlatan Yıldırım, “Zeltiq CoolSculpting’le daha ince, daha biçimli hale getirdiğimiz vücudu selülitlerden kurtarmak için VelaShape III kullanıyoruz. Bu iki yöntemin bir arada kullanılması daha etkin sonuç veriyor” diyor. “Zeltiq CoolSculpting, yağ hücrelerini dışarıdan dondurarak yok eden bir teknoloji ve yeni başlıklarıyla bacak, basen, diz içi, sırt, kol, göbek, bel gibi istenen her bölgeye uygulanabiliyor. Yağ hücrelerinin lenf yoluyla vücuttan atılmaya başlanmasıyla, yaklaşık bir ay içerisinde incelme de başlıyor. İki-üç ay içerisinde sonuçlar daha net gözleniyor.” Dr. Yıldırım Selülit konusunda VelaShape’in, özellikle de en son geliştirilen modelinin mevcut teknolojiler arasında çok etkili olduğunu ekliyor. “Radyo frekans enerjisi, kızıl ötesi ışınlar ve vakum masajının sinerjisiyle çalışan bu teknoloji, portakal kabuğu görünümünü düzeltiyor. Ayrıca lenf sistemini uyararak yağ hücrelerinin boyutunu küçültüyor.” Zeltiq CoolSculpting her bölge için tek seans uygulanırken, VelaShape III iki hafta aralıkla üç-dört seans öneriliyor.

Yağ Hücrelerini Dondurarak Yok Etmek
FDA onaylı Zeltiq CoolSculpting, herhangi bir ameliyat yapılmaksızın bölgesel yağları dondurarak yağ hücrelerini parçalıyor. Zeltiq teknolojisi, yağ hücrelerinin parçalanarak yok olmasına neden olan bir süreci tetiklemek için kontrollü soğutmayı kullanır. Dr. Buket Yıldırım, işlemden sonraki haftalarda, yağların vücuttan doğal yollarla atıldığını belirtiyor. “Tedavi sonrasında, hedef alınan bölgedeki yağ dokusunun %25-30 kadarı yok olur. Bu yüzden de tedavi için en uygun adaylar, ideal kilosuna yakın olan, ancak basen, karın ya da kalçasındaki bölgesel fazlalıklarından şikâyetçi olan hastalardır.”
Tedavi esnasında, hedef alınan bölgeye jel bir ped yerleştirilir. Cihazın aplikatörünün içine vakum ile birlikte yağ dokusu çekilerek, kontrollü soğutma işlemi başlatılır. Uygulama yapılan bölgede yoğun bir soğukluk hissedilir .Yaklaşık bir saat süren işlemin ilk birkaç dakikasında bir rahatsızlık hissedebilirsiniz. Tedavi sonrasında ise soğuğa bağlı olarak geçici bir his kaybı, kırmızılık, şişlik, morarma ve karıncalanma gibi tipik yan etkiler görülebilir. Bu his 5-10 dakika içinde geçerek tedavi edilen bölge hissizleşir. Tedavi edilen bölgedeki yağ hücreleri donarak kristalize olur. Hücre bütünlükleri bozularak parçalanan yağ hücreleri zaman içinde vücuttan kalıcı olarak atılır. İşlemden 3 hafta sonra sonuçlar görülmeye başlar, ancak tedavinin tam sonucu işlemden 2-3 ay sonra ortaya çıkar.

İstenen Sonuç için Kombine Tedaviler
Dr. Buket Yıldırım, “Zeltiq ve VelaShape 3 teknolojilerini birlikte uyguluyorum,”diyor. “Bu kombinasyon ile alınan sonuçları optimum seviyeye taşımak mümkün oluyor ve hastalarım sonuçlardan son derece memnun kalıyorlar.”
VelaShape III incelme, sıkılaşma ve selülit sorunları konusunda en çok tavsiye edilen yöntemlerden biri olarak kabul ediliyor. Sistemin birkaç teknolojiyi bir arada kullandığını söyleyen Yıldırım “Vakumla desteklenen bi-polar radyo frekans enerjisi, yağ hücrelerine etki edip selülit görünümünün hafiflemesini sağlıyor” diyor ve ekliyor: “Sistem ciltteki kolajen ve elastin hücrelerini uyarıyor. Bu uyarı daha çok kolajen ve elastin hücresi üretimi anlamına geliyor. Böylece cilt sıkılaşıyor, cildin sıkılaşması siluetin incelmesini sağlarken cilt kalitesinde de belirgin bir iyileşme gözleniyor. İki hafta arayla 3 veya 4 seans yeterli olur, tedavi tamamlandıktan sonra da elde edilen sonucun kalıcılığını sağlamak için hastanın durumuna göre belli aralıklarla tedavinin bakım takibi yapılıyor.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir