Cilt Gençleştirme

Estetik cerrahi operasyonlar saati geri alabilir ancak saatin ilerlemesini durduramaz. Ancak doğru yöntemler ve sürekli bakım sayesinde genç kalabilen tek organ cilttir. Bu nedenle yeni nesil cilt gençleştirme yöntemlerini bilmenizde fayda var.

Ciltte enjeksiyonun farkı;
Botoks, mimik kaslarının çalışmasını engelleyerek kırışıklıkları yok eder veya azaltır. Cilt dokusuna ve kalitesine etkisi yoktur, positif bir yüz ifadesi ve daha iyi bir görünüm sağlar. Etkisi 4-6 ayda geçmekte ve istenirse tekrar yapılabilmektedir. Ayrıca botox yapıldıktan 7-14 gün sonra rötuş da yapılabilmektedir.

Yaşlanma sürecinde ağız köşelerinde ilk çizgiler belirmeye başlar, ağız-yanak bölgesini ayıran kıvrımlar derinleşir. Bu kusurları gidermek ya da oluşmasını önlemek için günümüzde hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri kullanılıyor. İşlem yapılacak bölgeye sürülen bir anestezik krem 30 dakika kadar bekletildikten sonra yapılan uygulama ortalama 20 dakikada tamamlanıyor. İşlem sonrasında yüzünüzdeki değişimi hemen fark ediyorsunuz, belki geçici, hafif bir şişlikle birlikte. Ama uygun bir kapatıcı ürünle işe dönmenize hiçbir engel yok. Bu işlemler ortalama 6-12 ayda kalıcılık sağlıyor.

Mezolifting mikroenjeksiyon tekniğiyle cildinizin ihtiyacı olan nemlendirici hyaluronik asit veya vitaminler, gevşemiş yapıları sıkıştıran besinler cildin 'mesoderma' denilen orta tabakasına verilir. Kuruyan deriyi nemlendirmenin bir diğer yolu da, çeşitli vitamin mineral aminoasit ve nem tutucu, leke açıcı ve sıkılaşana maddelerin deri altına enjekte edilmesidir. Cildin kaybettiği nem, vitamin, aminoasit ve mineral desteği, deri altına ufak iğneler yardımıyla enjekte edilir. Mezolfiting denilen bu yöntemle yüz, boyun, dekolte bölgesinde kırışıklıkları ve yaşlanma etkilerini geriletebilirsiniz.

Leke tedavisinde kullanılan kimyasal peeling'ler, cilt canlandırma konusunda da başvurabileceğiniz en etkili seçeneklerden birisidir. İşlem sadece 10-15 dakika sürüyor ve daha ilk seansta bile cildiniz çok daha parlak ve canlı görünüyor. Asit peeling seansları en hafif olanları bile cildi derinlemesine temizleyip, ölü hücrelerden arındırıyor. İlerleyen seanslarda cildiniz alıştıkça giderek daha yüksek konsantrasyonlarda asit içeren peeling tedavisi yapılarak işlemin etkisini artırılacaktır. Yaklaşık on gün aralıklarla yapılan altı seans cildinize kaybettiği ışıltıyı geri kazandırabilir.

Ayna Ayna Söyle Bana Var Mı Bir Gençlik Sırrı ?

Bir noktada, aynada gördüğünüz yaşlanma belirtilerini görmezden gelmek zor olabiliyor. Keşke masallarda olduğu gibi aynalardan medet umabilseydik ve onlar bize gençliğin sırrını verebilselerdi.
Devamını Oku

Daha Pürüzsüz ve Parlak Bir Cilde “Merhaba” Deyin

Genç ve sağlıklı görünen bir cildin sırrı nedir? Pürüzsüz bir doku ve parlak bir cilt tonu sadece yüzeyin görünümüdür. Ancak cildinizin volumü de cildin üst yüzeyi kadar önemlidir ve bir bütün olarak cildin görünümünde önemli bir fark yaratır.
Devamını Oku

En Yeni Cilt Yenileme Sistemi: Fractora

Fraktora, cerrahi prosedürlerle, fraksiyonel lazerler arasındaki boşluğu kapatan fraksiyonel bir cilt yenileme cihazıdır. Klinik araştırmalar, cilt görünümünde iyileşme, renk düzensizliklerinde azalma ve cildin daha genç bir görünüme kavuşması gibi sonuçlar elde edildiğini göstermiştir.
Devamını Oku

Her Daim Genç Bir Yüz

Yaşlanma belirtilerini önlemek ya da azaltmak mı istiyorsunuz? Cilde sağlıklı bir parlaklık veren, nemlendiren ve kırışıklıkları hafifleten bu yenilikçi tedavilerden destek almaya ne dersiniz?
Devamını Oku

RevLite Cilt Yenileme

Yeni nesil sistemle birlikte giderek kendini geliştiren lazer teknolojilerinin son örneklerinden biri de Revlite lazer. Farklı dalga boylarındaki ışık enerjisi ile ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek, cildin parlak, taze bir görünüme kavuşuyor.
Devamını Oku

Icon Lazer Cilt Gençleştirme

Icon lazer teknolojisi, birçok özelliğin tek bir cihazda toplanmasıyla tüm cilt tiplerinde cilt gençleştirmeden kırışıklık tedavisine, cerrahi ve akne izlerinden lekeden damar tedavisine, çatlak tedavisine kadar kapsamlı bir kullanım alanı sunan bir sistemdir.
Devamını Oku

Mezolifting Cilt Gençleştirme

Mezolifting cildin sağlığının korunması, beslenmesini ve sorunlarının giderilmesine yönelik gerekli ürünlerin cilde uygun tabaklarına mikroenjeksiyonlar şeklinde verilmesi şeklinde yapılan tedavi yöntemidir
Devamını Oku

Cilt Gençleştirmede ClearLift

Cildinizdeki zaman içinde oluşan sarkma ve kırışıklıklar sizi mutsuz ediyor ama cerrahi müdahaleden de çekiniyorsanız, hızlı ve acısız bir şekilde bunlardan kurtulmanın yöntemi ClearLift ile tanışın.
Devamını Oku

Cilt Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Cerrahi müdahale olmadan cildinizdeki sıkılık kaybından hızlı ve acısız kurtulmak için başvurabileceğiniz yöntemler VShape ve ClearlLift lazer. VShape, yüze genç görünüm veren "V" şeklini yeniden yaratmak konusunda kullandığımız bir sistem. Cerrahi müdahale olmadan cildinizdeki sıkılık kaybından hızlı ve acısız kurtulmak için başvurabileceğiniz bir diğer yöntem, ClearLift.
Devamını Oku

Altın Frekans Scarlet-S

Fraksiyonel Mikro-iğneli Radyo Frekans (RF) teknolojisi olan altın frekans Scarlet-S cihazı, çok yüksek frekanslı bir titreşim vererek, cildin hem yüzeyel hem de derin tabakalarına etki edebilen mikro iğneler ile doğal iyileşme süreci başlatıyor.
Devamını Oku

Scarlet S Cilt Gençleştirme

Yaşla beraber ciltteki kolajen lifleri birbirinden uzaklaşmaya başlayıp bir nevi araları açılıyor. Dolayısıyla gözeneklerin ve cildin sıkılaşması, ameliyatsız yüz germe, yüz kontörünün belirginleşmesi ve ince kırışıklıkların giderilmesi amacıyla kullanıldığı gibi sivilce ve akne izlerinin tedavisi için de Scarlet S kullanılıyor.
Devamını Oku

Cilt Gençleştirme Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling, deriyi canlandırmak, gençleştirmek, sivilce ve izlerini, ciltte istenmeyen lekeleri gidermek için deriye bazı solüsyonların uygulanmasıdır. Peeling uygulaması, cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlar. Derinin daha alt tabakalarında yeniden bir yapılanma sürecini başlatıp, kollajen sentezlenmesini uyararak daha genç ve sağlıklı ayrıca homojen bir derinin ortaya çıkmasını sağlar.
Devamını Oku

Cilt Gençleştirme Mezolifting

Cilt gençleştirme; yüz, boyun, dekolte ve el bölgesine uygulanan mezoterapiyle (mezolifting) ince çizgilerin tedavisi ve cildin gençliğinin artırılması için cilde küçük enjeksiyonlar halinde bazı vitamin ve mineral kokteyllerinin verilmesi esasına dayanan tedavi yöntemidir.
Devamını Oku

ClearLift Lazer Tedavisi

ClearLift  lazer yüz germede, cilt yapılandırılmasında alışıla gelmiş işlemlere alternatif bir tedavidir. Ciltteki kırışıklıklar ve çizgilerde, özellikle de göz çevresi, ağız ve dudak çevresi, boyun-dekolte gibi yerlerde uygulanabilir. ClearLift lazer yüzeydeki epidermise kontrollü onarımı sağlar.
Devamını Oku

Lazerle Cilt Gençleştirmede ClearLift

Clearlift, küçük çizgilerin ve kırışıklıkların, büyümüş gözeneklerle izlerin ve lekelerin görünümünü azaltarak, derinin yapisini iyileştirmeye yardimci oluyor. Cildinizdeki sarkma ve kırışıklıklar sizi mutsuz ediyor ama cerrahi müdahaleden de çekiniyorsanız, lazer teknolojisi, ışığı birçok parçaya ayırarak, cildin derinliklerinde yeniden yapılanma sağlıyor.
Devamını Oku