Cilt Bakımı, HydraFacial

Yeni Nesil Cilt Bakımı Tedavileri

Yaşlanma etkilerini karşı cildin direncini artırmak, var olan ton farklılıkları, lekeler, ince çizgiler ve cansız, mat görünüm gibi problemleri hafifletmek için yeni nesil cilt bakım sistemlerinden destek alabilirsiniz.

Vücuttaki diğer tüm organlar gibi cilt de genetik olarak yaklaşık 20-30’lu yaşlarda yaşlanmaya başlar. Hücresel değişimlerle kendini gösteren ve genetik olarak önceden programlanmış olan doğal yaşlanma sürecine çevresel faktörlerin etkisi de eklenir. Cildi diğer organlardan ayıran en önemli faktör, dış faktörlerin doğal yaşlanma sürecini hızlandırmasıdır. Yani, güneş ışığı, hava kirliliği ve kötü beslenme, alkol tüketimi, sigara içme gibi yanlışlar doğal yaşlanma sürecine ivme kazandırarak biyolojik değişimlere yol açar. Yaşlanma belirtilerinin yaklaşık % 80’i dış etkenlerden kaynaklanır. Cildimizde gözlemlediğimiz elastikiyet kaybı, lekeler, ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerinin önemli bir bölümünün güneş ışınları ve atmosferdeki kirlilik nedeniyle oluştuğu biliniyor. Ancak evde kullanılan doğru dermokozmetik ürünleri doğru tedavi sistemleri ile destekleyerek cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmak, hatta geri döndürmek mümkün.

Oxy-Geneo Sistemi 
Her mevsim ve her cilt tipine uygulanabilen etkili bir cilt bakım sistemidir. Üç temel bakımı bir arada sunma özelliğine sahip olan sistemi diğer yöntemlerden ayıran en önemli temel faktör oksijen bakımıdır. Oxy-geneo cildin dış tabakasını ölü hücrelerden arındırırken, yeniden canlandırıcı özelliğe sahip bir serumla cildi besler ve cilde ihtiyacı olan oksijeni içten sağlar. Oxy-geneo besin yönünden zengin Neorevvive ve Neobright formülleriyle iki özel bakımı bir arada sunar. Neobright cilt rengini açma, besleme ve gençleştirme gibi faydalar sağlarken, Neorevive optimum cilt gençleştirme ve yaşlanma karşıtı özellikler taşır. Herkesin yaptırabileceği kısa ve pratik bir uygulamadır. Optimum sonuçlar için 4-6 seanstık bir kür halinde uygulanması önerilir.

Forlle’d Terapi
Mikromoleküler hyaluronicacid içerikli lüks bir anti-aging cilt bakım sistemidir. 2002 Nobel Fizik Ödüllü nanoteknoloji tekniği ile Japon ilaç fabrikalarında üretilen Forlle’d formülünün en önemli özelliği her cilt tipine ve cilt sorununa uygun olarak göre tasarlanabilmesidir. Bu da nemlendirmeden cilt renk tonunu düzenlemeye, çizgileri hafifletmeden cilt elastikiyetini artırmaya kadar birçok kombinasyon tedaviyi bir arada sunma olanağı sağlar. Tedavi protokolü iki hafta aralıklarla 5-6 seanslık kürler ve sonra da alınan sonucun devamlığını sağlayan seanslardan oluşur. Daha genç, taze ve daha sıkı bir cilt yaratan tedavinin en önemli özelliklerinden biri, cildin önemli yapıtaşlarından biri olan hyalüronik asidin moleküler olarak yüz kat daha küçük bir formunu içermesidir. Hyaluronicacid adı verilen markaya patentli bu özel molekül cildin daha derin tabakalarına nüfuz ederek optimum nemlendirme ve tazeleme sağlar. Özellikle mevsimsel değişimlerde, yani cildin neme ihtiyacı en fazla olduğu dönemlerde önerilen bir cilt bakım sistemidir.

PhFormula
Yüzün doğal ifadesini bozmadan, cilde gençlik ışıltısı veren bir tedavi olarak öne çıkan PhFormula, yeni nesil bir peeling sistemidir. Anti-aging dünyası neştersiz, iyileşme süreci gerektirmeyen tedavilere doğru yönelirken, PhFormula cildin görünümünde gözle görülür bir fark yaratan, yüze gençliğin ışıltısını geri varan etkili bir tedavi olanağı sunar. Kontrollü kimyasal cilt yenileme sağlayan sistem, cilt sorunlarının giderilmesi ve cilt yapısının güçlendirilmesine katkıda bulunur. Tedavinin olumlu etkileri ilk seanstan sonra bile gözlenebilir; daha sağlıklı, daha parlak ve genç görünümlü bir cilt. Peeling etkisi ile cildi nazikçe soyan ve cildin farklı katmanlarında etkili bir hücre yenilmenmesi sürecini tetikleyen sistem, travma ve tahrişi minumuma indiri. Tedavi protokolü iki hafta arayla 5-6 seanslık bir kür ve evde uygulanan devam kitinden oluşur.

HydraFacial
HydraFacial daha sağlıklı bir cilt için tüm cilt tiplerinin özel ihtiyaçlarım karşılayan bir bakım sistemidir. Cildi derinlemesine temizleme, besleme, nemlendirme, yenileme, soyma, antioksidan koruma ve akne tedavisinin kombine edildiği bu sistem, tüm dünyada rağbet gören etkili bir tedavidir. Markaya patentli Vortex teknolojisi ile antiaging içeriklerin cildin derin tabakalarına ulaşmasını sağlayan tedavinin ilk adımı cildi ölü hücrelerden, siyah noktalardan, aşırı yağlardan arındırma ve cildi mikro düzeyde soymadır. Daha sonra vakumlu başlık ile cilde hyalüronik asit, peptidler ve antioksidanlar içeren bir solüsyon pompalanır. Cildin daha canlı, aydınlık ve genç görünmesini sağlayan tedavinin son adımı ise ışık terapisidir. Cildin ihtiyacına göre cilde mavi led ışık (yağlı ciltlerde sebum üretimini dengeler) ya da kırmızı led ışık (kolajen üretimini tetikler) uygulanır. Tüm bu aşamaların sonucunda daha parlak, canlı, sıkı, siyah noktalardan arınmış, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt görünümü elde edilir. Dört mevsim uygulanabilen PhFormula tedavisi, cildin ihtiyaçlarına bağlı olarak 3- 6 seanslık kürler şeklinde tasarlanır. Yaklaşık 45 dakika süren işlem sonrasında sosyal yaşamınıza hemen geri dönebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir