Modern Medikal Estetik

Işıltılı Bir Yüz ve Dinlenmiş Bakışlar


Yüzümüzde yaşlanma ve yorgunluk belirtilerinin ilk görüldüğü yer göz altlarıdır. Hassas ve ince bir cilt tabakasıyla çevrili göz altlarında sıklıkla olan problemler çökme, mor halkalar, gözyaşı oluklarının belirginleşmesi ve torbalanmalardır.

Göz altı morluğunun nedeni, genelde genetik olarak bilinir ancak düzensiz uyku, yorgunluk, stres, yetersiz beslenme, sigara kullanımı bu durumu artırıcı unsurlardır.

Kişi, ne kadar dinlenmiş olsa da yine de yüzünde onu yorgun ve uykusuz gösteren bir ifade varsa bunun sorumlusu göz altında oluşan çökmeler, torbalanmalar ve koyu renkli halkalardır. İşte tam burada devreye medikal estetik uygulamalar ve buradaki önemli yenilik, göz altı ışık dolgusu uygulaması girer. Bu uygulama göz altıyla ilgili problemlerin giderilmesine ve cildin uzun sureli yapılandırılmasına yardımcı olur.

Göz altı bölgesi özel bir yağ dokusuyla çevrilidir ve bu yağlı bölge, konumunu septum denilen doğal bir bariyer ile korumaktadır. Bu doğal bariyer, yaşın artışı ve genetik nedenlerle yağ torbası tarafından ileriye doğru itilir. Yaşın ilerlemesiyle yüzdeki kemik yapısı da, inceldiği için geriye doğru hareket eder. Bunların sonucunda göz altı bölgesinde boşluk ve gölgeler oluşur.

Göz altı ışık dolgusu göz çevresini tedavi etmek için tasarlanmış doğal ve uzun süreli yeniden yapılandırma kompleksidir. İçeriğinde cildin yapıtaşlarından hyalüronik asit, cildi yeniden yapılandırma kompleksi olan 8 amino asit, 3 antioksidan, B6 vitamini, mineraller ayrıca hasta konforu için lidokain bulunur. Hyalüronik asit, vücumuzda doğal olarak bulunan bir proteindir ve cildin derin tabakalarında su tutarak nemlenmesini sağlar. Hyalüronik asit yaşla beraber azalır ve cilt nemini kaybeder, zayıflar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Göz altı ışık dolgusuyla, zamanla azalan hyalüronik asit tekrar cilde kazandırılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir