InMode, Selülit Tedavisi

Yaza Az Kaldı, Selülitlerden Body FX’le Kurtulmak Lazım

Son yıllarda, vücut şekillendirme işlemleri, kalıcı sonuçlar üreten cerrahi olmayan seçenekleri içerecek şekilde genişletilmiştir. Özellikle selülit ve vücut sıkılaştırma, tedavi etmesi zor işlemler arasında gelmekteydi. Neyse ki yenilikçi, farklı sistemleri bir araya getirerek geliştirilmiş teknolojiler bıçak altına yatmak istemeyen kadınlar ve erkekler için alternatif çözümler sunabiliyor.

Modern medikal estetik uygulamalarının en önemli avantajı, vücudun doğal dokusunu koruyarak daha kısa sürede iyileşme sağlamasıdır. Bunlardan en yenisi InMode Body FX.

 

Body FX Nedir? Nasıl Çalışır?

Body FX yeni nesil invaziv olmayan bir teknoloji. Cildi sıkılaştırmak, yağ hücrelerini azaltmak, selülit görünümünü hafifletmek için radyofrekans enerjisini kullanır. İşlem sırasında; vakum teknolojisi ve radyofrekans enerjisi, vücutta selülit oluşumuna neden olan lifleri sıkılaştırır. Aynı zamanda, yağ hücrelerini tahrip edecek şekilde yüksek volt enerji gönderir. Tedaviler ortalama 6 seans olacak şekilde haftada bir kere gerçekleştirilir. Sistem; inatçı yağ tabakasını ve selülitleri uzun vadeli tedavi ederek vücudun problemli bölgelerini biçimlendirmek için mükemmel bir teknolojidir.

 

Body FX’ten Sonra Vücut Konturunuz Çok Daha İyi Görünecek

Bu sistem, selülitlerin görünümünü azaltmak, karın bölgesini sıkılaştırmak, kalça bölgesini toparlamak ve daha kusursuz bir cilde sahip olmak amacıyla kullanılan, InMode teknolojisinin bir parçasıdır. Vücuttaki bölgesel fazlalıkların yok olmasını sağlarken aynı zamanda vücudun esnekliğini kaybetmemesi için de uğraşır. Aynı zamanda bu yöntem ile herhangi bir cerrahi operasyon geçirmeden veya cerrahi aletler kullanılmadan kalça, karın, bel veya bacak gibi kişilerin şikayetçi olduğu vücut bölgelerindeki kusurları gidermeyi amaçlar. Hastanın vücudundaki probleme ve uygulanacak bölgeye göre haftada bir kere olacak şekilde 4 veya 8 haftaya kadar bir tedavi süreci planlanmaktadır.

 

Body FX ile Selülitlerden Kurtulun

Kadınların vücuttaki yağ miktarı erkeklere nazaran %15-25 kadar daha yüksektir. Bunun en önemli sebebi kadınların sahip olduğu östrojen hormonudur. Selülitler; vücuttaki yağ dokusunun cildin altındaki bağ dokudan geçip cildin yüzeyinde göründüğünde oluşur. Yağ dokusu genellikle karın, uyluk ve kalçada biriktiğinden bu bölgeler selülit oluşumunun daha yoğun görüldüğü bölgelerdir. Diyet ve egzersizlerinizde yaptığınız değişiklikler vücuttaki yağ miktarını azaltabilir ama selülit görünümünü nadiren ortadan kaldırır. İşte bu noktada imdadınıza Body FX teknolojisi yetişiyor.  Çünkü Body FX ilk olarak ısıtılan cildi vakum teknolojisinden faydalanarak cerrahi olmayan liposuction etkisi sağlıyor. Cilt dokusunun sıcaklığını yükselttikten sonra uygulama bölgesinde cilt dokusu cihaza doğru çekilir. Bu cihazın uyguladığı enerjinin dokulara eşit şekilde dağılmasını sağlar. Daha sonra yağ hücrelerini tahrip etmek için radyofrekans enerjisi titreşimleri gönderilir. Bütün bu yöntemlerin kombinasyonu yağ dokusu üzerinde oldukça etkin sonuçlar üretir.

 

İşlem Sonrasında Neler Yapılmalı?

BodyFX tedavisinden sonra sosyal yaşamınıza geri dönmenizin önünde bir engel bulunmaz. Çünkü işlem konforludur; işten çıkıp öğle yemeği arasında bile yaptırıp işe geri dönebileceğiniz kolaylıktadır. Hastalar uygulama yapılan bölgede birkaç saat kadar devam eden bir sıcaklık hissi ve kızarıklık fark edeceklerdir. Çok fazla rahatsızlık veya ağrı hissetmezseniz ve gündelik akivitelerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir