Estetik cerrahi operasyonlar saati geri alabilir ancak saatin ilerlemesini durduramaz. Ancak doğru yöntemler ve sürekli bakım sayesinde genç kalabilen tek organ cilttir. Bu nedenle yeni nesil cilt gençleştirme yöntemlerini bilmenizde fayda var.

Ciltte enjeksiyonun farkı;
Botoks, mimik kaslarının çalışmasını engelleyerek kırışıklıkları yok eder veya azaltır. Cilt dokusuna ve kalitesine etkisi yoktur, positif bir yüz ifadesi ve daha iyi bir görünüm sağlar. Etkisi 4-6 ayda geçmekte ve istenirse tekrar yapılabilmektedir. Ayrıca botox yapıldıktan 7-14 gün sonra rötuş da yapılabilmektedir.

Yaşlanma sürecinde ağız köşelerinde ilk çizgiler belirmeye başlar, ağız-yanak bölgesini ayıran kıvrımlar derinleşir. Bu kusurları gidermek ya da oluşmasını önlemek için günümüzde hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri kullanılıyor. İşlem yapılacak bölgeye sürülen bir anestezik krem 30 dakika kadar bekletildikten sonra yapılan uygulama ortalama 20 dakikada tamamlanıyor. İşlem sonrasında yüzünüzdeki değişimi hemen fark ediyorsunuz, belki geçici, hafif bir şişlikle birlikte. Ama uygun bir kapatıcı ürünle işe dönmenize hiçbir engel yok. Bu işlemler ortalama 6-12 ayda kalıcılık sağlıyor.

Mezolifting mikroenjeksiyon tekniğiyle cildinizin ihtiyacı olan nemlendirici hyaluronik asit veya vitaminler, gevşemiş yapıları sıkıştıran besinler cildin ‘mesoderma’ denilen orta tabakasına verilir. Kuruyan deriyi nemlendirmenin bir diğer yolu da, çeşitli vitamin mineral aminoasit ve nem tutucu, leke açıcı ve sıkılaşana maddelerin deri altına enjekte edilmesidir. Cildin kaybettiği nem, vitamin, aminoasit ve mineral desteği, deri altına ufak iğneler yardımıyla enjekte edilir. Mezolfiting denilen bu yöntemle yüz, boyun, dekolte bölgesinde kırışıklıkları ve yaşlanma etkilerini geriletebilirsiniz.

Leke tedavisinde kullanılan kimyasal peeling’ler, cilt canlandırma konusunda da başvurabileceğiniz en etkili seçeneklerden birisidir. İşlem sadece 10-15 dakika sürüyor ve daha ilk seansta bile cildiniz çok daha parlak ve canlı görünüyor. Asit peeling seansları en hafif olanları bile cildi derinlemesine temizleyip, ölü hücrelerden arındırıyor. İlerleyen seanslarda cildiniz alıştıkça giderek daha yüksek konsantrasyonlarda asit içeren peeling tedavisi yapılarak işlemin etkisini artırılacaktır. Yaklaşık on gün aralıklarla yapılan altı seans cildinize kaybettiği ışıltıyı geri kazandırabilir.