Cilt Bakımı

Cildimiz, bizi her şeyden koruyan bir savunma kalkanı ve vücudumuzun en büyük organıdır. Yaşımız ve cilt tipimiz ne olursa olsun hepimizin istediği pürüzsüz, kusursuz bir cilt yapısıdır. Bunun için iyi bilinmesi gereken, cildimize ihtiyaç duyduğu gerekli özeni ve bakımı göstermek. Bu noktada önemli olan ise cilt tipimizi tanıyıp, onun ihtiyaçlarına ve isteklerine göre günlük bakımları, derinlemesine temizliği ihmal etmemek ve doğru klinik bakımların uygulanmasıdır.

İnsan doğası gereği her zaman daha genç ve güzel olmak ister. Yaşantımızın her gününde sağlıklı, pürüzsüz ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için cilt bakımına özen göstermek gerekmektedir. Cildinize ne kadar iyi temizler, uygulayacağınız doğru ve etkili bir cilt bakımıyla, leke ve kırışıklıkların görünümünü azaltarak, yüzde çıkan sivilce ve benzer problemlerden arındırarak arzu ettiğiniz tene kavuşabilir o kadarda geç yaşlanmasını sağlarsınız.

Günlük hayatın yoğun temposu cildimizi eskiten nedenlerden biridir. Belirli aralıklarla yapılacak bakımlar, cildin doğal yapısını koruyabilir ve olumsuz etkiler en aza indirilebilir. Cilt bakım uygulamaları birçok farklı yolla sağlanabilir. Cildinizi derinlemesine arındırmak, daha temiz ve canlı bir cilde sahip olmak, çevresel faktörlerden korunmak için profesyonel ellerde yapılabilen bakımlarla cildin uzun süre tazeliğinin ve sağlığının korunması mümkündür. Önemli olan nokta, doğru bir cilt analizi yapılması, bakımda kullanılan ürünlerin ve işlemlerin cildin özelliklerine uygun olmasıdır. Kişinin günlük aktivitesini engellemeyecek gözeneklerin temizlenmesini sağlayan kimyasal peeling ve cildi besleyen oksijen terapinin yanı sıra, cilt tipi ve ihtiyacına göre lazer tabanlı tedaviler kullanılır.

Peelıng Şart!
Uzman tarafından yapılan derin temizlik ve ardından da cilde uygun ürünler kullanılması şarttır. Cildiniz için her şeyden önemlisi olan cildimizi tanımalı ve neye ihtiyacı olduğunu belirlemeliyiz. Özellikle klasik cilt bakımlarından sıkılmış ve 'enjeksiyona hazır değilim' diyenler için çok farklı bakımlar, uygulanabilmekte. Cildin pürüzsün olmasını sağlayabilmek, canlandırmak, gençleştirmek ve iyileştirmek için bazı kimyasal solüsyonlar ile soyma işlemi (kimyasal peeling) son zamanlarda kadınların tercihlerinin başında geliyor. Bu tedavide cildin canlılığını, kalitesini ve dinamizmini artırmak için deriye yüzeysel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan kimyasal bir asit uygulanır. Kırışıklar, güneşe ve yaşa bağlı lekeler, melazma denilen hormonal veya gebelik lekeleri, çiller, gözaltı torbalanmaları ve morlukları bu uygulamadan fayda görür. Kırışıklık ve çizgi karşıtı bakımlar özellikle erkeklerin de öncelikleri arasında yer almaktadır. Uzmanınız tarafından gerçekleştirilen cilt analizinin ardından sizin için uygun olan peeling yöntemi seçilir. Uygulanan peeling'lerle deride oluşturulan soyulmanın ardından yeni deri gelir ve yeni gelen cildin dokusu ve rengi daha düzgündür. Ardından emilime açık hale gelen deriye hyalüronik asit ve vitaminler uygulanabilir. Böylece kırışıklıklar azalması, cildin daha canlı ve genç görünmesi sağlanır.

ClearLift ile Işıltılı Cilt
Cilt bakımında lazer tabanlı uygulama kullanarak gerçekleştirilen ClearLift Lazer, cilt dokusunu ve tonunu pürüzsüzleştirme, pigmentasyon lekelerini, güneşin yarattığı olumsuz etkileri, kahverengi yaşlılık lekelerini azaltmak ve koyu lekeleri aydınlatmak için kolajen geliştiren bir lazer tedavisidir. Kısa sürede tedavi bölgesindeki cilt yapısında gözle görülür iyileşme sağlanır. Çok yönlü tedavilerinde ciltteki pigment ve vasküler lezyonları, sivilce lekelerinin yara şeklindeki görünümünü azaltmaktadır ve daha da fazlası için kullanılabilinir. ClearLift, non-ablatif lazer tedavisi ile cildin dış katmanlarına zarar vermeden, hiç ağrı ya da kesi olmadan, gözle görülür sonuçlar sunar. ClearLift lazer aynı zamanda, foto-yaşlanma hasarını azaltmak ve cilt sıkılığını sağlamak, kollajen dokuyu güçlendirmek, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak için cilt altına derin nüfuz ederek çalışmaktadır. Uygulama cildinizin yapısını iyileştirmek, temizlemek için gözenekleri küçültmek, sivilce izlerini ve melazma gibi pigmentasyonun dağılmasında cildin yeniden yapılanmasında yardımcı olur. Uygulama son derece etkili ve hızlıdır seanslar genellikle 20 dakika sürer. Etkileyici sonuçlar almak için 3-5 uygulama yeterlidir. Seanslar 7-15 günde bir yapılabilir. Sonuçları 1 ay içinde görülmeye başlanır, 3-6 ay sonra ise etki maksimum seviyeye çıkar. Hasta kızarıklık veya şişlik olmaksızın tedavi sonrası hemen normal rutin hayatına geri dönebilmektedir.

OxyGeneO Cilt Terapisi
Cilt hücrelerine daha fazla oksijen gitmesini sağlayarak daha taze, daha genç ve parlak gözüken bir cilt yaratmayı amaçlayan OxyGeneO terapisinin ilham kaynağı doğal kaplıcalardır. Uygulamanın amacı cildi canlandırmak, daha duru ve taze bir cilt yaratmak. Yöntemde vücudun kendi doğal mekanizmalarının da kullanılması sağlanıyor. Doğal kaplıca tedavilerinin cilde oksijen sağladığı biliniyor. Bu uygulamanın çıkış noktası da kaplıcaların cilt üzerinde sağladığı olumlu etkisidir. Bu etkiyi taklit ederek tedavi yapılan bölgedeki cilt hücrelerine oksijen gönderen zincirleme reaksiyonun oluşması tetikleniyor. Aynı zamanda Magnezyum askorbil fosfat, kojik asit ve retinol gibi anti-aging maddelerin cilde iletildiği bir tedavi yapılıyor. Kırışıklıkların yumuşamasına ve ince çizgilerin giderilmesine, aynı zamanda gözeneklerin sıkılaşmasına, matlaşmış ve doğallığının kaybetmiş cildin canlı, taze görünmesine yardımcı oluyor. Ciltteki güneş ve pigmentasyon lekelerinin hafiflemesini amaçladığı için cilt rengini düzenlenmeye de yardımcı oluyor. Uygulama sonrasında fark hemen görülmeye başlıyor. Belirli aralıklarla birkaç kür uygulanıyor. İşlem sonrasında kişi normal yaşantısına geri dönebiliyor.

Hydrafacial MD
Mevsim değişikliği nedeniyle, cildimiz yorgun, sivilceleniyor ve nemini kaybediyor. Cildimizi temizleyip, doğal bir ışıltı kazandıracak ve canlı gösterecek bir sistem Hydrafacial. Hydrafacial MD cilde ışıltı kazandırırken, derinlemesine temizliğini cildimizde hissedebiliyoruz. Bu sistem; gözenekleri temizlerken, sivilce ve siyah noktaları uygun seans tekrarlarıyla giderebiliyor. Uygulama; derinlemesine temizlikle başlıyor devamında, cildin ihtiyacı olan mineral, antioksidanları ve nemi sağlayarak cildi tazeliyor. FDA onaylı cilt bakım sistemi olan Hydrafacial, akne veya leke tedavisi için de kullanılırken, derinlemesine temizlikle beraber doğal meyve asitlerinden oluşan kürü ile de cildi ciddi anlamda besliyor ve iyileştiriyor.

Daha Sıkı Bir Cilt İçin…

Yüzünüze, yaşla beraber kaybolan formunu yeniden kazandırmanın bir yolu da cildinizi sıkılaştırmaktan geçiyor. Yeni nesil lazerlerle cildinize bu gençlik dokunuşunu vermek mümkün.
Devamını Oku

Yeni Nesil Cilt Bakımı Tedavileri

Yaşlanma etkilerini karşı cildin direncini artırmak, var olan ton farklılıkları, lekeler, ince çizgiler ve cansız, mat görünüm gibi problemleri hafifletmek için yeni nesil cilt bakım sistemlerinden destek alabilirsiniz.
Devamını Oku

Cilt Bakımında Ph Formula

Cildinize iyi bakmak için yapmanız gereken doğru bakımı tercih etmek ve çizgilerin güzelliğinize gölge düşürmesini önlemektir aynı şey genişlemiş gözenekler ve lekeler için de geçerli.
Devamını Oku

Akne İzleri Tedavisi Icon Lazer 

Akne izi de en az akne kadar büyük bir sorun, bu konuda çıtayı yukarı taşıyan yeni bir teknoloji Icon Lazer.
Devamını Oku

İkonik Cilt Bakımı

Başarılı uygulamaları ile anti-aging teknolojiler arasına yeni katılan Icon Lazer birçok özelliğin tek bir cihazda toplanmasıyla en etkili sistemler arasında yerini aldı.
Devamını Oku

Erkek Cilt Bakımı

Erkeklerde, sağlıklı bir görüntüsü için atılacak ilk adım temiz ve bakımlı bir cilt. Hydrafacial cilt temizliğinin yanı sıra, lekelenme ve yüzeysel kırışıklıklar için de faydalı bir uygulama.
Devamını Oku

Gözenek Sıkılaştırma

Genişlemiş gözenekler için en etkili tedavi profesyonel cilt bakımı yöntemleri ile yeni kollajen sentezini sağlamak ve ölü deri atılımını arttırarak cildin daha pürüzsüz olmasını sağlamak
Devamını Oku

Profesyonel Cilt Bakımı HydraFacial

Hava kirliliği, ilerleyen yaş, stres gibi bir çok faktörden kaynaklı olarak cildimizin eski canlılığını yitirebiliyoruz. Bu aşamada yüz için canlandırıcı bakım ve uygulamalar devreye giriyor.
Devamını Oku

HydraFacial Nedir?

Mevsim değişikliği nedeniyle, cildimiz yorgun, sivilceleniyor ve nemini kaybediyor. Onu derinlemesine temizleyip, doğal bir ışıltı kazandıracak ve canlı gösterecek bir yönteme ihtiyaç var.
Devamını Oku

HydraFacial Cilt Bakımı

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için cildin temizliği, beslenmesi, onarılması ve hasarlardan korunması esastır. HydraFacial daha sağlıklı bir cilde sahip olmak için, tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş bir antiaging bakım sistemidir.
Devamını Oku

OxyGeneo Yüz Bakımı

OxyGeneo 3’ü bir arada bakım uygulaması, optimal düzeyde temizlik ve cildin ölü hücrelerden arındırılması sağlar. Yüz bakımında cildinizi yeniden canlandırmak (revitalizasyon) ve cilt renginizi daha homojen bir hale getirmek için vücudun kendi doğal mekanizmalarını kullanan bir konsepttir.
Devamını Oku

OxyGeneo Cilt Bakımı

Cilde oksijen sağladığı bilinen doğal kaplıcalardan ilham almıştır.OxyGeneo bu etkiyi taklit ederek vücutta bakım yapılan bölgelere oksijen gönderen bir tepki oluşumunu tetikler.
Devamını Oku

Cilt Güzelliği

Cilt bakımı, estetisyen tarafından, profesyonel ürünler ve aletler kullanılarak temiz bir ortamda yapılır. Cildi temizleme, nemlendirme, besleme, yenileme, oksijenlenme gibi cilt tipine uygun bir bakım protokolü tespit edilir. Cilt bakımı denince akla sadece kremlerle evde yapılan bakımlar gelmemelidir.
Devamını Oku

Ergenlik Döneminde Cilt Bakımı

Ergenliğin başladığı dönemlerde yaşanan hormonal değişiklikler nedeniyle cilt daha fazla yağ ürettiği için sivilcelerin ve komedonların da başlangıç dönemidir ve cilt bakımı için ihtiyaç duyulan zamandır.
Devamını Oku