InMode, Vücut Şekillendirme

Forma ile Vücudunuzu Şekillendirin

Forma Plus, kollajen üretimini teşvik etmek için, radyo frekans enerjisini kademeli olarak dağıtarak kullanan bir lazer sistemidir. Cerrahi olmayan bir prosedürdür. Sarkık ve gevşek cilt görünümünü sıkılaştırmaya yardımcı olur.

Forma, cildin alt katmanlarında optimum sıkılaşma sağlamak için radyo frekans enerjisinden faydalanır. Radyofrekans enerjisi, dokularda yeni kollajen oluşumunu teşvik ederek cilt elastikiyetini artırır ve cildi sıkılaştırır.

Forma Nasıl Çalışır?

Forma, özel A.C.E teknolojisinin klinik başarısına uygun olarak geliştirilmiştir. A.C.E. teknolojisi,cildin derin katmanlarını hedef alan enerji seviyesini, optimumda tutarak tedavi etmeye yaratan bir teknolojidir.

Forma, her cilt tipi için uygundur. Uygulamanın ardından daha pürüzsüz bir cilt ve kırışıklıklarlarda azalma sağlanmaktadır.

Forma Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Forma, hem yüz hem de vücutta kullanılabilir. Yüzde yaygın olarak; alın, kaz ayakları, üst ve alt göz kapakları, nazolabial kıvrımlar, gülümseme çizgileri, çene, gıdı ve boyun bölgeleri için kullanılabilir. Vücutta; üst kollar, alt karın, kalça, sırt, bacakların ön ve arka kısıları, diz gibi daha geniş bölgelerde de kullanılabilmektedir. Hassas teknolojisi ve cildin alt tabakasını hedeflemesi sayesinde, ağrısız ve istirahat gerektirmeyen bir işlemdir. Tedavi yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Hasta uygulama sırasında sıcak taş masajına benzeyen bir sıcaklık hissi duyar. İşlemin yapıldığı bölgede hafif kızarıklık meydana gelebilir. Uygulamadan bir kaç saat sonra kızarıklık azalır ve günlük aktivitelere devam edilebilir.

Kaç Seans Gereklidir?

Haftalık seanslar halinde altı haftalık bir süre zarfında tedavi planlaması yapılır. Uygulama yapılacak bölgedeki sarkıklığı veya şikayeti çok şiddetli olmayan hastalarda, seans araları daha uzun tutulabilir. Şikayetin türüne ve durumuna göre tedavi; diğer lazer sistemleriyle veya dolgu vb. enjeksiyonlarla kombine edilebilir.

İlk tedavi seansından yaklaşık iki hafta sonra sonuçlar gözlemlenmeye başlanır. Ancak en belirgin sonuçları, son seansınızın ardından ortaya çıkacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir