Cilt Bakımı, HydraFacial, Modern Medikal Estetik

Profesyonel Cilt Bakımı HydraFacial

Hava kirliliği, ilerleyen yaş, stres gibi bir çok faktörden kaynaklı olarak cildimizin eski canlılığını yitirebiliyoruz.  Bu aşamada yüz için canlandırıcı bakım ve uygulamalar devreye giriyor. Cilt problemlerinde ve bakımında kullanılan HydraFacial, Amerika’da son beş yıldır en iyi cilt yenileme sistemi olarak seçilen bir cihaz.Cilt problemleri, cilt lekeleri ve siyah noktalardan kurtularak kaliteli bir cilde sahip olabilirsiniz.

Profesyonel bir bakım olan HydraFacial ile derideki üst tabakayı vakum yardımıyla temizleyerek daha hassas ve derin bir uygulama yapılır. Temizliği takiben vakumlu ve püskürtmeli bir cihaz yardımıyla deri altına nemlendirici, besleyici ve anti-aging özellikli aktif ürünler verilerek, gözenekler ve siyah noktalar temizlendikten sonra yüksek basınçlı püskürtme ile derinin nemlendirilmesi ve yaşlanma sürecini yavaşlatıcı ürünlerin cilt altına ulaşması sağlanıyor.

Hydrafacial uygulamasında kullanılan solüsyonlar; anti-oksidanlar ve hyaluronik asit cildi  derinlemesine besliyor, kaybettiği nem ve elastikiyeti geri kazandırıyor. Hydradermabrazyon yöntemi cilt temizleme, yenileme, nemlendirme, soyma,  antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin kombine edildiği sistemdir. Her cilt tipine uygun bir cilt bakım sistemi olan Hydrafacial ile cilt kırışıklıkları, cilt lekeleri, siyah noktalar, büyük gözenekler, yağlı cilt problemleri, akne tedavisinde istenilen sonuçları almak mümkün.

Cilde zararı var mı?

Hydrafacial kişinin cildi için yaptırabileceği önemli uygulamalardan biridir. Hydrafacial yöntemi cilde zarar vermeden cildin ihtiyacı olan anti-oksidanları, nemi ve mineral cilde sağlıyor. Özel bir teknik kullanan hydrafacial, bir yandan cildi besler bir yandan cildi ölü hücreler, siyah noktalar ve aşırı yağdan arındırır. En hassas ciltlerde bile güvenle yapılan bir işlem. Hydrafacial işlemi ince çizgileri, güneş lekelerini ve aşırı yağlanmayı giderir.

Kimler yaptırabilir ve uygulaması nasıl?

Cildinin sağlıksız ve cansız göründüğünü düşünenler, aşırı yağlanma ve yüzeysel kırışıklıklarından şikâyetçi olanlar için Hydrafacial iyi bir seçenektir. Acısız ve konforlu bu işlemin uygulama süresi 30 dakikadır. Cilde zarar vermeden sağlığını geri kazandırarak, iyileşme ve gençleşme etkisi sağlayan bir uygulamadır. Hydrafacial, sadece cilt yenileme ve leke tedavisi amaçlı değil, ışıltınızı daim kılmak  ve cilt sağlığını korumak için de ayda bir uygulanabilir.

Özellikle genç cilt problemleri ve siyah nokta temizliğinde acısız oluşu bizi ve hastalarımızı memnun ediyor. Diğer uygulamalarımız ile birleştirdiğimizde sonuçlarımız daha da iyiye taşınıyor. Tedavi amaçlı uygulamalar ise haftada bir 6 defa yapılıyor. 4 mevsim yapılabilen bu işlemin özellikle mevsim geçişlerinde yapılması ve cildi yeni mevsime hazırlaması büyük bir avantaj. Cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyor ve lekelerle kırışma riskini azaltıyor. Bahar aylarının bu işlem için en uygun dönemler olduğunu söyleyebiliriz.

İyileşme süresi

Uygulama profesyonel bir bakım olduğu için anında etkisini gösteriyor. Akabinde neme doyurulan ve kuvvetli anti-oksidanlar sayesinde toksinlerden arındırılan cilt, anında ışıldıyor. Vakum teknolojisi sayesinde ciltteki ölü deri ve siyah noktalar temizleniyor, gözeneklerin içlerindeki fazla sebum çekilerek alınıyor ve cihazın arkasında bulunan atık haznesine depolanıyor. İşlem bitiminde bu depolama haznesine baktığınızda ciltteki ölü doku ve kiri hemen görebiliyoruz. Kişiler uygulamadan hemen sonra sosyal yaşamlarına geri dönebiliyor çünkü cilde herhangi bir hasar vermemiş oluyoruz. Hatta ciltlerindeki ışıltı anında fark ediliyor.

Etkisi ne kadar sürer

Cilt temizliği ve bakımını aylık rutin olarak öneriyoruz ama cilt analizi yapıldıktan sonra, cilt tipinize göre 4-6 seans arasında uygulanıyor. Yılda iki kez bu serinin tekrarlanması cilt sağlığınız için etkin sonuçlar veriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir