İstenmeyen Tüyleri Ütüleme Epilasyonla Azaltın

ütüleme epilsayon

Vücuttaki istenmeyen tüyleri, "ütüleme epilasyon" ile azaltmak mümkün. Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri azaltmak için bir yöntem, "ütüleme lazer" ise farklı bir uygulama. Bu uygulama, yapılan bölgede masaj etkisi yapar ve aynı zamanda bacak ve koltuk altı tüylerini azaltmayı sağlar.

Saniyede 10 atış yapabilen teknolojisi ile tüm vücut epilasyonunun da gerçekleştirilebildiği yöntemde, kıl follikülünün yavaş yavaş ısıtılarak ütülenmesi ve atış aralarında hızla soğutulması sağlanır.

Lazer teknolojisindeki gelişmeler epilasyon uygulamalarında da yerini aldı. Daha önce sadece kış aylarında ve açık tenlilere uygulanan epilasyon, "ütüleme lazer" sayesinde dört mevsim, bir çok farklı cilt tonuna uygulanabilir hale geldi. Seanslar ütüleme eylemine benzeyen uygulama ile gerçekleştirilir.

Ütüleme lazer epilasyon, bikini bölgesine de uygulama kolaylığı sunar. Vücudun hassas bölgelerindeki uygulamalarda acı daha fazla hissedilir. Yöntemde, lazer aparatı ile yapılan sık atışlar, kıl follikülüllerini yavaş yavaş ısıtır ve atış aralarında hızla soğutur. Uygulama aparatında, temasla soğutma sistemi bulunur. Bu nedenle, hasta, uygulama esnasında kendisini masaj rahatlığında hisseder.

Eskiden, ince tüylerden kurtulmak için, iğneli epilasyon, ağda gibi uygulamalar yaptırılırdı. Ütüleme epilasyon cihazı, açık renkli ve çok ince tüyleri de azaltabilir. Sonuç almak için ortalama 4-6 seans yapılır. Mevcut kılların, ilk seansta yaklaşık yarısı yok olurken, ikinci seansta bu oran % 20'ye düşer. Seanslar, çalışılan bölgeye bağlı olarak değişmekle beraber, genelde 1-2 ay aralıklarla tekrarlanır.

Lazer Epilasyon ile ilişkili diğer konular

Güle Güle İstenmeyen Tüyler, Merhaba Pürüzsüz Bir Ten!

İstenmeyen tüyler…Vücudun orasında, burasında... İstenmeyen tüyler her yerde! Ancak bu durum, öyle kalması gerektiği anlamına gelmez.
Devamını Oku

Lazer Epilasyonun, En Hızlısı, En Konforlusu

Lazer epilasyon uygulamaları sırasında acı her zaman varolmuştur. İleri teknoloji sistemler ise artık daha konforlu ve daha kısa süren seans süreleriyle uygulama yapılabilmesine imkân sağlıyor.
Devamını Oku

Alexandrite Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerde en etkili lazer sistemlerinden biri olan Alexandrite Lazer, başarı oranı %70-%95’lere varan bir tedavi olanağı sağlıyor.
Devamını Oku

Yaz Sıcaklarında Buz Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonu cilde lazer enerjisi göndererek tüylerin köklerine ulaşarak tüylerin uzama işlevini kaybetmesini sağlayan epilasyon sistemidir. Kullanılan lazerin dalga boyu , tüy köklerine siyah rengi veren melanin pigmenti tarafından emiliyor....
Devamını Oku

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Kadınlarda olduğu gibi, erkeklerde de istenmeyen tüyler, kötü ve rahatsız edici bir görüntü yaratır. Erkeklerde özellikle; sırt, el üstü, koltuk altı, omuz, ense ve elmacık kemikleriyle kulak üstü bölgesi, tüylerin yoğun olarak toplandığı bölgelerdir. Gen...
Devamını Oku