Bölgesel İncelme, Coolsculpting

Yağ Hücreleri Soğuktan Nefret Eder

Harvard Üniversitesi ve Massachusetts General Hospital’daki bilim insanları tarafından geliştirilen, CoolSculpting olarak bilinen FDA onaylı sistem; yağ hücrelerini, ameliyat olmadan ve istirahat süresi gerektirmeden ortadan kaldırmak için, patentli bir soğutma teknolojisi kullanıyor. Tedavi edilen bölgedeki yağ hücrelerinde azalma, en iyi şekilde görünmeniz ve hissetmeniz için etkili ve kalıcı sonuçlar sağlar.

Bazen, uyguladığınız antremanlar, sporlara ayırdığınız onca vakte rağmen ya da diyetinize sıkı sıkıya bağlı olsanız da vücudun belli bölgelerindeki inatçı yağları yok edemezsiniz. Hepimizin, ne kadar çabalasak da bir türlü yok olmayan sorunlu bölgelerimiz olabiliyor. Diyet ve egzersiz gibi geleneksel yöntemler olmadan bu sorunlu bölgelerdeki fazlalıklardan kurtulmanız harika olmaz mıydı?

Artık bu CoolSculpting ile mümkün!  Sağlık ekibimiz, güvenli ve konforlu geçirmenizi sağlayan bu teknolojiyi uygulamada uzmanlaşmıştır ve size kesinlikle memnun olacağınız sonuçlar sunmaktadır. İlk uygulamada bile, her zaman hayalini kurduğunuz biçimli, bedeninizle uyumlu bir vücuda ulaşabilmeniz mümkün olabilecek.

CoolSculpting İle Hangi Bölgeleri Tedavi Edebiliriz?

  • Karın
  • Bel çevresi
  • Boyun/Gıdı
  • Sırt, Sütyen bölgesi
  • Uyluklar
  • Erkeklerde göğüsler
  • Kollar
  • Kalça ve Bacaklar


Coolsculpting Nasıl Çalışır?

Yağları dondurmak mı? Bunu bilime bırakın. Yağ hücreleri onları çevreleyen dokulara göre daha yüksek sıcaklıklarda donar. CoolSculpting teknolojisi, cilt altında bulunan yağ hücrelerini hassas bir şekilde hedefler ve doğal ölümlerini tetikleyen sıcaklıklara kadar soğutur.

Tedavi bölgesinde bulunan yağ hücreleri küçülüp ölürken, vücudunuz zamanla bu ölmüş yağ hücrelerini metabolize eder. Ölü hücreleri ortadan kaldırır ve daha biçimli bir vücuda kavuşmanızı sağlayacak süreci başlatmış olur. Diyet ve egzersizlerin aksine, Coolsculpting’le yağ hücrelerinin miktarındaki azalmaya bağlı olarak, bu yağlar tamamen yok olurlar.

Her seansta yağ hücrelerinin yaklaşık %20 sini azaltabilmek mümkün. Her yeni seans ile azalan yağ hücreleri sistemin etkisini daha da artırmaktadır. Yapmanız gereken sadece arkanıza yaslanmak ve rahatlamak…Geri kalanı CoolSculpting sistemi kendisi halledecektir.

CoolSculpting Vs Liposuction :

Liposuction; hastaların genel anestezi almasını gerektiren cerrahi bir yağ alma işlemidir. Vücudun ilgili bölgelerinden yağları çıkarmak için büyük tüpler kullanarak çalışır ve sonuçlar işlemden sonra gözlenebilmektedir. Ancak invaziv bir işlemdir ve bir-iki hafta iyileşme süresi gerektirebilir. Oysa CoolSculpting, ameliyat, kesi, cerrahi bir işlem gerektirmez ve bu nedenle iyileşme süresi gerektirmez.

CoolSculpting Vs Diyet ve Egzersiz:

Sağlığınız, büyük oranda dengeli beslenmeye ve düzenli egzersizlere bağlıdır. Elbette CoolSculpting, ne egzersizlerin ne de diyetin yerini almalıdır. Bunun yerine, hedeflerinizi gerçekleştirmeniz için bir araç/yardımcı görevi görmelidir. Diyet ve egzersiz, inatçı yağların bulunduğu bölgelerin görünümünü azaltabilir ancak vücudunuzdan kalıcı olarak atılamazlar. Ancak CoolSculpting sistemi, yağ hücrelerini dondurur ve tamamen vücuttan atılmasını sağlar. Doğru bir diyet programı geliştirerek, sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeniz için sizi teşvik eder.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir