Yaza Bölgesel Fazlalıklardan Kurtularak Girin

Yağların erimesi, kollajen dokusunun artması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, selülitlerin yok olması, sıkılaşma, sarkıkların giderilmesi mümkün.

Belirgin bir fazlalığım yok ve çok fazla kilo vermek gibi bir derdim yok, sadece vücudumun belli bölgesindeki yağ fazlalığından yaza kadar kurtulmak istiyorum diyorsanız, konforunuzdan çok fazla ödün vermeden, bölgesel fazlalıklara yapılan müdahalelerle artık bu mümkün olabilmekte.

Velashape III teknolojisi, bölgesel olarak fazlalıkları olan kişilerin vücut şekillendirmesini sağlayan, aynı zamanda selülit ve çatlak gibi cilt problemleri olan kişilerin de bu sorundan kurtulmasına yardımcı olan bir sitem. Günlük yaşantınızdan ödün vermenize gerek kalmadan Velashape III; bacak, karın, bel bölgesi ve kalça gibi sorunlu bölgelerde uygulanabilen bir sistem. Sahip olduğu yenilenmiş başlıklar, hem dar hem geniş alanlarda uygulama kolaylığı sağlar.

VelaShape III, radyo frekans enerjisi, infrared ışın, vakum ve masaj uygulayan sistem, yağları yakarak cildi sıkılaştırmaya, şekillendirmeye ve selülit görünümünü azaltmak bir uygulama. Sahip olduğu kızılötesi ışınlar sayesinde uygulama alanında kontrollü bir ısı hasarı yaratarak, vakum özelliği ile ciltte bulunan kollajen ve elastin liflerini uyarıp üretimlerini artırıyor. Böylece, ciltteki selülit, çatlak ve sıkılık kayıpları giderebiliyor. VelaShape III sistemi, lenf sistemini canlandırarak yağ hücrelerinin boyutunu küçültmeyi hedefliyor. Cilt dokusunda bir değişiklik görmek için en az dört seans gerekli. Sonuçların kalıcı olabilmesi için uygulamayı devam ettirmeniz gerekiyor.

Bölgesel incelmede teknolojik zayıflama yöntemlerinden bir diğeri de Zeltiq CoolSculpting teknolojisi… Zeltiq uygulamasında, herhangi bir anestezi gerekmiyor ve iğne kullanılmıyor. Uygulama öncesi, istenilen bölgeye donma hissi yaratan bir ped koyuluyor ve ardından bu pedin üzerinden cihazın aplikatörü vakum ile cilde nüfuz ediyor. Ortalama bir saat boyunca hafif bir donma hissi yaratarak yağın erimesi sağlanıyor. Derinin alt ve üst tabakasında, sinirlerde, damarlarda ve kaslarda herhangi bir hasara neden olmadan, yağ hücrelerinin faydalı hücrelerden ayrıştırılması sağlanıyor. Tek seansta yağ hücrelerinde %25’e varan azalma vadeden bu sistem, çok daha ince bir görünüm kazanmanıza yardımcı oluyor.

Çok nadir de olsa bazı hassas ciltlerde uygulama sonrasında 1-2 saat kadar hafif kızarıklıklar da görülebilmektedir.

Vücut şekillendirmede etkili sistemlerden birisi de VShape teknolojisi... Vshape uygulaması ile kollajen miktarının arttırılması ve güçlendirilmesi hedeflenir. Radyo frekans dalgaları, içlerinden geçtiği su moleküllerine saniyede milyonlarca defa dönme hareketi yaptırır. Saniyede milyonlarca defa olan bu hareketlerin yarattığı sürtünme ısınmaya neden olur. Cilt ve cilt altındaki bağ dokusu radyo frekans ile uyarıldığında, içlerindeki su ısınır. Yüksek ısı, dokuda bir yaralanma, zedelenme algısı yaratır ve sanki bir yara olmuş gibi bir yara iyileşmesi süreci başlatır. Bölgeye tamirat hücreleri gelir, bol miktarda kollajen üretilir, hücreler yenilenir. Sonuçta cilt güçlenir, sıkılaşır, elastik yapısı artar, kırışıklar gider. Ayrıca bol su içeren yağ hücreleri de parçalandığından sellülit görüntüsü de iyileşir.

Bölgesel İncelme ile ilişkili diğer konular

Ameliyatsız Bölgesel İncelme: En İyi Alternatif Hangisi?

İncelmesini ve sıkılaşmasını istediğiniz bir bölgenin tedavisi için, bir doktorun kliniğini ziyaret ettiğinizi hayal edin. Operasyon için genel anestezi alıp uyutulmak yerine, tamamen uyanıksınız ve rahat rahat oturuyorsunuz.
Devamını Oku

Ameliyatsız Bölgesel İncelme: En İyi Alternatif Hangisi?

İncelmesini ve sıkılaşmasını istediğiniz bir bölgenin tedavisi için, bir doktorun kliniğini ziyaret ettiğinizi hayal edin. Operasyon için genel anestezi alıp uyutulmak yerine, tamamen uyanıksınız ve rahat rahat oturuyorsunuz...
Devamını Oku

Yağ Hücreleri Soğuktan Nefret Eder

Harvard Üniversitesi ve Massachusetts General Hospital'daki bilim insanları tarafından geliştirilen, CoolSculpting olarak bilinen FDA onaylı sistem; yağ hücrelerini, ameliyat olmadan ve istirahat süresi gerektirmeden ortadan kaldırmak için, patentli ...
Devamını Oku

Sağlıklı Kilo Vermenin Yolu Dondurmak

Estetik tıp bilimi her gün yeni bir yenilik ve teknolojiyle karşımıza çıkıyor. Şimdilerde hızla popülerleşen “Dondurarak Zayıflama” Zeltiq (Coolsculpting) yağları dondurarak yok etme iddiasında; sistemin ayrıntıları Dr. Buket Yıldırım’dan öğrendik. ...
Devamını Oku

Tek Seansla Bölgesel Zayıflama

Diyet ve egzersize rağmen daha biçimli bir siluete kavuşamıyor, bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulamıyor musunuz? Zeltiq CoolSculpting sizi inceltmek, en inatçı yağları yok etmek için tasarlanmış etkili bir sistemdir.
Devamını Oku