Alın dolgusu, alında oluşan mimik çizgileri ya da yaşla doğru orantılı olarak derinleşen çizgileri yok etmede kullanılan bir yöntemdir. Ameliyatsız estetik uygulamalar arasında dolgu uygulaması, yaygın olarak en çok tercih edilen tedavilerden bir tanesidir.

Alın dolgusu işlemi yalnızca alın bölgesinde bulunan çizgileri ortadan kaldırmak için değil, aynı zamanda alın bölgesine daha estetik bir şekil vermek için de uygulanır. Yüz bölgesinde  ideal görünümü tamamlamak için alın bölgesini de es geçmemek gerekir. Dolgu tedavisi sayesinde kırışıklıkların giderilmesiyle birlikte bu görünüm de elde edilebilir. 

Bu işlemde çok küçük iğneler vasıtasıyla cilt altına hyalüronik asit enjekte edilir. Kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 9-18 ay kadardır. Uygulama yaklaşık 15-20 dakika kadar sürer ve işlemden hemen sonra kişi sosyal hayatına devam edebilir. Alın dolgusu düzenli aralıklarla yapıldığı takdirde, alın bölgesinde bulunan çizgileri kalıcı olarak tedavi edebilir.

Alın çizgilerini tedavi etmek için ilk öncelikli yapılan tedavi genelde botoks uygulaması olmaktadır. Fakat ilerlemiş ve derinleşmiş kırışıklıklarda botoks yapıldığı halde açılmıyorsa botoksa ilave olarak alın dolgusu yapılabilir. Bazı durumlarda ise bu iki tedavi bir arada da uygulanabilir. Size en uygun tedaviyi belirlemek ve doğru kararı vermek için kliniğimize gelerek muayene olabilir, size en uygun tedaviyi öğrenebilirsiniz.

Alın bölgesi damar ve sinirler açısından önemli olan bir bölgedir. Bunun için deneyimli doktorlar tarafından ve FDA onaylı güvenilir dolgular ile yapılmalıdır. Tedavi olacak kişinin alındaki kırışıklıkların oranı; uygulanacak dolgu miktarını da belirlemektedir. Dolayısıyla fazla kırışıklığı olan bir kişinin  alnına daha fazla dolgu kullanılırken az kırışıklık durumunda daha az dolgu kullanılacaktır.

Alın Dolgusu Kimlere Uygulanabilir?

Alın dolgusu uygulaması, alında oluşan yatay çizgileri hafifletir, yaşlanma görüntüsünü ve yorgun ifadeyi önler. Yüz ifadesi korunarak yapılan işlemde doğal bir görüntü elde edilir. Yaş sınırı olmamakla birlikte muayenede tedaviye uygun görülen kadın ve erkek herkese uygulanabilir.

Ankara Alın Dolgusu Fiyatları

Alın dolgusunda kullanılacak ürün miktarı ve uygulanacak tedavi fiyatı belirleyen en önemli unsurlardandır. Kullanılacak dolgu sayısı tedavi maliyetini belirlediği için kliniğimizi arayarak  dolgular ve fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.