Ameliyatsız Bölgesel İncelme: En İyi Alternatif Hangisi?

İncelmesini ve sıkılaşmasını istediğiniz bir bölgenin tedavisi için, bir doktorun kliniğini ziyaret ettiğinizi hayal edin. Operasyon için genel anestezi alıp uyutulmak yerine, tamamen uyanıksınız ve rahat rahat oturuyorsunuz... İşlem sırasında diz üztü bilgisayarınızda çalışıyor veya bir roman okuyorsunuz. Klinikten ayrılırken, direkt olarak günlük rutininize kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Sonucunda ise, önünüzdeki bir kaç hafta içinde, neredeyse sihirli bir şekilde istenmeyen yağlar vücudunuzdan yavş yavaş kaybolmaya başlıyor. 

Oldukça konforlu değil mi?

Medikal teknolojideki gelişmeler; yeni nesil, cerrahi olmayan vücut şekillendirme tedavilerini ortaya çıkardı ve bu cihazlar dışındaki herhangi bir yöntem, daha önce hiç bu kadar etkili olmamıştı. Bu yüzden hastalar artık; istirahat gerektirmeyen, güvenli, etkili, rahat, invaziv olmayan tedavileri tercih ediyorlar.

Cerrahi Olmayan Vücut Şekillendirme İşlemleri

Günümüzde hastalar, çeşit çeşit diyetler ve pek çok egzersiz denemelerine rağmen istenmeyen inatçı yağlarından kurtulamayabiliyor, ameliyat olmak ve bıçak altına yatmaktan da çekinebiliyorlar. Bu yüzden, yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden dolayı cerrahi olmayan prosedürleri tercih ediyorlar. Bilim ve teknolojinin ilerlemesi de, en yeni, cerrahi olmayan vücut şekillendirme tedavilerinin her geçen gün gelişmesine imkan sağlıyor.

Bölgesel İncelme (Yağ Azaltma); CoolSculpting, VelaShape, VShape, Inmode gibi pek çok bölgesel incelme tedavileri mevcuttur. Bu tedavilerin en etkili olanlarından birisi de CoolSculpting’tir.

CoolScupting, cryolipolysis adı verilen bir prosesle çalışan; cildiniz ve çevreleyen dokulara zarar vermeden, yağ hücrelerini dondurmak için kontrollü soğutma yapan bir işlemin adıdır. Donmuş yağ hücreleri birkaç hafta boyunca vücudunuz tarafından emilir ve temizlenir. Nihai sonuç ise, tedavi edilen alanda yağ miktarında yaklaşık %20'lik bir azalmadır. CoolSculpting FDA onaylı olup, güvenliği ve etkinliği onlarca uzman tarafından yapılan klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Kullanmaya başlanmasından bu yana, 3 milyondan fazla CoolSculpting tedavisi gerçekleştirilmiştir.

İnvaziv olmayan bölgesel incelme tedavileri ile, istenmeyen yağlar cerrahi veya yara izi olmadan azaltılabilir. Bununla birlikte; gevşek cildi veya sarkan dokuyu kısmen sıkılaştırır.

İstediğiniz vücut ağırlığına ulaştınız, ancak diyet ve egzersize rağmen, karın, basen, bacak, kalça vb. gibi bölgesel yağların olduğu alanlardaki görüntüden rahatsızsanız, CoolSculpting, Inmode, VShape, VelaShape gibi cerrahi olmayan bölgesel incelme-yağ azaltma tedavileri için iyi bir aday olabilirsiniz.

Peki Cerrahi Olmayan Tedaviler Etkili Mi?

Cerrahi olmayan vücut şekillendirme prosedürleri doğru adaylar için harika sonuçlar verir. Gerçekten ihtiyacınız olan şey ameliyatsa, bu prosedürler ameliyatın yerine zaten uygulanmamalıdır. Şikayetinize uygun, doğru tedaviyi uygulamanız için, bir dizi tedavi deneyimine ve uzmanlığına sahip bir hekimden fikir almanız çok önemlidir. Örneğin; cerrahi bir prosedür gerçekleştirmeden de tedavisi mümkün olan bir problem için, cerrahi dışı bir tedavi deneyimi olmayan bir plastik cerrah tarafından, “ameliyat” önerilme olasılığı yüksektir.

Doğru amaç için doğru tedaviyi alıp almadığınızı bilmenin en iyi yolu; tedavi deneyimi fazla, alanında tecrübeli bir hekim bulmaktır. Böylece size seçenekleriniz hakkında tavsiyede bulunabilir ve en uygun tedavi planını başlatabilir.

Bölgesel İncelme ile ilişkili diğer konular

Ameliyatsız Bölgesel İncelme: En İyi Alternatif Hangisi?

İncelmesini ve sıkılaşmasını istediğiniz bir bölgenin tedavisi için, bir doktorun kliniğini ziyaret ettiğinizi hayal edin. Operasyon için genel anestezi alıp uyutulmak yerine, tamamen uyanıksınız ve rahat rahat oturuyorsunuz.
Devamını Oku

Yağ Hücreleri Soğuktan Nefret Eder

Harvard Üniversitesi ve Massachusetts General Hospital'daki bilim insanları tarafından geliştirilen, CoolSculpting olarak bilinen FDA onaylı sistem; yağ hücrelerini, ameliyat olmadan ve istirahat süresi gerektirmeden ortadan kaldırmak için, patentli ...
Devamını Oku

Yaza Bölgesel Fazlalıklardan Kurtularak Girin

Yağların erimesi, kollajen dokusunun artması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, selülitlerin yok olması, sıkılaşma, sarkıkların giderilmesi mümkün.
Devamını Oku

Sağlıklı Kilo Vermenin Yolu Dondurmak

Estetik tıp bilimi her gün yeni bir yenilik ve teknolojiyle karşımıza çıkıyor. Şimdilerde hızla popülerleşen “Dondurarak Zayıflama” Zeltiq (Coolsculpting) yağları dondurarak yok etme iddiasında; sistemin ayrıntıları Dr. Buket Yıldırım’dan öğrendik. ...
Devamını Oku

Tek Seansla Bölgesel Zayıflama

Diyet ve egzersize rağmen daha biçimli bir siluete kavuşamıyor, bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulamıyor musunuz? Zeltiq CoolSculpting sizi inceltmek, en inatçı yağları yok etmek için tasarlanmış etkili bir sistemdir.
Devamını Oku