Lazer Epilasyon, Soprano ICE

İstenmeyen Tüyleri Ütüleme Epilasyonla Azaltın

ütüleme epilsayon

Vücuttaki istenmeyen tüyleri, “ütüleme epilasyon” ile azaltmak mümkün. Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri azaltmak için bir yöntem, “ütüleme lazer” ise farklı bir uygulama. Bu uygulama, yapılan bölgede masaj etkisi yapar ve aynı zamanda bacak ve koltuk altı tüylerini azaltmayı sağlar.

Saniyede 10 atış yapabilen teknolojisi ile tüm vücut epilasyonunun da gerçekleştirilebildiği yöntemde, kıl follikülünün yavaş yavaş ısıtılarak ütülenmesi ve atış aralarında hızla soğutulması sağlanır.

Lazer teknolojisindeki gelişmeler epilasyon uygulamalarında da yerini aldı. Daha önce sadece kış aylarında ve açık tenlilere uygulanan epilasyon, “ütüleme lazer” sayesinde dört mevsim, bir çok farklı cilt tonuna uygulanabilir hale geldi. Seanslar ütüleme eylemine benzeyen uygulama ile gerçekleştirilir.

Ütüleme lazer epilasyon, bikini bölgesine de uygulama kolaylığı sunar. Vücudun hassas bölgelerindeki uygulamalarda acı daha fazla hissedilir. Yöntemde, lazer aparatı ile yapılan sık atışlar, kıl follikülüllerini yavaş yavaş ısıtır ve atış aralarında hızla soğutur. Uygulama aparatında, temasla soğutma sistemi bulunur. Bu nedenle, hasta, uygulama esnasında kendisini masaj rahatlığında hisseder.

Eskiden, ince tüylerden kurtulmak için, iğneli epilasyon, ağda gibi uygulamalar yaptırılırdı. Ütüleme epilasyon cihazı, açık renkli ve çok ince tüyleri de azaltabilir. Sonuç almak için ortalama 4-6 seans yapılır. Mevcut kılların, ilk seansta yaklaşık yarısı yok olurken, ikinci seansta bu oran % 20’ye düşer. Seanslar, çalışılan bölgeye bağlı olarak değişmekle beraber, genelde 1-2 ay aralıklarla tekrarlanır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir