Işıltılı Bir Yüz ve Dinlenmiş BakışlarYüzümüzde yaşlanma ve yorgunluk belirtilerinin ilk görüldüğü yer göz altlarıdır. Hassas ve ince bir cilt tabakasıyla çevrili göz altlarında sıklıkla olan problemler çökme, mor halkalar, gözyaşı oluklarının belirginleşmesi ve torbalanmalardır.

Göz altı morluğunun nedeni, genelde genetik olarak bilinir ancak düzensiz uyku, yorgunluk, stres, yetersiz beslenme, sigara kullanımı bu durumu artırıcı unsurlardır.

Kişi, ne kadar dinlenmiş olsa da yine de yüzünde onu yorgun ve uykusuz gösteren bir ifade varsa bunun sorumlusu göz altında oluşan çökmeler, torbalanmalar ve koyu renkli halkalardır. İşte tam burada devreye medikal estetik uygulamalar ve buradaki önemli yenilik, göz altı ışık dolgusu uygulaması girer. Bu uygulama göz altıyla ilgili problemlerin giderilmesine ve cildin uzun sureli yapılandırılmasına yardımcı olur.

Göz altı bölgesi özel bir yağ dokusuyla çevrilidir ve bu yağlı bölge, konumunu septum denilen doğal bir bariyer ile korumaktadır. Bu doğal bariyer, yaşın artışı ve genetik nedenlerle yağ torbası tarafından ileriye doğru itilir. Yaşın ilerlemesiyle yüzdeki kemik yapısı da, inceldiği için geriye doğru hareket eder. Bunların sonucunda göz altı bölgesinde boşluk ve gölgeler oluşur.

Göz altı ışık dolgusu göz çevresini tedavi etmek için tasarlanmış doğal ve uzun süreli yeniden yapılandırma kompleksidir. İçeriğinde cildin yapıtaşlarından hyalüronik asit, cildi yeniden yapılandırma kompleksi olan 8 amino asit, 3 antioksidan, B6 vitamini, mineraller ayrıca hasta konforu için lidokain bulunur. Hyalüronik asit, vücumuzda doğal olarak bulunan bir proteindir ve cildin derin tabakalarında su tutarak nemlenmesini sağlar. Hyalüronik asit yaşla beraber azalır ve cilt nemini kaybeder, zayıflar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Göz altı ışık dolgusuyla, zamanla azalan hyalüronik asit tekrar cilde kazandırılır.

Modern Medikal Estetik ile ilişkili diğer konular

Daha Sıkı Bir Cilt İçin…

Yüzünüze, yaşla beraber kaybolan formunu yeniden kazandırmanın bir yolu da cildinizi sıkılaştırmaktan geçiyor. Yeni nesil lazerlerle cildinize bu gençlik dokunuşunu vermek mümkün.
Devamını Oku

RevLite Cilt Yenileme

Yeni nesil sistemle birlikte giderek kendini geliştiren lazer teknolojilerinin son örneklerinden biri de Revlite lazer. Farklı dalga boylarındaki ışık enerjisi ile ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek, cildin parlak, taze bir görünüme kavuşuyor....
Devamını Oku

Thermage Cpt İle Etkili Anti-Aging

Radyofrekans teknolojisi ile etki eden Thermage CPT, başarısı kanıtlanmış bir sistemin en mükemmeleştirilmiş versiyonu. Yüz, göz çevresi ve vücuttaki yaşlanma belirtilerini geri döndüren teknolojinin sırrı cildin kolajen üretimini tetikleyerek, gençleşme ...
Devamını Oku

Yüz Uygulamasında Botoks Nedir?

Genç ve güzel görünmek her zaman kadınların ilgisini çekmiştir. Genetik kodumuzun değişmesi olan yaşlanma sürecine hepimiz maruz kalmaktayız
Devamını Oku

Scarlet S ile Gelen Cilt Güzelliği

Cilt tonunu eşitlemeye ve ince kırışıklıkların oluşumunu azaltmaya yardımcı iki yeni yöntem, genç ve ışıl ışıl bir cilt vadediyor. Scarlet s ve ClearLift'i Doktor Buket Yıldırım anlatıyor.
Devamını Oku