Dolgu Uygulamaları, Modern Medikal Estetik, Ultherapy

Doğal Görünümü Hedefleyen Sofistike Yaklaşımlar

Kozmetik sektörüne, daha genç görünmek isteğiyle başvuran kadınların tercihleri son günlerde değişti. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Buket Yıldırım “Artık arzu edilen, yaşının bakımlısı görünmek, yaşlanırken güzelliğini ve çekiciliğini kaybetmemek. Yeni teknik ve teknolojiler ışığında; yenilenmiş bir cilt, doğal, şık ve bakımlı  görünmek isteyenler için, iyileşme süreci gerektirmeyen ameliyatsız  yüz germe seçenekleri mevcut.

Yaşlandıkça yüzümüz yerçekiminin etkisiyle sarkar ve doğal hacmini yitirir. Bu hacim geçmişten hatırladığımız dolgun elmacık kemiklerini yaratır. Ameliyatsız yüz germe, yüze hacmini geri kazandıran enjekte edilebilir dolgularla ve yüz germe cihazlarıyla birlikte son 5 yıl içinde köklü bir değişiklik geçirmiştir.”

Yüze yapılan yağ enjeksiyonları hacmi uzun süre geri kazanırsa da, küçük cerrahi prosedürleri gerektirmeyen birçok enjekte edilebilir tedaviler mevcut. En iyi sonuçları alabilmek için en yeni ve en etkili yüz germe cihazlarıyla, dolgu enjeksiyonlarını beraber kullanmak gerekiyor.

Ulthera ile Ameliyatsız Yüz Germe

Ulthera cildi germe ve renklendirme için kullanılan ameliyatsız bir ultrason tedavisidir. Bu tedavi ile ciltteki kollajen doğal bir şekilde yenilenir ve güçlenir. Gözlere daha açık bir görünüm getirmeyi, kaşları kaldırmayı, daha belirgin bir çene hattı yaratmayı ve daha sıkı bir boyun yaratmayı başarır.60 dakika süren tek seanslık bir tedavidir. İyileşme süresi gerektirmez ve 2-3 ay içerisinde sonuçlar yavaş yavaş gözle görülür hale gelir.

Ulthera estetikte ultrason enerjisi üzerine kurulmuş, tedavi esnasında cildi görüntüleyen, FDA onayını almış ve non-invaziv bir şekilde yüzü kaldırabilen bir cihazdır. Cildin yüzeydeki katmanlarını (ince çizgiler, kırışıklıklar, pigment değişimleri gibi) iyileştirmeye dayalı lazerlerden farklıdır. Ulthera lazerlerden farklı olarak cildin derindeki katmanlarını ve estetik cerrahinin yöneldiği cilde destek veren temel katmanı hedef alır. Yüzün bu katmanına SMAS, boyundakine ise Platysma adı verilir. Ultrason ile cildin üst katmanlarını atlayıp doğru derinliklere, doğru miktarda enerjiyi vererek SMAS’ı ve Platysma’yı önce daraltarak sonra kaldırabiliyoruz. Ultrason ile enerjinin nereye aktarılacağını da görebiliyoruz.

Ulthera ameliyatla aynı sonuçları vermese de, ameliyatsız bir şekilde gözle görülür sonuçlar isteyenler için cazip bir alternatif. Ulthera’nın cazibesi cilt sarkması belirtileri gösteren hastalar için de var. Cilt sarkması genellikle önce alında görülür ve daha sonra göz kapaklarındaki fazla cilt ile daha az açık bir göz görünümü yaratarak aşağılara iner. Yanaklarda ve boyunda cilt sarkmasına, orta yanak yassılaşmasına, nazolabial(burun-dudak) katlanmalarına, çenede çizgilere, aşağı bakan ağıza, çene çizgisinin kaybolmasına, gıdığa ve çene altında sarkmaya sebep olur. Cildine yatırım yapmak isteyen genç hastalar, en son yeniliği isteyen moda belirleyiciler ve başka tedavileri tamamlamak isteyen hastalar da Ulthera için ideal adaylardır.

VShape ile V Şeklinde Yüz

V şeklindeki yüz idealdir çünkü yüzün daha feminen, güzel ve çekici görünmesini sağlar. Birçok ünlünün ve idolün V şeklinde yüzleri vardır. Hatta bazıları çenelerini V şekline getirmek için estetik cerrahiye bile yönlenmişlerdir. Bütün dünyadaki güzellik standardı yüzün V ya da diğer bir deyişle kalp şeklinde olmasıdır. İlerleyen zamanla yüz şekli bu formunu kaybeder.

VShape yüz uygulaması, ameliyata başvurmadan yüz germe, çene-gıdı ve boyun bölgesini yeniden şekillendirmek için özel olarak geliştirilmiş bir sistemdir. Köşeli çeneleri, fazla kilo veya yağ dokusunun aşağıya doğru sarkmasıyla U şeklini almış yüzlere yeniden sıkı ve genç bir görünüm kazandırır. Tüm cilt tiplerinde kullanılabilen, yıl içinde herhangi bir zamanda yapılabilen ve iyileşme süreci içermeyen güvenli ve non-invaziv bir prosedür.

Vshape yüz kontörü, ultrasonu radyofrekansla birleştirip yağ hücrelerini küçültür ve cildi sıkılaştırır. Ultrason dalgaları sıcak ve soğuk tarzı dalgalar olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Sıcak dalgalar tedavi edilecek bölgeyi önceden ısıtır ve bunu yağ hücrelerine etki eden soğuk dalgalar izler. Sıcak ve soğuk ultrason dalgalarının ikiside yağ hücrelerini hedeflemiştir ve bunları çevreleyen dokulara hiçbir zarar vermemektedir. Arkasından uygulanan radyofrekans dalgaları, cildi emniyetle ısıtarak bağ dokusunun çekmesini sağlar. Böylece ciltte sıkılaşma sağlanır.

Yenilikçi iki modu( ultrason ve radyofrekans) sayesinde FDA onayını almıştır.

VShape, hastaları hemen görülen ve uzun süren sonuçlarıyla motive eden bir teknoloji. İstenilen sonuçlara ulaşabilmek için genelde 10 gün aralıklarla 4-6 seans çalışmak gerekiyor. En cazip noktalarından birisi de tedavi esnasında hiç ağrı hissedilmemesidir.

Hyalüronik Asit Dolgu Maddeleri Enjeksiyonu

Çoğunlukla ameliyatsız yüz germe uygulamaları, dolgu enjeksiyonlarıyla birleştirilir, kombine edilir. İki tedavinin beraber yarattığı etkiler hayret vericidir. Dolgu enjeksiyonu yüze yaşlanma ile azalan hacmi geri kazandırır. Ulthera ve VShape ise yaşlanma ile gevşeyen cildi sıkılaştırır, yüz kontörlerini ve yüz ovalini toparlar. Yüzün deformasyonu elmacık kemiklerindeki, şakaklardaki, dudaklardaki ve ağız çevresindeki bölgedeki dolgunluğun gitmesine neden olur. Eskiden ışık varken, artık gölgeler vardır. Yüze eski hacmi geri kazandırılınca, gölge oluşumu ters teper. Işık yansıması geri kazandırılır ve enerjik, zinde görünüm restore edilir.

Dolgu maddesi enjeksiyonları hastanın özel ihtiyaçlarına göre planlanır ve kişiselleştirilir. Hastalarımız çoğunlukla elmacık kemiklerinin daha az düz olmasını istiyorlar. Yanaklardaki dolgunluğun gitmesiyle, yüz kalp şeklinden kareye dönüşür. Dolgu enjeksiyonuyla yanakları desteklemek kalp şeklini yeniden oluşturmada önemli adımlardan biridir. 

Ürün lokal anestezi ile verilir ve rahatsızlık minimaldir. Her enjeksiyonda görülebileceği üzere, geçici şişlik ve morarma görülebilir. Bunun dışında bir iyileşme süresi gerektirmez. Ortalama olarak etkileri, kullanılan malzemeye göre 1-1.5 yıl sürer. Fakat bu süre hastanın cildine, yaşam tarzına ve hangi tedavileri gördüğüne çok bağlıdır. Hastalar canlanmış ve dinlenmiş görünümlerini zaman içerisinde rötuş randevuları alarak da uzatabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir