Lazer Epilasyon

Ütüleme Epilasyon; lazer enerjisi kullanılarak vücuttaki istenmeyen tüyleri azaltmanın bir yoludur. Epilasyonun amacı kıl köküne kalıcı hasar vererek o follikülden daha fazla kıl oluşmamasını sağlamaktır. Vücutta kıl olan her bölgeye uygulanabilen epilasyon, istenmeyen tüylerde yoğunlaşan lazer enerjisi ile etki gösterir.

Önceki yıllarda yapılan lazer uygulamalarında ince ve açık renkli tüyler kalabiliyordu. Ancak, günümüzde lazer teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte farklı ten ve tüy rengi kombinasyonlarına sahip kişilere de ütüleme epilasyon veya Buz Lazer uygulanabilmekte ve başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Ütüleme ve Buz Lazer teknolojisi aynı anda iki dalga boyunda atış yaparak bronz ten de dahil olmak üzere, daha açık ve ince kıllara da atış yapabilir.

Tüyler Nasıl Kayboluyor?

Epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile lazer ısısı, doğrudan kıl kökünü hedef alan ısıya dönüşür. Lazerden çıkan ışın, kıl köküne iletilir. Kıl kökü, 45 derece ısı ile karşılaşınca follikül tabanı hasar görür ve kılcal damarlar kapanır,  böylece artık daha fazla kıl oluşmaz. Bu işlem, kılı çevreleyen deri alanında etkili değildir. Kıl kökü tarafından emilen enerji, ısıya dönüşerek kılın kök hücresini tekrar büyüyemeyecek şekilde tahrip eder.

Kaç seans uygulanması gerekir?

Kıllar, anajen, katajen ve telojen olarak adlandırılan döngüler halinde büyür. Anajen kıl folikülü kan yoluyla beslenen , aktif ya da büyüyen kıldır. Diğer iki döngü dökülme ve dinlenme aşamalarıdır.Sadece anajen aşamasındaki kıl, işlemden etkilenebilir. Bu yüzden belli aralıklarla, anajen döngüdeki dönemlerde tedavi yapılmalıdır.

Aktif aşamadaki kıl köklerini lazer ışığı etkilemekte, pasif kökler, aktif hale geldiklerinde bunlara da uygulaması gerekecektir. Çözüme ulaşmak için  birkaç ütüleme ve buz lazer epilasyon seansına ihtiyaç duyulur. Kişiden kişiye, bölgeden bölgeye kılların kalınlığı ve yoğunluğu farklı olduğu için seans sayısı değişmektedir. Ortalama olarak 6-8 seans yeterli olmakta ve cilt tipine göre de epilasyon uygulamasında doz seçimi yapılmaktadır.

Her seans kaç dakika sürmektedir?

Ütüleme ve Buz lazer cihazlarının özelliklerine göre, yüz uygulaması 3-4, bıyık 1-2, erkek sırtı ve bacaklar gibi büyük bölgelerde ise 30-60 dakikalık sürelerde tedavi edilir.

Güvenli mi?

Soprano lazer epilasyon sistemleri FDA (Amerikan gıda ve ilaç idaresi) onaylıdır.

Tüm cilt tiplerinde uygulanabilir mi?

Ütüleme ve buz lazer teknolojileriyle geçmişte başaramadığımız bir çok tüy ve cilt çeşitlerinde tedavi yapabiliyoruz. Ayrıca bronzlaşmış cilde de uygulanabildiğinden planlarınızla ilgili zaman kısıtlaması olmayacaktır.

Yaz Sıcaklarında Buz Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonu cilde lazer enerjisi göndererek tüylerin köklerine ulaşarak tüylerin uzama işlevini kaybetmesini sağlayan epilasyon sistemidir. Kullanılan lazerin dalga boyu , tüy köklerine siyah rengi veren melanin pigmenti tarafından emiliyor.
Devamını Oku

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Kadınlarda olduğu gibi, erkeklerde de istenmeyen tüyler, kötü ve rahatsız edici bir görüntü yaratır. Erkeklerde özellikle; sırt, el üstü, koltuk altı, omuz, ense ve elmacık kemikleriyle kulak üstü bölgesi, tüylerin yoğun olarak toplandığı bölgelerdir. Genellikle bu tüylere, erkek bakım salonlarında, "sir ağda" ile çözüm aranır; fakat bir yöntem de LAZER EPİLASYONDUR.
Devamını Oku

Soprano Ice ''Buz Lazer''

Lazer epilasyon sistemleri yıllardır hayatımızın içinde ve bakımımızın bir parçası haline geldi. Bu sistemlerde teknolojiyle ilgili bugüne kadar henüz çözümlenmemiş bazı dezavantajlar vardı. Bunlar; uygulama anında hissedilen acı, sadece kış aylarında uygulanabiliyor olmaları ve koyu tenli kişilerde sağlanan faydanın azalmasıydı. Özellikle acı eşiği düşük olanlarda, seanslar konforsuz geçiyordu.
Devamını Oku

İstenmeyen Tüyleri Ütüleme Epilasyonla Azaltın

Vücuttaki istenmeyen tüyleri, "ütüleme epilasyon" ile azaltmak mümkün. Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri azaltmak için bir yöntem, "ütüleme lazer" ise farklı bir uygulama. Bu uygulama, yapılan bölgede masaj etkisi yapar ve aynı zamanda bacak ve koltuk altı tüylerini azaltmayı sağlar.
Devamını Oku

Ütüleme Lazer Epilasyon İle Rahatlık

İstenmeyen tüyleri azaltmanın yollarından biri de lazer epilasyondur. Teknoloji, güzelliğe hizmet etmeye devam etmekte. Lazer epilasyon için kullanılan cihazlardan biri de "Diode lazer" sistemidir.
Devamını Oku