En Yeni Cilt Yenileme Sistemi: Fractora

Fraktora, cerrahi prosedürlerle, fraksiyonel lazerler arasındaki boşluğu kapatan fraksiyonel bir cilt yenileme cihazıdır. Klinik araştırmalar, cilt görünümünde iyileşme, renk düzensizliklerinde azalma ve cildin daha genç bir görünüme kavuşması gibi sonuçlar elde edildiğini göstermiştir. Fractora, aktif kistik akne ve sivilce izlerinde de kullanılabilmektedir.

Fractora’nın Bazı Faydaları;

Ciltteki kılcal damar pıhtılaşmalarında ve kırışıklıkların giderilmesinde,

Kistik sivilce ve izlerinin belirgin şekilde giderilmesinde (Sivilcelerin %50 oranında azalmasını sağlar.)

Cildin sıkılaşmasında,

etkili bir tedavi imkanı sağlar.

Fractora Nasıl Çalışır?

Fractora; yüzün en hassas bölgelerinde bile kullanılabilen, elde taşınabilecek boyutta bir cihazdır. Mikro iğneli başlığı, cilt altına radyofrekans enerjisini hassas bir şekilde iletebilmek için dizayn edilmiştir. Bu radyofrekans enerjisi ise, cildinize kollajen üretmesini sağlayan ısıyı verir. Bu sayede dokularda içten dışa sıkılaşma olurken, sivilce izlerinde bile gözle görülür iyileşme sağlar.

İşlem boyunca cildinizde bir miktar sıcaklık hissedeceksiniz. İşlem tamamlandıktan sonra, yüzünüzde biraz kızarıklık meydana gelecektir ve bu tamamen normaldir. Bir gün sonra makyaj yapmaya başlayabilirsiniz.

Tedaviden önceki beş gün boyunca cilt yüzeyini soyan bakım rutinlerinden kaçınmak ve tedaviden sonra cildi bol bol nemlendirmek gerekecek.

Fractora Hangi Bölgelerde Kullanılabilir?

Fractora’nın en yaygın kullanım alanları; üst göz kapağı, alt göz kapağı, alın, gülümseme çizgileri, yanaklar, ağız çevresi ve boyundur. Fractora, ince ve derin kırışıklıklar, doku, pigment düzensizlikleri, izler ve cilt lekelenmelerini, cilt renk tonunu düzelten, cildi sıkılaştıran ve pürüzsüzleştiren bir cihazdır. Radyofrekans enerjisinin mikro iğnelerle eşit şekilde dağıtılabilmesi, tedavi edilen dokunun daha hızlı iyileşmesini sağlar.

InMode ile ilişkili diğer konular

Selüliti Azaltıp Vücudunu Yeniden Biçimlendirir

Önemli miktarda kilo kaybı yaşadıysanız, mevcut kilonuz stabilse, yıllardır bir türlü kurtulamadığınız selülitlerden şikayetçiyseniz ve herhangi bir sağlık probleminiz yoksa Body FX sizin için uygun olabilir.
Devamını Oku

Daha Pürüzsüz ve Parlak Bir Cilde “Merhaba” Deyin

Genç ve sağlıklı görünen bir cildin sırrı nedir? Pürüzsüz bir doku ve parlak bir cilt tonu sadece yüzeyin görünümüdür. Ancak cildinizin volumü de cildin üst yüzeyi kadar önemlidir ve bir bütün olarak cildin görünümünde önemli bir fark yaratır. ...
Devamını Oku

Forma ile Vücudunuzu Şekillendirin

Forma Plus, kollajen üretimini teşvik etmek için, radyo frekans enerjisini kademeli olarak dağıtarak kullanan bir lazer sistemidir. Cerrahi olmayan bir prosedürdür. Sarkık ve gevşek cilt görünümünü sıkılaştırmaya yardımcı olur.
Devamını Oku

Yaza Az Kaldı, Selülitlerden Body FX’le Kurtulmak Lazım

Son yıllarda, vücut şekillendirme işlemleri, kalıcı sonuçlar üreten cerrahi olmayan seçenekleri içerecek şekilde genişletilmiştir. Özellikle selülit ve vücut sıkılaştırma, tedavi etmesi zor işlemler arasında gelmekteydi.
Devamını Oku