Coolsculpting

Tek Seansta Jinekomasti Tedavisi

 Erkeklerde meme büyümesi veya meme genişlemesi olarak bilinen jinekomasti, bir çok erkeğin korkulu rüyası. Bilinenin aksine erkeklerde oldukça yaygın olan bu sorun; hormonal kaynaklı olabileceği gibi kilo kaynaklı da olabilmektedir. Östrojen hormonu, meme büyümesi dâhil olmak üzere kadınsal özellikleri barındırır. Testosteron ise, kas kütlesi ve vücut kılı gibi erkek özelliklerini kontrol eder. Bu hormonların her biri erkeklerde ve kadınlardaki olağan özellikleri üretse de; erkekler az miktarda östrojen üretir ve dişiler az miktarda testosteron üretir. Çok yüksek olan veya testosteron seviyeleri ile dengesiz olan erkek östrojen seviyeleri, jinekomastiye sebep olabilir. Jinekomasti, her yaş grubunda ve her dönem olabilecek olası bir sorundur. 

Vücuttaki erkeksi görüntüyü olumsuz etkileyen Jinekomasti sorunu uzun zamandır cerrahi işlemler ile tedavisi sağlanmaktaydı fakat artık Coolsculpting teknolojisi sayesinde ameliyata gerek kalmadan, istirahat gerektirmeden, acısız ve kalıcı olarak tedavi etmek mümkün olabilmektedir.

Vücudun belli bölgelerindeki yağ fazlalıklarını tek seansta yok etmeyi mümkün kılan Coolsculpting teknolojisi; meme bölgesindeki fazla yağları da diğer bölgeler gibi %20 ile %40 arasında kalıcı olarak azaltarak tedavi imkanı sağlar. Meme bölgesinde çok yüksek oranda yağlanma olan hastalara ikinci bir uygulama da yapılabilir. İşlem yaklaşık bir saat kadar sürer ve tedavi sonrası kişi zaman kaybı yaşamadan günlük yaşantısına döner. 

Yoğun tempoda çalışan, istirahat edecek zaman aralığı yaratamayan erkekler için de bu konfor öncelikli tercih sebebi olmaktadır. Memede küçülme birkaç hafta sonra gözlenmeye başlasa da tedavinin nihai sonuçları vücuttan yağ hücrelerinin atılımı tamamlandıktan sonra yani yaklaşık olarak 2-3 ay sonra görülür. Kilo kontrolü sağlandığı taktirde sonuçlar tamamen kalıcı olmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir