Cilt Gençleştirme, InMode

En Yeni Cilt Yenileme Sistemi: Fractora

Fraktora, cerrahi prosedürlerle, fraksiyonel lazerler arasındaki boşluğu kapatan fraksiyonel bir cilt yenileme cihazıdır. Klinik araştırmalar, cilt görünümünde iyileşme, renk düzensizliklerinde azalma ve cildin daha genç bir görünüme kavuşması gibi sonuçlar elde edildiğini göstermiştir. Fractora, aktif kistik akne ve sivilce izlerinde de kullanılabilmektedir.

Fractora’nın Bazı Faydaları;

Ciltteki kılcal damar pıhtılaşmalarında ve kırışıklıkların giderilmesinde,

Kistik sivilce ve izlerinin belirgin şekilde giderilmesinde (Sivilcelerin %50 oranında azalmasını sağlar.)

Cildin sıkılaşmasında,

etkili bir tedavi imkanı sağlar.

Fractora Nasıl Çalışır?

Fractora; yüzün en hassas bölgelerinde bile kullanılabilen, elde taşınabilecek boyutta bir cihazdır. Mikro iğneli başlığı, cilt altına radyofrekans enerjisini hassas bir şekilde iletebilmek için dizayn edilmiştir. Bu radyofrekans enerjisi ise, cildinize kollajen üretmesini sağlayan ısıyı verir. Bu sayede dokularda içten dışa sıkılaşma olurken, sivilce izlerinde bile gözle görülür iyileşme sağlar.

İşlem boyunca cildinizde bir miktar sıcaklık hissedeceksiniz. İşlem tamamlandıktan sonra, yüzünüzde biraz kızarıklık meydana gelecektir ve bu tamamen normaldir. Bir gün sonra makyaj yapmaya başlayabilirsiniz.

Tedaviden önceki beş gün boyunca cilt yüzeyini soyan bakım rutinlerinden kaçınmak ve tedaviden sonra cildi bol bol nemlendirmek gerekecek.

Fractora Hangi Bölgelerde Kullanılabilir?

Fractora’nın en yaygın kullanım alanları; üst göz kapağı, alt göz kapağı, alın, gülümseme çizgileri, yanaklar, ağız çevresi ve boyundur. Fractora, ince ve derin kırışıklıklar, doku, pigment düzensizlikleri, izler ve cilt lekelenmelerini, cilt renk tonunu düzelten, cildi sıkılaştıran ve pürüzsüzleştiren bir cihazdır. Radyofrekans enerjisinin mikro iğnelerle eşit şekilde dağıtılabilmesi, tedavi edilen dokunun daha hızlı iyileşmesini sağlar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir