Cilt Bakımı, Kimyasal Peeling

Cilt Bakımında Ph Formula

Hepimizin istediği, parlak, berrak, ışıltılı, yumuşak ve taze bir cilt. Cildinize iyi bakmak için yapmanız gereken doğru bakımı tercih etmek ve çizgilerin güzelliğinize gölge düşürmesini önlemektir aynı şey genişlemiş gözenekler ve lekeler için de geçerli.

Lekeli ve Donuk Bir Cilt
Leke problemini tetikleyen sebepler güneş ve çevresel faktörlerdir ve kahverengi lekeler sadece cildinizin görünümünü değil, cildin fonksiyonlarını yerine getirme kapasitesini de olumsuz. Gözenek yapısını ve cilt tipini genetik kod belirlese de, yaşlanmayla birlikte ciltteki kolajenin azalması herkesin yaşadığı ortak bir sorundur. Ve kolajen kaybına bağlı olarak sıkılığını kaybettikçe gözenekler de giderek daha belirgin bir hal almaya başlar. Hormonlar ve güneş, ciltteki, melazma denen renk değişiminin ana nedenleridir. Akneler de leke problemine neden olan bir diğer faktör olarak karşımıza çıkar. Yaş ilerledikçe yaşanan bir diğer problem de cildin daha donuk ve cansız görünmesidir. Ölü deri hücreleri, gençlikteki gibi hızlı ve düzenli bir şekilde dökülmediği için cilt yüzeyinde birikmeye ve cilde donuk, mat bir görünüm vermeye başlarlar. Yaş almanın ciltte yarattığı değişime bir de güneş hasarı eklendiğinde, ortaya parlaklığını kaybetmiş, yorgun bir cilt çıkıyor.

Bu süreci geri döndürebilmek için bütünsel bir cilt bakım yaklaşımını benimsemek gerekiyor. PhFormula cilt bakım sistemi, ciltteki kırışıklıkların, ince çizgilerin görünümünü hafifleten, kolajeni uyararak, lekelerin ve ton farklılıklarının görünümünü azaltan, cilt dokusunu yenileyerek ölü derinin cilt yüzeyinden temizlenmesini ve genişlemiş gözeneklerin küçülmesini sağlayan, tüm bunları yaparken de sizi sosyal hayatınızdan uzaklaştırmayan bir tedavi prensibiyle etki ediyor.

Kontrollü Cilt Bakımı Sistemi (Ph Formula)
Cildi derinlemesine temizleyen anti-aging etkili PhFormula sistemi ile lekeleri giderme konusunda başarılı sonuçlar elde etmek mümkün. Tedavi protokolünde aktif içeriklerden oluşan bir ürün, cilt temizleyici, bir geri kazanım, UV koruyucu ve cilt yenileme sonrasında kullanılmak üzere bir kremden oluşan kitlerin kullanıldığı sistem, yenileme öncesi ve sonrası ev bakım kiti olarak tasarlanmıştır. PhFormula tedavisi, kozmetik ve kontrollü kimyasal cilt yenileme uygulaması olarak bilinen peeling yöntemlerinden farklıdır. PHFormula, PH-DVC™ biyo-yararlanım gönderim kompleksinin güçlendirilmiş özelliğiyle alfa hidroksi, alfa keto, alfa beta ve poli- hidroksi asitlerini birleştiren benzersiz ilk ürün serisidir. Cildi ölü deriden arındırmaya yarayan soyucu sistemler, alfa hidroksi asit ve retınoid içerikli ürünler ciltte enflamasyona ve tahrişe yol açabilir. Tüm cilt tiplerinde ölü derinin atılması önemli ve gerekli bir işlemdir, ancak bu işlemin çok sık yapılmasının cilt bariyerini olumsuz etkileyebilir. Cilt yüzeyinde kontrolsüz hasar oluşturan ürünlerdense içeriğinde azelaik veya mandelik asit gibi cildi rahatlatan, enflamasyonu önleyen içeriğe sahip ürünleri kullanmaya özen gösterilmeli.

Kişiye Özel Peeling
PhFormula, bilinen kimyasal peeling uygulamalarından farklı olarak yanma, pullanma gibi yan etkiler olmadan, dört mevsim uygulanabilen bir tedavi olarak, eski nesil kimyasal peeling sistemleri ile kıyaslandığında bir devrim niteliği taşıyor. Cildin doğal yağını da alarak cilt bariyerine zarar veren bazı soyucu ürünler ciltte kuruma, kaşıntı ve kızarmaya neden olabiliyor. Kırışıklıktan lekeye kadar farklı cilt problemlerine çözüm sunan PhFormula, içeriğinde kimyasal asitler bulunmasına rağmen tahriş, kızarma, yanma gibi yan etkileri olmaması, yarım saat süren işlem sonrasında hemen sosyal hayatınıza dönebilmeniz ile yeni nesil bir cilt bakım sistemi olarak ön plana çıkıyor.

Ph Formula uygulamasının temeli canlandırıcı ilaç ve kontrollü cilt yenileme yapılanması konsepti üzerine tasarlanır, alışılagelmiş peelinglerden tamamen farklı ve kişiye özel hazırlanır. Dermatolojik, cildi yeniden yapılandıran bir sistem olarak geliştirilen bu yenilikçi tedavi, yaşlanma, hiperpigmentasyon, kronik kızarıklık ve akne gibi cilt sorunlarında da başarılı bir uygulama sunuyor. İlk seanstan hemen sonra bile ciltteki olumlu değişiklikler gözlense de birkaç seans sonrasında cildin kalitesindeki iyileşme giderek artıyor: Cilt daha pürüzsüz, daha parlak görünüyor, elastikiyeti artıyor. Cildin durumuna ve hedeflenen sorunlara göre kürler 3- 6 seans olarak uygulanıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir