Cilt İçin Etkin Yaklaşımlar

Zamana karşı meydan okumak ve pırıltılı bir cilde sahip olmak için çeşitli medikal estetik yöntemlerden faydalanıyoruz. Bunlar içinde yıllardır popularitesini yitirmemiş olan mezoliftingdir. Özellikle cansız, donuk ve renk düzensizliği olan ciltlerde mezolifting uygulamaları önemli bir yer tutmaktadır.

Mezolifting işleminde cilde ihtiyacı olan vitamin, aminoasit, hyalüronik asit gibi maddeler verilir. Tedavi sonrası yüz cildi daha nemli, daha ışıltılı, gölgelerinden arınmış görünür ve çizgiler azalır. Mezolifting işlemi kısa sürer ve işlemin ardından sosyal hayata geri dönülebilir.

Yaşlılık dediğimiz süreç cildi nemli, gergin, parlak tutan ve dokularımızda mevcut hyalüronik asitin yirmili yaşlardan itibaren azalmasıyla direkt olarak ilgilidir. Antiaging kremlerin de vazgeçilmez içeriklerinden olan hyalüronik asidin cilt üzerindeki önemi aşikardır. Ciltte gerginliği ve nemi sağlayan hyalüronik asidin azalmasıyla beraber cilt matlaşır, kırışır ve sarkar. Henüz bu sorunlar oluşmadan yaşlanma sürecini geciktirmek için "gençlik aşısı" olarak bilinen tedaviden yararlanmak mümkündür. Gençlik aşısının içinde, % 100 saf hyalüronik asit bulunur. 

Yirmili yaşlardan itibaren tüm cilt tiplerine uygulanabilen bu sistem, cildin biyo-revitalizasyonunu (canlandırılması) sağlar. Cildin altına enjekte edilmesiyle birlikte, hücresel işlevleri uyarır, fibroblastları harekete geçirerek daha genç ve sağlıklı bir cilt oluşumuna yardımcı olur. 

Yüz şeklinin dengeli hacimsel yapılandırılmasında da bir yenilik olan gençlik aşısı, zamanla deforme olan, çöken, kırışan dokuları da destekler ve doğal bir görüntü elde edilir. Sadece yüz değil boyun, dekolte ve ellerde de rejenerasyon sağlayarak daha genç bir görünüm kazandırır.

Düzeltilmesi zor kırışıklıklar bulunması halinde, dolgu maddesi enjeksiyonu öncesi gençlik aşısı uygulaması faydalı olur. Nitekim gençlik aşısı, konsantrasyonu sayesinde, yapısı bozulmuş kollajen lifler arasındaki boşluğu korur ve dokularda yeni kollajen liflerinin normal düzenine yardımcı olarak bir onarım süreci başlatır. Böylelikle daha sonra uygulanacak dolgu maddeli estetik girişim için uygun koşullar yaratılmış olur.

Gençlik aşısı içinde bulunan hyalüronik asit molekülü, farklı üretim teknolojisiyle kendisiyle çapraz bağlanır (auto cross-linked) böylece cilt altında uzun sure kalır. Yani cilt parlaklığını, canlılığını, genç görünümünü muhafaza eder.   

Modern Medikal Estetik ile ilişkili diğer konular

Daha Sıkı Bir Cilt İçin…

Yüzünüze, yaşla beraber kaybolan formunu yeniden kazandırmanın bir yolu da cildinizi sıkılaştırmaktan geçiyor. Yeni nesil lazerlerle cildinize bu gençlik dokunuşunu vermek mümkün.
Devamını Oku

RevLite Cilt Yenileme

Yeni nesil sistemle birlikte giderek kendini geliştiren lazer teknolojilerinin son örneklerinden biri de Revlite lazer. Farklı dalga boylarındaki ışık enerjisi ile ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek, cildin parlak, taze bir görünüme kavuşuyor....
Devamını Oku

Thermage Cpt İle Etkili Anti-Aging

Radyofrekans teknolojisi ile etki eden Thermage CPT, başarısı kanıtlanmış bir sistemin en mükemmeleştirilmiş versiyonu. Yüz, göz çevresi ve vücuttaki yaşlanma belirtilerini geri döndüren teknolojinin sırrı cildin kolajen üretimini tetikleyerek, gençleşme ...
Devamını Oku

Yüz Uygulamasında Botoks Nedir?

Genç ve güzel görünmek her zaman kadınların ilgisini çekmiştir. Genetik kodumuzun değişmesi olan yaşlanma sürecine hepimiz maruz kalmaktayız
Devamını Oku

Scarlet S ile Gelen Cilt Güzelliği

Cilt tonunu eşitlemeye ve ince kırışıklıkların oluşumunu azaltmaya yardımcı iki yeni yöntem, genç ve ışıl ışıl bir cilt vadediyor. Scarlet s ve ClearLift'i Doktor Buket Yıldırım anlatıyor.
Devamını Oku