Bölgesel İncelme, VelaShape, Vücut Şekillendirme

VelaShape III Vücut Şekillendirme ve Bölgesel İncelme

Yapılan araştırmalara göre günümüzde kadınların % 70 ‘i karın bölgesinin genişlemesinden rahatsız olduklarını söylüyor. Kadınların % 91’i vücutlarında değiştirmek, inceltmek veya şekle sokmak istedikleri yerler olduğunu düşünüyor. Çoğu insan diyet ve egzersizin faydalı olduğunu fakat yetmediğini düşünüyor. Her 3 kadından biri inatçı yağlarından kurtulmak için diyet ve egzersiz dışında başka yöntemlerden yardım alma ihtiyacı duyuyor.

Son yıllarda bölgesel incelme ve vücut şekillendirme konularında eğilim, cerrahi olmayan çözümlere kayıyor. Bölgesel incelme ve selülit tedavisinde, VelaShape sistemi de alternatiflerden biri olarak duruyor. 

VelaShape tedavisinde hedef; yağ hücrelerini ve odacıklarını küçülterek, yeni kollajen sentezini artırarak selüliti azaltmak ve bölgesel incelme  yapmak.

Etki mekanizması; Elos teknolojisi ile VelaShape III, farklı enerjileri sinerjik olarak kombine eder:

-Bi-Polar radyofrekans (RF)

-Infrared (Kızıl ötesi, IR)

-Atımlı vakum ile mekanik doku manipülasyonu

İnfrared ve vakum kombinasyonunun radyofrekans ile eşleştirildiği bu sistem yağ hücrelerinin, çevresindeki bağ dokusunun ve altındaki kollajen fiberlerin derinlemesine ısıtılmasını sağlar.

Elektrotların optimal tasarımı ve vakumun eş zamanlı uygulanması ısının daha derine ulaşmasına olanak tanır. 

Kinik olarak gördüğümüz sonuç: Cilt gevşekliğinde, doku hacminde lokal azalma, cilt yapısında ve dokusunda genel iyileşmedir.

VelaShape III ün diğer versiyonlarından farkı: VelaShape III sisteminde bi-polar radyofrekansın gücü artırılmıştır. Bu da, seanstaki uygulama süresinin kısalmasına ve toplam seans sayısının azaltılmasına olanak sağlar.

VelaShape uygulamasından beklenen yararlar: tedavi sonrası selülit görüntüsünde ve bölgesel yağ birikimlerinde azalmaya bağlı vücut şekillendirmede faydalı sonuçlar ortaya çıkar.

Bir seanslık uygulamanın süresi, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişmekle beraber ortalama 30-60 dakika arasında sürer. Uygulama sonrası güneşe çıkmaya engel bir durum olmaz.

Uygulama esnasında cilt yüzeyi korunarak cilt altı 40-42 dereceye kadar ısıtılır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir