Ultherapy ile Yüz Germe ve Yüz Ovalinin Şekillendirilmesi


Cilt gençleştirme uygulamalarından biri de fokuslanmış ultrason tekniği olan ultherapy'dir.

Ultherapy Nedir?

Ultherapy, ultrason enerjisini kullanır ki ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir güvenle kullanılmaktadır. Şimdi aynı teknoloji ile sakmış ve kırışmış ciltler operasyona gerek olmaksızın sıkılaştırılmakta ve düşük kaşlar kaldırılmaktadır.

DeepSEE teknolojisinin kullanıldığı ultherapy yönteminde, fokus ultrason ile cildin derin tabakalarında ısı odakları yaratılır. Bu sayede cilt, kendi onarım sürecini oluşturarak yeni kollajen üretimine başlar ve ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi ortaya çıkar. Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt, istenen ideal görünümüne 3 ay içinde ulaşır.

 

Ultherapy'nin işleyişi nasıldır?

Diğer ultrasound prosedür-lerinde olduğu gibi uygulama başlığı cilde değdirilerek uygulamayı yapacak doktorun çalışma alanını planlayabilmesi için cilt ve cilt altı dokusu ultherapy cihazının ekranında görüntülenir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4.5 ve 3 mm. altına fokuslanmış termal hasar odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi tahrip edilmez. Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar ve ciltte yeni kollajen oluşumu sağlanır. 

Tedaviden hemen sonra neler olur?

Ultherapy uygulamasının hemen ardından kişi günlük aktivitelerine geri dönebilir. Oluşabilen kızarıklık birkaç saat içinde normale döner.

Ultherapy güvenli bir yöntem midir?

Yöntem, "FDA" onayına sahiptir. 

 

 

 

Nasıl sonuçlar beklenmelidir?

Tedavi ile birlikte rejeneratif süreç başlatılır fakat tüm sonucun ortaya çıkması 2-3 ay içinde olacaktır.

Görünür etkileri; sarkmış ciltlerde lifting etkisi,sıkılaşma ve toparlanmadır. 

Modern Medikal Estetik ile ilişkili diğer konular

Daha Sıkı Bir Cilt İçin…

Yüzünüze, yaşla beraber kaybolan formunu yeniden kazandırmanın bir yolu da cildinizi sıkılaştırmaktan geçiyor. Yeni nesil lazerlerle cildinize bu gençlik dokunuşunu vermek mümkün.
Devamını Oku

RevLite Cilt Yenileme

Yeni nesil sistemle birlikte giderek kendini geliştiren lazer teknolojilerinin son örneklerinden biri de Revlite lazer. Farklı dalga boylarındaki ışık enerjisi ile ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek, cildin parlak, taze bir görünüme kavuşuyor....
Devamını Oku

Thermage Cpt İle Etkili Anti-Aging

Radyofrekans teknolojisi ile etki eden Thermage CPT, başarısı kanıtlanmış bir sistemin en mükemmeleştirilmiş versiyonu. Yüz, göz çevresi ve vücuttaki yaşlanma belirtilerini geri döndüren teknolojinin sırrı cildin kolajen üretimini tetikleyerek, gençleşme ...
Devamını Oku

Yüz Uygulamasında Botoks Nedir?

Genç ve güzel görünmek her zaman kadınların ilgisini çekmiştir. Genetik kodumuzun değişmesi olan yaşlanma sürecine hepimiz maruz kalmaktayız
Devamını Oku

Scarlet S ile Gelen Cilt Güzelliği

Cilt tonunu eşitlemeye ve ince kırışıklıkların oluşumunu azaltmaya yardımcı iki yeni yöntem, genç ve ışıl ışıl bir cilt vadediyor. Scarlet s ve ClearLift'i Doktor Buket Yıldırım anlatıyor.
Devamını Oku