Modern Medikal Estetik

Ultherapy ile Yüz Germe ve Yüz Ovalinin Şekillendirilmesi

Cilt gençleştirme uygulamalarından biri de fokuslanmış ultrason tekniği olan ultherapy’dir.

Ultherapy Nedir?

Ultherapy, ultrason enerjisini kullanır ki ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir güvenle kullanılmaktadır. Şimdi aynı teknoloji ile sakmış ve kırışmış ciltler operasyona gerek olmaksızın sıkılaştırılmakta ve düşük kaşlar kaldırılmaktadır.

DeepSEE teknolojisinin kullanıldığı ultherapy yönteminde, fokus ultrason ile cildin derin tabakalarında ısı odakları yaratılır. Bu sayede cilt, kendi onarım sürecini oluşturarak yeni kollajen üretimine başlar ve ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi ortaya çıkar. Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt, istenen ideal görünümüne 3 ay içinde ulaşır.

 

Ultherapy’nin işleyişi nasıldır?

Diğer ultrasound prosedür-lerinde olduğu gibi uygulama başlığı cilde değdirilerek uygulamayı yapacak doktorun çalışma alanını planlayabilmesi için cilt ve cilt altı dokusu ultherapy cihazının ekranında görüntülenir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4.5 ve 3 mm. altına fokuslanmış termal hasar odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi tahrip edilmez. Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar ve ciltte yeni kollajen oluşumu sağlanır. 

Tedaviden hemen sonra neler olur?

Ultherapy uygulamasının hemen ardından kişi günlük aktivitelerine geri dönebilir. Oluşabilen kızarıklık birkaç saat içinde normale döner.

Ultherapy güvenli bir yöntem midir?

Yöntem, “FDA” onayına sahiptir. 

 

 

 

Nasıl sonuçlar beklenmelidir?

Tedavi ile birlikte rejeneratif süreç başlatılır fakat tüm sonucun ortaya çıkması 2-3 ay içinde olacaktır.

Görünür etkileri; sarkmış ciltlerde lifting etkisi,sıkılaşma ve toparlanmadır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir