Cilt Bakımı

OxyGeneo Cilt Bakımı

OxyGeneo üç temel bakımı aynı anda sunan bir cilt bakım ürünüdür.

– Cildin dış tabakasında tahrişe neden olmadan cildin tümünde eşit oranda ölü hücrelerden arındırma

– Yeniden canlandırıcı formüllerle cildi besleme

– Cilde içten oksijen sağlama

Cilde oksijen sağladığı bilinen doğal kaplıcalardan ilham almıştır. OxyGeneo bu etkiyi taklit ederek vücutta bakım yapılan bölgelere oksijen gönderen bir tepki oluşumunu tetikler. Aynı zamanda cildi ölü hücrelerden arındırır ve uygulama sırasında ve sonrasında cildin temel gıda maddeleri ile beslenmesi için elverişli bir ortam yaratır. Her uygulamada hijyen sağlamak üzere tek kullanımlık materyaller kullanılır. Kişinin kısa sürede yaptırabileceği 30 dakikalık uygulamalar halinde tatbik edilir. Bu uygulama tek başına veya diğer estetik uygulamalarla kombine yapılabilir.

Oxygeneo cilt bakımı, cildinizi yeniden canlandırmak ve cilt renginizi eşitlemek için vücudun kendi doğal mekanizmalarını kullanan bir konsepttir.

Etki Mekanizması;

1. Ölü hücrelerden arındırma; cildin üst tabakasını ölü hücrelerden arındırır ve cildi besin maddelerini almak üzere hazırlar.

2. Besleme; capsugen başlık sayesinde cildi temizlerken besin maddelerinin penetrasyonu sağlanır. Etken maddeler; Palmitoil Tripeptit-5, Hyalüronik asit, Retinol, Magnezyum Askorbil Fosfat. Bu maddeler optimum cilt gençleştirici ve yaşlanma karşıtı özellikler sağlar.

3. Oksijen Sağlama; cilt yüzeyinde capsugen kapsül ve besin açısından zengin jel birbirleriyle temas ettiğinde OxyGeneo etkisi yaratılır. Sayısız minik karbondioksit zengini baloncuklar ciltte patlayarak içeriden gelen oksijenlenmeyi tetikler.

Bu kombinasyon ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatmak, gözenekleri küçültmek, matlaşmış cildi nemlendirmek, beslemek ve revitalizasyon (yeniden canlandırmak), dengeli sağlıklı bir görünüm sağlamak üzere optimum sonuçlar verir. Uzun süreli sonuçlar için bir seri tedavi yapılması önerilir. 

Tedavi sonrasında günlük faaliyetlere ne zaman dönülebilir?

Tedavi sonrası günlük rutininize hemen dönebilirsiniz. Ancak uygulamayı takiben en az 24 saatlik bir süre için hipo-alerjik bir güneş kremi kullanılması önerilir.

Tüm cilt tipleri için uygun mudur?

Tüm cilt tipleri ve renkleri için uygundur.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir